Search
Close this search box.

Tepelná čerpadla Grundig recenze 2024

Shrnutí: Na tepelná čerpadla značky Grundig narazíte například v nabídce firmy Woltair. Všeobecně nejsou až tak známá, značka se totiž zaměřuje spíše na oblast televizorů, audiosystémů, kuchyňských spotřebičů a podobně. Navzdory menší popularitě jsou ale tato tepelná čerpadla velmi zajímavou volbou, a to hlavně pokud chcete sehnat kvalitní čerpadlo s důrazem na nízkou cenu, nebo pokud hledáte prostorově úsporná řešení. 

V rámci psaní této recenze jsem se pokusila shrnout všechny dostupné informace o tepelných čerpadlech Grundig do jednoho přehledného článku. Trochu jsem se však potýkala s nedostatkem informací. Je to škoda, jedná se o opravdu zajímavá čerpadla. Dovedu si představit, že pro někoho, kdo má napjatý rozpočet, bude ideálním kandidátem pro pořízení. 

O firmě Grundig

Firma Grundig má německé kořeny a už více než 70 let na trh úspěšně dodává hlavně domácí spotřebiče a pomocníky v oblasti spotřební elektroniky. Byla založena v roce 1945 Hansem Grundigem a Maxem Grundigem. Původně se zaměřovala na výrobu rádií a televizorů a postupně se rozrostla do širokého spektra elektronických zařízení, jako jsou televizory, audiosystémy, kuchyňské spotřebiče, mobilní telefony a další. O tepelných čerpadlech už se tolik neví, jak zákazníci tak sám prodejce se mnohem více soustředí právě spíše na lednice, myčky, televize i drobné doplňky jako vysoušeče vlasů. Grundig je známý svými inovacemi a designem, ačkoliv prošel několika změnami vlastnictví a restrukturalizacemi od svého založení. V roce 2007 byla společnost Grundig koupena tureckou společností Koç Holding, což vedlo k další expanzi značky na trzích po celém světě. Ve svém sortimentu má Grundig širokou škálu produktů od televizorů až po malé domácí spotřebiče, s důrazem na kvalitu a technologický pokrok. Společnost se také angažuje v oblasti udržitelnosti a snahách o snížení ekologické stopy svých produktů. Tepelná čerpadla této firmy jsou ideální variantou pro ty, kdo chtějí šetřit a spořit jak finance, tak i prostor. V rámci tepelných čerpadel má tato firma jednu nevýhodu, nelze k nim dohledat příliš mnoho informací a chybí tak nejen přehledné webové stránky, ale i zkušenosti jiných zákazníků. 

Výhody Tepelných čerpadel Grundig

 • Německá společnost s více než 70 lety zkušeností. 
 • Prostorově úsporné řešení – čerpadla jsou monobloková. V technické místnosti zaberou minimum místa.
 • Cenově dostupná varianta. Velmi levné čerpadlo. 
 • Odolná konstrukce se speciální povrchovou úpravou. 

Nevýhody tepelných čerpadel Grundig

 • Málo dostupných informací. 
 • Pouze jeden model. 

TOP tepelná čerpadla od firmy Grundig

Ucelený seznam všech tepelných čerpadel od této značky není, na stránkách Grundig informace chybí. Já osobně znám pouze jeden model, a tak bych vám ho ráda představila blíže – i na internetu jsem narazila pouze na tuto variantu. 

Grundig GHP-MM. Kdy zvažovat Grundig GHP-MM? Toto čerpadlo je ideální volbou pro ty, kteří potřebují zařízení, které zvládne nejen vytápět, ale i chladit a ohřívat vodu. Díky tomu, že má doplňkový zdroj vytápění i oběhové čerpadlo integrované ve venkovní jednotce, šetříte prostor v interiéru. Grundig GHP-MM tedy představuje moderní jednofázové invertorové monoblokové tepelné čerpadlo. S využitím vysoce účinného chladiva R32 exceluje ve schopnosti přenosu tepla. Co mě velmi zaujalo, to je uváděná cena – oproti konkurenci velmi velmi nízká. Jeho cena bez DPH činí aktuálně kolem 41 000 Kč. Čerpadlo přitom vypadá kvalitně – disponuje doplňkovým (bivalentním) zdrojem vytápění a integrovaným oběhovým čerpadlem přímo ve venkovní jednotce. Tímto způsobem je šetřen prostor v technické místnosti, kde se nachází pouze elektrorozvaděč, regulátor displeje a případně zásobník teplé vody. A přítomnost povrchové úpravy Gold Guard zajišťuje odolnost vůči korozi a rezivění. Tento zlatý hydrofilní povlak dokáže odolat slanému vzduchu, dešti a dalším korozivním vlivům, což poskytuje záruku spolehlivosti a dlouhé životnosti zařízení. Jsem ráda, že toto čerpadlo přibylo do portfolia firmy Woltair, neboť by mohlo znamenat větší dostupnost s a třeba se stane trochu populárnější volbou. Co se výkonu týče, Grundig GHP-MM nabízí několik modelů s výkony od 8 do 16 kW, takže si můžete vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Co dalšího můžete u firmy Grundig pořídit?

