Search
Close this search box.

Acetex recenze 2024: dobré ohlasy, solidní komponenty

Shrnutí: Firma Acetex se zabývá realizací fotovoltaiky a tepelných čerpadel. Veškeré zakázky dělají na míru po profesionální konzultaci s jejich odborníky. Vedle realizace jako takové vám zde pomohou i s vyřízením dotací. Poskytují záruční i pozáruční servis a dle recenzí nejvíce oceníte hlavně férový a proklientský přístup, jedná se o jednu z nejlépe hodnocených firem na fotovoltaiku a tepelná čerpadla v Česku. Realizace nabízí jak pro rodinné domy a novostavby, tak i pro komerční objekty.

V tomto článku jsem pro vás dále shrnula vše, co byste o Acetexu měli vědět, než se rozhodnete s firmou spolupracovat – od jejich nabídky přes nákupní proces až po reálné zkušenosti jejich zákazníků. O Acetex se samozřejmě dozvíte také na jejich webových stránkách.

Výhody firmy Acetex

 • Rychlá a profesionální komunikace s osobní konzultací zdarma.
 • V nabídce fotovoltaika, tepelná čerpadla i pomoc s dotacemi.
 • Skvělé recenze reálných zákazníků – např. na Refsite. 
 • Přehledné webové stránky s veškerými informacemi – včetně kontaktního formuláře, referencí, produktů i cenového odhadu.
 • Nabídka financování skrze úvěr.

Nevýhody firmy Acetex

 • Někomu mohou chybět další technologie jako rekuperace či vytápění, které firma nenabízí.
 • V některých recenzích zmíněny průtahy s dodáním.

Acetex – portfolio produktů a služeb

U všech služeb od Acetex platí, že před samotnou realizací dostanete konzultaci i nabídku řešení na klíč zdarma, bez jakýchkoliv závazků. Acetex nabízí hned několik služeb, podíváme se na ně proto postupně:

 • Fotovoltaika. Ať už jde jen o ohřev teplé užitkové vody, fotovoltaiku pro spotřebu celé domácnosti v rodinném domě nebo komerční zakázku, s tím vším si Acetex poradí. K fotovoltaice nabízí i baterii pro ukládání přebytků či wallbox pro nabíjení automobilu. Firma využívá panely značky AEG a Canadian Solar.
 • Tepelná čerpadla. V rámci tepelných čerpadel se u Acetexu setkáte s produkty dvou německých značek, konkrétně Viessmann a Stiebel Eltron – oboje jsou známé a kvalitní. Díky kombinaci těchto značek dokáže Acetex vždy najít variantu na míru, ať už hledáte menší tepelné čerpadlo, nebo potřebujete opravdu maximální výkon s ohledem na velkou spotřebu.
 • Dotace a financování. V rámci zakázky firma garantuje nárok na dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám a kotlíkové dotace. Tu si zařídíte buď sami, nebo můžete vše nechat na Acetexu – žádost může vypracovat a zaslat na příslušný kraj za vás. Další možností financování je pak spolupráce s Essox, informace o možném úvěru na pořízení technologie má Acetex přímo na svých stránkách a zjednodušuje vám tak cestu za udržitelnější domácností.

Tip: Nedávno zamávala dotačním světem novinka v podobě programu Oprav dům po babičce. V programu bylo hodně změn, objevily se nové podmínky, které některým lidem znemožnily na dotaci dosáhnout. Pokud o dotaci chcete vědět více, zkuste si pročíst tento článek. Nemáte na tuto dotaci nárok? Částky se téměř neliší od klasické dotace NZÚ Standard, která má podmínky mnohem volnější – jen nedostanete peníze zálohově, ale až po instalaci.

Jak probíhá spolupráce s firmou Acetex?

Velkou výhodou Acetexu jsou jejich přehledné a transparentní webové stránky, díky kterým se dozvíte opravdu vše – od konkrétních nabízených produktů přes cenové odhady ještě před jakýmkoliv osobním kontaktem až po fotky reálných instalací. Od začátku proto víte, na čem jste a jak bude celá spolupráce probíhat. A co vás tedy čeká ve chvíli, kdy firmu kontaktujete?

