Search
Close this search box.

Garant článků a autor webu, Daniel Hanuš

Zdravím vás, já jsem Daniel.

Mé jméno je Daniel Hanuš a jsem autorem webu Energetiko. Udržitelné energie a soběstačné domy mě fascinují snad už odvždycky a s nadšením se v tomto tématu neustále vzdělávám. Proto si můžete být opravdu jistí kvalitou obsahu, který pro vás tvořím. Dělám to proto, abych vám skutečně pomohl.

Kdo jsem a proč mi můžete věřit?

Svůj profesní život jsem doposud strávil jako produktový analytik pro recenzní portály jako třeba Entuzio.cz, nebo jako šéfredaktor chovatelského webu Hobbio.cz

Roky zkoumám podle čeho vybírat ty nejlepší produkty a jak psát články, které lidem opravdu pomáhají. Právě jsem zanalyzoval návštěvnost mých webů za poslední roky a moje články v součtu navštívilo celkem 7 milionů lidí – věřte mi, že takové množství by se na web nikdy nedostalo, kdyby články nepomáhali.

Takže ano, jako redaktorovi tohoto webu mi můžete věřit, že udělám vše proto, abych vám pomohl. Tenhle projekt, ale propojuje moji profesní vášeň pro tvorbu webů s tématem, které je mě osobně velmi blízké a to energeticky soběstačný život.

Už jako čerstvý dospělák jsem podnikl exkurzi na Sázavu na první kompletně soběstačný domek, který není napojený na veřejnou síť, tzv. zeměloď. Od té doby jsem na to nepřestal myslet a je to sféra, která mě stále fascinuje.

Představte si dům, který se o vás postará i v případě, že vám dojdou peníze? Dům vás nakrmí, ohřeje a zkrátka funguje bez dalších investic jako např. platby za energie. To je zeměloď.

Tenhle extrém mě sice fascinuje, ale o něco více se mi líbí varianta, kdy člověk žije v moderním energeticky soběstačném domě, který je zároveň připojen do sítě. Za energie člověk tedy příliš neplatí a dům se o vás z větší části postará.

Tohle je možné více než kdykoli dřív. Okolnosti okolo takového rozmachu fotovoltaiky sice nejsou ideální, ale dělá mi radost, že se ekologické domky dostávají do povědomí. Jednak jako společnost budeme méně ničit prostředí, ale také budeme mít méně stresu o naše finance. 

Tvorbu tohoto webu využívám pro osvětu tohoto skvělého životního stylu a také sám zjišťuji potřebné informace pro stavbu mého vlastního energeticky soběstačného domu.