 Jak už jsem tu párkrát zmínila, Grundig se vlastně ani nespecializuje na výrobu tepelných čerpadel a spíše se soustředí na další produkty ve svém portfoliu. Na webových stránkách tak můžete od této značky s desítkami let zkušeností pořídit třeba výbavu v následujících kategoriích:

 • Chlazení. Grundig vyrábí vestavné lednice s mrazákem. Na webu jsem našla tři různé modely v nabídce.
 • Mytí nádobí. Vybírat můžete myčky volně stojící i ty vestavné.
 • Televizory. Konkrétně se jedná o ultra HD televize.
 • Péče o vlasy. Od fénů a vysoušečů až po kulmy a žehličky. 
 • Vysavače. Na webu jsem konkrétně našla jeden, vertikální. 
 • Praní a sušení. Pračky i sušičky výrazně usnadňují moderní život. 

Musím přiznat, že webové stránky Grundig mi přijdou poněkud stručné, neúplné a možná mi něco unikalo, ale tepelné čerpadlo jsem zde nenašla vůbec, přestože u zprostředkovatelů, na jiných e-shopech a u montážních firem je běžně najdete. 

Tepelná čerpadla Grundig a recenze zákazníků

V rámci recenzí skutečných zákazníků bohužel opět přichází ke slovu největší slabá stránka této značky – a sice že není tak známá a populární a není o ní tedy dostatek informací volně dostupných na webu. I z toho důvodu jsem nebyla schopná dohledat zkušenosti lidí, kteří by Grundig měli nainstalovaný. K alespoň základnímu porovnání Grundig čerpadel s jinými značkami mi ale přišel užitečný například tento článek od Woltair. 

Tepelná čerpadla Grundig a jejich dostupnost – kde sehnat?

O tepelných čerpadlech Grundig se na webových stránkách samotné firmy Grundig nemluví, doporučuji tedy kontaktovat rovnou některé z těchto firem: 

 • Woltair. Firma Woltair je český distributor a prodejce tepelných čerpadel a klimatizační techniky. Společnost se zaměřuje na dodávku moderních a energeticky úsporných řešení pro vytápění, chlazení a ohřev vody pro domácnosti, komerční prostory a průmyslové aplikace. Nabízí širokou škálu produktů od různých výrobců, včetně značky Grundig. Woltair se snaží poskytovat zákazníkům kompletní servis včetně poradenství, instalace a servisu tepelných čerpadel a klimatizačních jednotek. Jejich cílem je nabízet kvalitní produkty spojené s profesionálním přístupem a službami, aby zákazníkům poskytli optimální řešení pro jejich potřeby v oblasti tepelného pohodlí a efektivního využití energie. Pokud se chcete o této firmě dozvědět více, můžete si přečíst samostatnou podrobnou recenzi.
 • Merxu.com
 • Allegro.cz
 • Tepelna-cerpadla-mach.cz

Shrnutí – jak hodnotím tepelná čerpadla Grundig?

Tepelná čerpadla od Grundig jsou koncipována tak, aby poskytovala dodatečný zdroj tepla a integrované oběhové čerpadlo přímo ve venkovní jednotce. To uvolňuje místo v technických prostorách, kde obvykle stojí jen elektrický rozvaděč, displej s regulací a případně zásobník teplé vody. Kromě toho jsou vybavena speciální povrchovou úpravou Gold Guard, která zajišťuje odolnost vůči korozi a rezivění, což zvyšuje spolehlivost a prodlužuje životnost zařízení. Tato úprava efektivně odolává slanému vzduchu, dešti a dalším faktorům způsobujícím korozi. 