 • Firmu můžete oslovit telefonicky, emailem a nebo nejsnadněji přes poptávkový formulář na webových stránkách.
 • Ozve se vám odborník a obchodní zástupce, který s vámi domluví termín osobní schůzky, probere vaše očekávání, možnosti a podívá se na nemovitost, kde by měla technologie být instalována. Specialisté se ozývají do dvou dnů od zaslání poptávky, schůzka pak většinou zabere zhruba hodinku.
 • Po konzultaci dostáváte přesnou cenovou nabídku na míru a návrh smlouvy.
 • Pokud s nabídkou budete souhlasit, firma může začít zařizovat podklady pro dotaci a začíná připravovat realizaci, domlouvá s vámi montáž. Montáž trvá dle náročnosti zhruba 2-4 pracovní dny, provádějí ji certifikovaní pracovníci z firmy.
 • Po instalaci vám firma samozřejmě poradí, jak s celou technologií pracovat a je vám dále k dispozici pro konzultaci.
 • Firma zajišťuje i záruční a pozáruční servis.

Tip: Při prvním kontaktu s firmou se určitě nevyhnete tomu, že bude potřeba znát váš dům a jeho vlastnosti. Jakou máte spotřebu, tepelné ztráty? Máte k dispozici půdorysy? Jak je směřována vaše střecha a jaký má sklon? Odborní zástupci si poradí i v případě, že vědět nebudete, ale celý proces bude pro obě strany snazší a přesnější, když si vše připravíte. Na internetu je celá řada kalkulaček – od těch jednoduchých, až po podrobnější. 

Recenze a zkušenosti zákazníků s firmou Acetex

Reálné zkušenosti zákazníků jsou podle mě jeden z nejdůležitějších zdrojů informací, jsou důležitou vizitkou firmy a při psaní recenzí jsou pro mě nejcennějším zdrojem informací. Jak si tedy firma Acetex vede v tomto ohledu? Čerpala jsem hlavně ze tří nejdostupnějších zdrojů:

 • Facebook. Hodně se mi líbí už jen ten fakt, že firma na Facebooku nechává recenze přístupné, málokterý dodavatel je takto transparentní. Firma zde má necelou stovku recenzí a 4,3 hvězdiček z 5. Zákazníci chválí profesionální přístup všech zaměstnanců firmy, kvalitu provedení instalace i skvělou komunikaci.
 • Refsite. Tento web je skvělým zdrojem recenzí. Hodnocení lze rozdělit na realizace fotovoltaiky a čerpadel zvlášť, v obou případech ale Acetex dosahuje v podstatě plného hodnocení, 97 % a 98 %. Hodnocení je zde téměř 200. I zde se opakuje chvála na rychlost, profesionální komunikaci, vstřícnost a kvalitu odvedené práce.
 • Google. Na Google je recenzí vůbec nejvíce, přes 250 a celkové hodnocení je 4,6 hvězdiček z 5. Zákazníci chválí poměr kvality a ceny a komunikaci obchodních zástupců.

Pokud se napříč těmito kanály objevuje kritika, pak jsou to případy, kdy se zakázka a její realizace protáhly, vznikly zde odklady a některé termíny nebyly dodrženy. To určitě vnímám jako důležitou informaci, v poměru k pozitivním recenzím však těchto zmínek není tolik a je bohužel potřeba si uvědomit, že v tomto ohledu si příliš nevyberete – s tímto problémem se čas od času potkáte všude. Důležité je vyvarovat se firmám, které jsou tímto vyloženě pověstné a nejsou spolehlivé, což určitě není případ Acetexu.

Dále bych vám určitě doporučila podívat se přímo na konkrétní realizace, které má Acetex přístupné i na svých stránkách. Realizace obsahují i fotky, a tak je to skvělý zdroj pro představu, jak bude fotovoltaika či tepelné čerpadlo vypadat u vás. Výhodou těchto recenzí je jejich podrobné a hezké zpracování, ale je samozřejmě potřeba počítat s tím, že jsou na stránkách firmy samotné, a tak jsou zde jen ty pozitivní zkušenosti – právě proto jsem primárně prošla výše zmíněné zdroje.

Shrnutí

Acetex je Česká firma, která si za poměrně krátkou dobu fungování našla své pevné místo na trhu a dle recenzí má za sebou obrovské množství úspěšných realizací (více než 6 000 dle informací na webu) se spokojenými zákazníky. Veškerá řešení nabízí na klíč, je možné je kontaktovat i s atypickými situacemi a nechat si poradit od odborných konzultantů.

Webové stránky jsou přehledné, najdete na nich opravdu všechny informace, oceňuji transparentnost jak v procesu potávky a realizace, tak hlavně i ohledně dodávaných produktů a alespoň hrubé cenové nabídky ještě před individuální konzultací.

