Search
Close this search box.

Tepelná čerpadla Daikin recenze 2024

Shrnutí: Firma Daikin vstoupila na trh primárně jako expert na klimatizace a čištění vzduchu, už delší dobu ale nabízí také tepelná čerpadla. Daikin je tak nyní dodavatelem komplexního řešení – od rekuperace, ventilace, chlazení až právě po vytápění. Pokud bych měla jejich produkty shrnout velmi stručně, jedná se o designové kousky s chytrým ovládáním, Daikin opravdu dbá i na vzhled a bere ohled na to, že všechna tato zařízení jsou součástí domácnosti – ať už v interiéru nebo exteriéru – a měla by tak být nejen výkonná a spolehlivá, ale také do co největší možné míry lahodit oku. Aspoň to byl můj první dojem z celkové prezentace firmy a z jejích webových stránek. V rámci tepelných čerpadel jsem v nabídce našla řešení pro běžné domácnosti, ale i komerční objekty nebo bytové domy. Na výběr jsou varianty vzduch/voda, vzduch-vzduch, geotermální tepelná čerpadla, hybridní tepelná čerpadla i tepelná čerpadla pro přípravu teplé vody. (Nevíte, co znamenají tato označení? Přečtěte si více o typech čerpadel zde).

V dalších řádcích je čas podívat se na firmu podrobně. A nejen na firmu – hlavně na její nabídku čerpadel, na jednotlivé modely a na reálné zkušenosti zákazníků, kteří si již čerpadlo od firmy Daikin pořídili. 

O firmě Daikin

Tahle firma byla založena v Japonsku, a to už roku 1924, takže nyní slaví krásné sté výročí. Nejprve tedy fungovala na japonském trhu, a tak dává smysl, že začínala a stala se expertem hlavně v rámci klimatizací a chlazení. Evropský trh ale potřebuje spíše vytápět, a tak se začátkem tisíciletí přišla firma i s řešením pro vytápění a s čerpadly. 

V čem je tato firma jiná než ostatní dodavatelé tepelných čerpadel? Vedle všech obecných kvalit, které od čerpadel očekáváte (výkon, variabilita, spolehlivý chod, tichý provoz,…) Daikin opravdu vyčnívá důrazem na design a elegantní vzhled. Vidět je to už i na tom, jak jsou koncipované webové stránky. A když už mluvíme o webových stránkách, určitě doporučuji podívat se na blog, kde naleznete řadu užitečných článků. 

Výhody tepelných čerpadel Daikin

 • Tepelná čerpadla s vysokým výkonem vhodná jak do moderních domů tak do rekonstrukcí.
 • V nabídce také další produkty (rekuperace, klimatizace).
 • Vytápí i chladí, vhodné i pro ohřev TUV.
 • Dobrá dostupnost u známých dodavatelů. 
 • Velký důraz na design a chytré ovládání.
 • K dispozici servis, proškolená technická podpora k dispozici napříč Českou republikou. 
 • Dostatek recenzí.

Nevýhody tepelných čerpadel Daikin

 • Patří k dražším čerpadlům v porovnání se zbytkem trhu. 
 • Firma má dlouholeté zkušenosti spíše s klimatizacemi. 

TOP tepelná čerpadla od firmy Daikin

Vyznat se ve velké nabídce různých modelů není vždy úplně jednoduché, zvláště když jsou označeny různými zkratkami, písmeny či čísly, které na první pohled neporadí, o jaké čerpadlo se jedná. Pomohu vám se v nich lépe zorientovat. Co tedy Daikin nabízí? 

