Search
Close this search box.

Woltair recenze 2024 – široký výběr, rychlá instalace

Shrnutí: Woltair je česká firma, která na trhu funguje od roku 2018 a nabízí jak fotovoltaiku, tak i tepelná čerpadla. Vedle toho vám firma pomůže s vyřízením dotací a montážníci mají na starost i servis. Celkově firma komunikačně hodně dbá na rychlou komunikaci a instalaci a svou rychlou dodávku garantuje výraznými slevami. Vedle rychlosti oceníte také nízké zálohy a široký výběr sortimentu. Na Woltair se mi také líbí obsáhlý blog s články, který je skvělým zdrojem informací, pokud se potřebujete k tématu dozvědět více. Firma funguje po celé České republice a je velmi častou volbou mezi zákazníky. 

V tomto článku se na firmu Woltair podíváme podrobně – shrnula jsem pro vás (na základě vlastního průzkumu, informací na webových stránkách a hlavně recenzí zákazníků) ucelený souhrn plusů a mínusů, popsala jsem proces celé spolupráce s touto společností a sepsala několik dalších tipů a rad, které vám pomohou na vaší cestě za udržitelnou domácností. 

Výhody firmy Woltair

 • Nízké zálohy.
 • Velmi rychlé dodání (aktuálně garantováno do 50 dnů, jinak získáte 50 % slevu).
 • Dlouhé záruky.
 • Velký výběr značek a sortimentu. 
 • Chválený zákaznický servis.
 • V nabídce fotovoltaika, tepelná čerpadla i pomoc s dotacemi. 

Nevýhody firmy Woltair

 • Více negativních recenzí na montáž.
 • I navzdory důrazu na rychlost dodávky občas dochází k průtahům.
 • Někomu mohou chybět další technologie jako rekuperace či vytápění, které firma nenabízí. 

Woltair – portfolio produktů a služeb

Základem spolupráce s Woltair je dobrá zákaznická podpora, kterou ještě zmíním níže. Zde se ale podíváme hlavně na to, jaké značky čerpadel i fotovoltaiky Woltair nabízí. Oproti konkurenci má výběr rozhodně jeden z největších, vidět je to zvláště u tepelných čerpadel. To je velká výhoda, protože v tak širokém sortimentu je mnohem větší variabilita a možnost vytvořit vám nabídku přímo na míru. Na všech produktech jsou také velmi dlouhé záruky. Co konkrétně tedy na stránkách Woltair najdete?

 • Fotovoltaika. Na stránkách má Woltair zpracované dvě případové studie, které vám snadno a přehledně nastíní, jak může realizace vypadat, na kolik vás instalace vyjde a kolik ročně ušetříte. K tomu si pak můžete transparentně prohlédnout i konkrétní výrobky, konkrétně baterii od Dyness, panely Risen a střídač GoodWe. K fotovoltaice je možné nechat udělat i dobíjecí stanici pro elektromobil. Cenově fotovoltaika vychází zhruba jako u jiných kvalitních dodavatelů, to je však vždy potřeba porovnat až na konkrétní zakázce, ne na modelových případech.
 • Tepelná čerpadla. Jsou to právě tepelná čerpadla, kde Woltair rozhodně vede v šířce sortimentu. Konkrétně nabízí značky LG, Grundig, Viessmann, Samsung, Alpha Innotec, Daikin, Regulus, Stiebel Eltron, Vaillant, Bosch a Nibe a nově firma přišla i se svým vlastním čerpadlem, které reaguje na aktuální trendy a potřeby jejich zákazníků. Líbí se mi popis jednotlivých produktů na webu i srovnání úspor s čerpadly v porovnání s tím, čím topíte aktuálně. 
 • Dotace a financování. Woltair, stejně jako většina dalších solidních firem v tomto oboru, garantuje vyřízení dotace, což vám jako zákazníkům usnadní papírování a navíc můžete s pomocí od státu počítat v cenové nabídce už od začátku. Dále máte možnost pořídit si technologie na splátky. Woltair spolupracuje s Buřinkou, která nabízí úvěr se splatností až 25 let. 

Tip: Hlavním “lákadlem” firmy Woltair a služba, kterou konkurence takto nenabízí, je rychlá instalace. Aktuálně na svých stránkách uvádění instalaci do 50 pracovních dnů a při nedodržení termínů garantují 50% slevu na danou zakázku. Woltair tak může být tou pravou volbou, pokud na realizaci pospícháte. Pokud se termín přeci jen z jakéhokoliv důvodu nestihne, tak jako tak na situaci alespoň vyděláte. 