Firma má montážní a servisní firmy po celé republice. To není blíže specifikováno, ale vnímám to tak, že firma spolupracuje s externími firmami, které si zaškoluje a na které dohlíží. Některým zákazníkům to může vadit, že se nejedná přímo o zaměstnance firmy samotné. Z mých zkušeností z oboru se ale jedná o běžnou praxi, která nese řadu výhod – rychlost realizace, flexibilitu, snížení nákladů na celou zakázku. Udržovat si stovky zaměstnanců po celé republice by zkrátka nedávalo smysl a určitě se nemusíte být horší kvality. Kvalita odvedené práce montážníků reflektuje pověst firmy Acetex jako takové, takže i dle recenzí jsou montážníci chváleni jako profesionálové na svém místě.

Dovedu si představit, že pokud stavíte nový dům, mohou vám u Acetexu chybět v nabídce některé další technologie jako vytápění, rekuperace, izolace a tak dále. Pokud ale hledáte primárně firmu na fotovoltaiku a tepelné čerpadlo, pak je to skvělá volba. Celkově firmu určitě doporučuji pro její kvalitu a profesionální přístup v rámci komunikace i případných instalací. V portfoliu má kvalitní značky technologií a z recenzí mám velmi dobrý pocit, že skvělá webová prezentace nejsou jen plané sliby.

Nejčastější otázky

Výběr správného dodavatele fotovoltaiky či tepelných čerpadel je důležitý úkol, který není radno podcenit. Kromě recenze firmy Acetex proto považuji za velmi důležité poskytnout vám další inspiraci a zdroje, které vám pomohou se v oboru zorientovat a díky kterým pak vyberete snadněji.

Co je důležitější parametr při vybírání fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Pokud bych měla dát jednu jedinou radu člověku, který se v oboru příliš nevyzná,… Soustřeďte se na výběr spolehlivého dodavatele mnohem víc než na výběr konkrétní značky technologie jako takové. Kvalitní dodavatel by si nenechal poškozovat pověst nekvalitní technologií a produkt vám vybere na míru tak, aby přesně pokryl vašeho nároky a vaši spotřebu. Pokud už jste znalejší, tak můžete samozřejmě hodnotit i různé značky čerpadel či panelů, ale stejně vnímám jako podstatnější to, kdo s vámi celou realizaci domluví a kdo vám ji namontuje.

Jak vypadá financování celé investice?

Ve většině případů při podpisu smlouvy platíte zálohu a po dokončení realizace zbytek nákladů. Hodně firem nabízí s financováním pomoc skrze úvěr od banky. Většina dodavatelů vám pomůže s vyřízením dotace, kterou už vyčíslují i do nabídky. Dotace může přijít buď až po realizaci – v takovém případě musíte mít dostatek prostředků předem – nebo jsou i programy, kde dotace chodí zálohově.

Kde najdu více informací o dotacích?

Se vším vám poradí dodavatel technologií, ale doporučuji vše prostudovat i po vlastní ose. Všechny důležité informace jsou na oficiálních stránkách Nová zelená úsporám. 

Mohu oslovit více dodavatelů najednou?

Ano, většina firem nabízí konzultaci a cenovou nabídku zdarma a do podpisu smlouvy vám nehrozí žádné závazky nebo pokuty. Já osobně tento krok určitě doporučuji – získáte nejen cenové porovnání od různých dodavatelů, ale hlavně můžete porovnat to, jak se vám s jednotlivými firmami komunikovalo, jak kvalitní materiály dodávají a co vše nabízí. Pamatujte – ne vždy je ta nejlevnější nabídka tou nejvýhodnější.

Kde se mohu o fotovoltaice a tepelných čerpadlech dozvědět více?

Na našem webu Energetiko naleznete přehledně zpracovaná všechna důležitá témata ohledně udržitelných technologií. Ať už potřebujete vědět více o fotovoltaice, nebo vás zajímají hlavně tepelná čerpadla, jistě najdete to, co hledáte. Na konec tohoto článku navíc přikládám další užitečné odkazy, které vám mohou pomoci jako rozcestník k dalšímu studiu.

Užitečné odkazy

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu a jak tvoříme obsah? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejlepší fotovoltaika
a tepelná čerpadla

1. místo

Skvělé recenze

2. místo

Komplexní řešení

3. místo

Oblíbená volba

Obsah článku

Kam dál?