 • Tepelná čerpadla vzduch/voda. Nejoblíbenější varianta, která je ideální do většiny domácností, a to jak rekonstrukcí, tak do novostaveb. Pokud máte novostavbu, volte nízkoteplotní variantu. Rekonstrukce se starými radiátory bude potřebovat vysokoteplotní čerpadlo. Nejběžnější je řešení splitové, s jednou venkovní a jednou vnitřní jednotkou. Daikin Altherma 3 M je pak monoblovokou variantou, pokud potřebujete tímto způsobem šetřit místo. 
 • Tepelná čerpadla vzduch/vzduch. To je vlastně klimatizace a právě s těmi má Daikin největší zkušenosti. V tomto případě čerpadlo fouká do místnosti vzduch jak studený, tak i teplý. Je to dobré řešení do menších prostor, do málo členitých domácností, do bytů (Tepelné čerpadlo a byt? Opravdu to jde a věnovali jsme se tomu v samostatném článku!). Zároveň jistě oceníte, že dokáže vzduch v místnosti zároveň i vyčistit. Modely od Daikin jsou hodně designové, primárně budete mezi modely vybírat podle poměru výkon/cena a podle vzhledu. 
 • Geotermální tepelná čerpadla. Neboli varianta země/voda. Instalace je náročnější a nákladnější, na druhou stranu jde o čerpadla extra výkonná. Daikin zde nabízí jeden model, Altherma 3 GEO. 
 • Hybridní tepelná čerpadla. Poměrně zajímavé řešení, které kombinuje plynový kotel a tepelné čerpadlo vzduch/voda. Opět je v nabídce “pouze” jeden model, Altherma R Hybrid. 
 • Tepelná čerpadla pro přípravu teplé vody pro domácnost. Model Altherma M HW je ideální, pokud vám stačí řešení pro ohřev teplé vody. 

Výběr je tedy poměrně slušný. Určitě si nabídku projděte samostatně. Zároveň nejpodstatnější je vždy konzultace s obchodním zástupcem nebo s technikem, který vám pomůže vybrat optimální model pro vaši spotřebu a vaši domácnost. Ale jestliže bych měla vypíchnout konkrétní modely, volila bych takto:

Daikin Emura. Tepelné čerpadlo ve variantě vzduch/vzduch je skvělým řešením pro náročnější klienty, kteří potřebují vytápět menší domácnost, nebo třeba hledají variantu pro byt. Jelikož se jedná v podstatě o klimatizaci, tak v jednom zařízení získáte nejen vytápění, ale i chlazení, což oceníte v teplých letních měsících, a také čištění vzduchu. Tento model poskytuje velmi dobrý výkon a komfortně se ovládá přes chytrou aplikaci. Emura má dle mého názoru ze všech variant vzduch/vzduch nejpovedenější design, vybrat můžete ze tří barevných variant, je ale tím pádem trochu dražší – určitě proto můžete sáhnout po jednodušším modelu, který bude trochu levnější. 

Daikin Altherma 3 H HT. Tohle tepelné čerpadlo bych volila, pokud bych byla majitelkou starého domu s radiátory a potřebovala tak vysokoteplotní variantu. Je to čerpadlo, které získává hodně dobré recenze od reálných zákazníků, patří k nejprodávanějším modelům. Čerpadlo zvládá vytápění, chlazení i ohřev vody v jednom, má chytré ovládání a elegantní design už snad ani zmiňovat nemusím – to je u této značky tak nějak samozřejmostí. 

Daikin Altherma 3 M. Tepelné čerpadlo vzduch/voda s nízkoteplotním systémem a v monoblokovém řešení by bylo ideální pro novostavby, které musí třeba trochu šetřit s místem. Řešení nabízí jednu venkovní jednotku pro vytápění i chlazení, chytré ovládání a kromě úspory místa také jednodušší instalaci. 

Co dalšího můžete u firmy Daikin pořídit?

Jak už jsem psala výše, Daikin původně jako výrobce exceloval hlavně v oblasti chlazení, klimatizací, čištění vzduchu. Dává mi tedy smysl podívat se i na další produkty nebo služby, které Daikin nabízí. 