Jak probíhá spolupráce s firmou Woltair?

Chcete mít lepší představu, jak by vypadal celý proces, pokud se pro firmu Woltair rozhodnete? Vše naleznete i na webových stránkách, pro lepší přehled jsem ale připravila nástin toho, jak tento dodavatel postupuje. 

 • Kontaktování firmy. První krok musí samozřejmě přijít z vaší strany, firmu musíte se svou zakázkou kontaktovat. K dispozici máte email, zákaznickou linku a samozřejmě nejjednodušší cestu – kontaktní formulář. 
 • Firma se vám ozve. Ve chvíli, kdy na sebe zanecháte kontakt, tak se do dvou pracovních dnů ozve poradce, který s vámi zpracuje základní informace a domluví vám schůzku s technikem, který se na vaši nemovitost podívá a zhodnotí celou zakázku. 
 • Schůzka. Pokud nejsou žádné překážky z vaší strany, pak si technik najde čas zhruba do týdne, vše vám vysvětlí a zjistí všechny potřebné parametry vaší nemovitosti. 
 • Nabídka. Po konzultaci s obchodníkem dostáváte cenovou nabídku na míru, která přesně odpovídá vašim potřebám, očekáváním i možnostem. Až do této fáze je vše nezávazné a zdarma, teprve po podpisu smlouvy se zavazujete k realizaci a platbě zálohy.
 • Příprava montáže a realizace. Tento bod je časově poměrně individuální – záleží totiž také na tom, jak moc máte nemovitost stavebně připravenou. Pokud jsou potřeba komplexnější úpravy, odborníci z Woltair jsou vám k dispozici a se vším poradí. 
 • Podklady. Mezitím, co se chystá realizace, tak současně běží veškeré “papírovací” procesy – smlouva o připojení pro fotovoltaiku, projektová dokumentace a podklady pro dotaci. 
 • Instalace. Samotná instalace jako taková zabere většinou kolem 2 až 5 dnů. 
 • Předání. Technik vám ohledně nové technologie vše vysvětlí, dozařídí, ukáže. Systém se může zapojovat do sítě. Teprve po tomto předání se fakturuje zbytek celé služby a montáže. 
 • Po instalaci už můžete jen čekat, až za vás firma vyřídí dotaci a až vám peníze přijdou na účet. Woltair zároveň samozřejmě poskytuje záruční a pozáruční servis. 

Tip: Jak je již zmíněno výše, až do chvíle podpisu nabídky a smlouvy je vše nezávazné a zdarma. Určitě proto doporučuji vytipovat si na trhu třeba tři pro vás nejlepší firmy a dodavatele a ty si pozvat na konzultaci. Díky tomu budete mít k porovnání různá řešení a dostanete i trochu odlišné konzultace od techniků. Snáze s pak vyberete dle dojmu z jejich přístupu a samozřejmě dle nabídky. Nedoporučuji však vybírat jen podle ceny – většinou výrazně odráží kvalitu. Levná cenová nabídka také často nezahrnuje tak komplexní služby a může skrývat různé doplatky. Vždy k rozhodování přistupujte komplexně a vše si pozorně pročtěte. Nebojte se ptát. 

Recenze a zkušenosti zákazníků s firmou Woltair

Při psaní recenzí se silně opírám o zkušenosti reálných zákazníků a dostupná hodnocení – je to nejautentičtější zdroj informací. Samozřejmě nejde nikdy uspokojit všechny zákazníky na 100 %, pokud se ale nějaká výtka opakuje velmi často a konkrétně, může jít o zdvižený prst. A naopak, pokud klienti firmu chválí, tak jde o mnohem významnější plusové body než prohlášení firmy samotné. Takže, jak si Woltair vede v recenzích?

Na Facebooku Woltair recenze přístupné nemá. 

Google už je sdílnější, naleznete zde aktuálně skoro 250 hodnocení, Woltair zde získává 4,1 hvězd z 5. Mezi hlavními pozitivy se objevují rychlost dodání, domluva a kvalita zákaznické péče, cena v porovnání s konkurencí i profesionalita techniků při konzultacích. Negativní zkušenosti jsou s některými montážemi, které bylo potřeba reklamovat a občas není dodržen termín realizace. 

Firmy.cz jsou pro mě dalším relevanzním zdrojem, kde také najdete kolem 250 recenzí, zde si firma vysloužila hodnocení 3,8. Zákazníci chválí rychlost i profesionalitu ohledně komunikace, zástupci firmy působí na zákazníci velmi solidně a jsou vstřícní. Negativní recenze jsou v podstatě stejné jako na Google – jedná se o občasné komplikace z hlediska nedokonalé montáže s potřebou reklamace. 