Pokud bych měla zhodnotit svůj dojem z tepelných čerpadel Grundig, pak poskytují zajímavou kvalitu za velmi nízkou cenu. Největším problémem je však nedostatek informací. 

Tepelná čerpadla a malé prostory – jak tuto situaci řešit?

Tepelná čerpadla nejsou omezena jen na velké rodinné domy s rozlehlými pozemky. Dokonce i menší čerpadla, která nemají tak vysoký výkon, mohou přispět k udržitelnějšímu provozu domácnosti. Přesto však, než vám dám několik rad k vytápění malého prostoru, tak potřebuji zmínit, že při výběru tepelného čerpadla byste neměli klást primární důraz pouze na jeho velikost, ale spíše na jeho efektivitu a schopnost úspory energie. Je důležité zvážit potřeby vaší domácnosti a vhodně vybrat tepelné čerpadlo, které bude odpovídat vašim potřebám a zároveň přinášet ekonomické a ekologické výhody. Pokud máte málo místa pro instalaci tepelného čerpadla, je důležité zvážit několik faktorů při výběru:

 1. Typ tepelného čerpadla: Existuje několik typů tepelných čerpadel,  nejčastěji se bavíme o vzduch-voda, země-voda a vzduch-vzduch. Pokud máte málo prostoru, může být vhodnější volba vzduch-voda tepelné čerpadlo, které potřebuje méně místa pro instalaci venkovní jednotky. A pro ty nejvíce stísněné prostory pak vzduch/vzduch. Naopak země/voda čerpadlo klade velké nároky na pozemek. 
 2. Velikost jednotky: Zvažte rozměry a potřebu volného prostoru kolem jednotky tepelného čerpadla. Některá čerpadla jsou kompaktnější než jiná a mohou být vhodnější pro omezené prostory. Velké množství místa šetří varianta monoblok, kterou nabízí právě Grundig. 
 3. Umístění venkovní jednotky: Pokud je to možné, zkuste najít místo pro instalaci venkovní jednotky, které není příliš exponované a nebrání vám v běžném používání vašeho pozemku.
 4. Konzultace s odborníkem: V případě nejistoty ohledně vhodného tepelného čerpadla pro váš prostor konzultujte s odborníkem na vytápění a chlazení, který vám může poskytnout doporučení a poradit vám při výběru. To je ostatně jeden z nejdůležitějších kroků při výběru jakéhokoliv čerpadla. 

Řešíte-li nedostatek prostoru, malým tepelným čerpadlům jsme se podrobně věnovali zde.

Řešíte, zda pořídit tepelné čerpadlo do bytu? Hledání malých tepelných čerpadel pro byty je docela běžné. Možná se ptáte, jestli je to vůbec možné. Ano, je to možné, ale má to svá specifika. Některá tepelná čerpadla jsou navržena tak, aby vyhřívala užitkovou vodu v bytě, zatímco jiná jsou schopna i vytápění. Instalace těchto čerpadel však může být náročnější. V interiéru jsou potřeba asi 2 metry čtvereční pro umístění, a venku potřebujete nejen dostatek místa, ale i pevný prostor, kde může čerpadlo fungovat a zároveň produkovat minimální hluk. Technicky vzato, tepelná čerpadla do bytů existují a fungují. Nejnáročnější je spíše administrativní stránka věci – vyřizování povolení od ostatních sousedů a odpojení se ze společného vytápění v bytovém domě. Pokud se rozhodnete pro tepelné čerpadlo do bytu, doporučuji variantu vzduch/vzduch, která nevyžaduje propojení s radiátory. Kromě vytápění oceníte v létě také možnost chlazení. I když čerpadla vzduch/vzduch obecně nabízejí nižší výkon, pro byt by to mělo být zcela dostačující.

Video

Užitečné odkazy

Recenze na dodavate i výrobní firmy – refsite.info

Dotace a program Nová zelená úsporám – novazelenausporam.cz

Jak vybrat tepelné čerpadlo – energetiko.cz

Tepelná čerpadla do bytu – daibau.cz
Autor článku:

Zajímá vás něco o webu a jak tvoříme obsah? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejlepší fotovoltaika
a tepelná čerpadla

1. místo

Skvělé recenze

2. místo

Komplexní řešení

3. místo

Oblíbená volba

Obsah článku

Kam dál?