Search
Close this search box.

O projektu Energetiko a udržitelnosti energií

Taky jste si někdy říkali, jak skvělý by bylo mít dům, který se o vás postará, i když vám dojdou peníze? Jak úžasné by to bylo, nebýt závislí na příjmu energií od korporací? Mě to fascinovalo asi od vždycky. Od té doby, co jsem se poprvé dozvěděl o konceptu zemělodě mi bylo jasné, že mít takový dům je docela výhra.

A co je na dnešní době skvělé je, že si hned nemusíte stavět superfunkční a obrněnou zeměloď uprostřed lesa. Můžete si pořídit „kousek zemělodě“ i k sobě do domu či do bytu. A to třeba pomocí fotovoltaiky či podobných vymožeností.

Jenže kde sehnat informace? Jak to vlastně všechno funguje? Když jsem se začal touto tématikou více zabývat, zjistil jsem, že mi toho na českém internetu dost chybí. A tak vznikl koncept pro vytvoření Energetiko – webu, který vám bude pomáhat přesně v této oblasti.

Co tedy Energetiko je?

Energetiko je webový portál zaměřený na energie, udržitelné zdroje a šetření peněz. Pomáháme vám dělat moudré rozhodnutí při výběru fotovoltaiky, tepelných čerpadel, dodavatelů energií a přinášíme tipy, které vám pomohou ušetřit.

Naším posláním je nejen pomáhat s bojem proti drahým energiím, ale také podporovat uskutečňování všech snů kolem soběstačného života bez závislosti na energetických korporacích. Jak jsem říkal, můj sen to je totiž už dlouho.

Přinášíme vám jak spoustu obsahu a vysvětlení těchto témat, tak i promyšlené žebříčky, srovnáni a testy produktů či služeb, na které se můžete spolehnout. Veškeré informace na webu jsou psané na základě ověřených zdrojů, rešerše či osobních zkušeností mně, nebo našich redaktorů. 

Kdo jsme „my“?

Aneb seznamte se s naší redakcí a týmem webu energetiko.

Já jsem Daniel

Mé jméno je Daniel Hanuš a jsem autorem webu Energetiko. Udržitelné energie a soběstačné domy mě fascinují snad už od vždycky a s nadšením se v tomto tématu neustále vzdělávám. Proto si můžete být opravdu jistí kvalitou obsahu, který pro vás tvořím. Dělám to proto, abych vám skutečně pomohl.

A tohle jsou naši redaktoři

Andrea Galla

Redaktorka

„Jakmile mě člověk trochu pozná, ihned ví, že jsem milovník přírody a zvířat. Právě proto mi přijde fascinující, že existuje něco jako soběstačný dům. Obnovitelné zdroje jako fotovoltaika jsou nejen ekologické, ale také výhodné a upřímně – fascinující. Proto mě baví psát pro Energetiko, abych mohla i vám pomoct zjistit více o tom, jak pomoci naší planetě (nebo i vaší peněžence) při čerpání energií. Při psaní si vždy nejprve důkladně prostuduji celé téma a vám poté předávám pouze tu důležitou šťávu.“

LinkedIn.cz | Podnikatel

Aneta Susedíková

Redaktorka

„S psaním jsem začala již před lety, když to býval ještě můj koníček, později se z toho však vyklubalo mé živobytí. A psát o obnovitelných zdrojích energie či soběstačných domech mě nesmírně baví – fotovoltaika či tepelné čerpadla jsou totiž na vysvětlení celkem složitá témata a o to víc mě těší, když je zrovna díky mým článkům lépe pochopíte. Baví mě skládat písmenka do slov a vět, ze kterých se klubou články nabité informacemi, které lidem opravdu pomáhají.

Hana Terberová

Redaktorka

„Jmenuji se Hana a jedna z věcí, které mě zajímají nejvíc je udržitelnost, příroda, zdraví a životní styl. I proto mě fascinují soběstačné domy či zdroje energie. Nehledě na to, že mi celá věděcká i historická sféra okolo elektřiny přijde nesmírně zajímavá. Jednou bych si chtěla postavit dům, který bude z velké části poháněn právě obnovitelnými zdroji energie – protože být nezávislá na příjmech energie či zdroji tepla od korporací – to mi přijde jako docela výhra.“

Linkedin | Osobní web | Instagram | Podnikatel