Refsite má pak zhruba 50 dalších recenzí, s hodnocením 86 %. V těchto recenzích se často chválí i technologie jako takové – čerpadla i panely. Výtky se objevují na průtahy v realizaci. 

Na webových stránkách Woltair se pak můžete podívat i na fotografie realizací, u nichž zákazníci dali souhlas se zveřejněním. Firma celkem uvádí více než 2200 realizací tepelných čerpadel a přes 1500 realizací fotovoltaiky, po celé České republice.  

Tip: Co ještě velmi oceňuji na Woltair jako takový bonus, to je blog s mnoha tématickými články. Díky nim se snadněji zorientujete v oboru a budete se tak snadněji rozhodovat. Stejně tak budete lépe rozumět obchodnímu zástupci, který k vám přijede na konzultaci – třeba pro něj již připravíte konkrétní otázky. 

Shrnutí 

Firma Woltair je česká společnost, která je na trhu již několik let a díky svému působení po celé České republice patří k časté volbě mnoha zákazníků. Ti si chválí profesionální přístup, rychlou realizaci i kvalitu služeb, občas ale padne stížnost na méně kvalitní montáž nebo zpoždění.

Zpoždění nemusí být vždy úplně nutně jen negativní – Woltair je vyjímečný v tom, že nabízí 50% slevu, pokud instalaci nestihne do 50 dní. 

Woltair bych doporučila těm, co hledají dobrou cenu, široký výběr hlavně mezi tepelnými čerpadly, rychlou komunikaci i realizaci a těm, kdo ocení dlouhou záruku, nízké zálohy a pomoc s dotacemi. V nabídce mají fotovoltaiku i tepelná čerpadla, další technologie (třeba rekuperace, vytápění a další prvky chytré domácnosti již chybí). 

Všechny realizace jsou na klíč, konzultace jsou zdarma a nezávazné. Na to, že firma funguje “teprve” pár let, tak si vybudovala silnou pověst a seženete víc než dost referencí, které vám pomohou se rozhodnout, zda právě tato firma bude ta správná. Za mě rozhodně patří k adeptům, které je dobré zvážit a doporučuji odborníky z Woltair kontaktovat.

Nejčastější otázky

Máte ještě nějaké další otázky a nejasnosti ohledně investice do fotovoltaiky a tepelných čerpadel? Připravila jsem pro vás několik bonusových tipů, které vám třeba pomohou, nebo vás alespoň nasměrují k dalšímu studiu. 

Co vše je potřeba mít k dispozici, než Woltair (či jinou firmu) zkontaktuji?

V podstatě nemusíte mít nachystáno vůbec nic, pro relevantní cenovou nabídku bude nejdůležitější osobní návštěva proškoleného konzultanta. Celý proces ale bude snazší, když se alespoň částečně připravíte předem. Je dobré znát svůj dům – jeho tepelné ztráty, spotřebu, mít připravené půdorysy, PENB… Se vším vám firma samozřejmě kdyžtak pomůže. Z vaší strany je pak samozřejmě vhodné mít alespoň částečnou finanční představu a tušit, co od technologie očekáváte, zda se má stát primárním zdrojem topení/energie, nebo jen doplnit částečně již existující systém. 

Kolik může stát investice do fotovoltaiky či tepelného čerpadla?

To je velmi individuální. Woltair má na svých stránkách u jednotlivých produktů alespoň ukázkové kalkulace, nejde je však aplikovat na všechny rodinné domy, protože každý má samozřejmě jinou spotřebu a jiná očekávání. Pro lepší představu jsme ale cenový odhad rozebrali v samostatných článcích, a tak si můžete prostudovat náklady na soláry i tepelná čerpadla podrobněji. 

PENB, invertor, amorfní panely, virtuální baterie… ztrácím se v pojmech – co s tím?

Svět fotovoltaiky a tepelných čerpadel je plný frází a slovíček, které do té doby běžnému člověku mohly zůstávat utajené. Nenechte se tím zahltit, na vše se ptejte konzultantů, kteří za vámi přijedou s nabídkou. A pokud se chcete věnovat samostudiu, doporučuji přehledný slovníček přímo na stránkách Woltair, nebo v rámci tepelných čerpadel toto základní vysvětlení pojmů. 

Užitečné odkazy

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu a jak tvoříme obsah? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejlepší fotovoltaika
a tepelná čerpadla

1. místo

Skvělé recenze

2. místo

Komplexní řešení

3. místo

Oblíbená volba

Obsah článku

Kam dál?