 • Klimatizace. Zde si pojďme jen pro pořádek uvést, že jde trochu o slovíčkaření. Klimatizace a tepelné čerpadlo vzduch/vzduch je vlastně jedno a totéž zařízení. Je jen na vás, zda pak nastavíte foukání vzduchu teplého nebo studeného. Přišlo mi ale důležité uvést klimatizace jako samostatnou kategorii a vysvětlit tuto logiku, jelikož i Daikin má kategorie na webových stránkách takto rozdělené. 
 • Čistička vzduchu. Klimatizace od Daikin dokáží vzduch vyčistit také, zároveň si můžete pořídit klasické čerpadlo a doplnit ho o čističku vzduchu od této firmy. Čistička zbaví vzduch prachu, bakterií, virů a dalších nečistot, v nabídce je pak i model se zvlhčovačem vzduchu. 
 • Větrací systémy. Aneb rekuperace, souvisí s bodem předchozím. Daikin vám může dodat komplexní řešení centrálních větracích systémů, které obstarají celou vaši domácnost. 
 • Topná tělesa, zásobníky, solární panely, dálková ovládání. Tyto kategorie uvádím dohromady, jedná se zkrátka o další příslušenství, které se dá kombinovat s tepelnými čerpadly a ještě víc tak zvýšit váš komfort.

Vedle produktů k prodeji mě v této kategorii vždy zajímají i služby. V rámci servisu má Daikin možnost zaregistrovat produkt do platformy Stand By Me a zde si vybrat jeden ze tří balíčků údržby. Záruku zde výrobce poskytuje až na sedm let. 

Na webových stránkách má Daikin přehledný výpis všech instalačních partnerů a technické podpory – ti jsou k dispozici v případě jakýchkoliv dotazů nebo zájmu o montáž.  

Tepelná čerpadla Daikin a recenze zákazníků

Velmi mě potěšilo, že má Daikin dostatek recenzí, a to jak přímo v rámci Google hodnocení, tak na stránce Refsite, na které naleznete mnoho hodnocení jak na výrobce, tak na dodavatele tepelných čerpadel. 

Na Refsite má firma hodnocení 95 %, celkem 81 recenzí. Zde si zákazníci nejvíce pochvalují tichý chod, jednoduché a intuitivní ovládání, design i celkovou kvalitu ve smyslu provedení a bezporuchového provozu. Jediná “výtka” je na vyšší cenu. 

Na Google potom Daikin získává 4 hvězdičky z 5, celkem je tu 39 recenzí. Zde zákazníci velmi chválí produkt, špičkovou kvalitu, kritizují ale špatný servis kvůli nedostatečné komunikaci a problémům se dovolat.

Jaroslav Š.:”Celková spokojenost. Za 13 let fungování tepelného čerpadla pouze 1x výměna čidla v akumulační nádrži.”

Michael S.:”Vybral jsem TČ kvůli prostorově úspornému provedení (zahrnuje i 180l zásobník na vodu), připojení na otop systém situovaný vzadu nahoře na vnitřní jednotce. Navíc beru Daikin jako velkou firmu a nečekám, že by byl problém s dostupností servisu a podpory.”

Vladimír K.:”Maximální spokojenost. Je to naše druhé tepelné čerpadlo a o proti LG rozhodně méně hluku. Sousedi ani netuší že ho máme.“

Dále jsem pak navštívila facebookové stránky společnosti, kde je ale jen pět recenzí. Facebook tak doporučuji navštívit spíše kvůli obsahu přímo od firmy. 

Tepelná čerpadla Daikin a jejich dostupnost – kde sehnat?

Zaujala vás tato čerpadla a chtěli byste se o nich dozvědět více? Určitě za všech okolností doporučuji konzultaci s odborníkem, který se přijde podívat na vaši nemovitost, který s vámi prokonzultuje, jakou máte spotřebu, jaká máte očekávání a další. Je skvělé, že na stránkách Daikin naleznete přehlednou mapu se sítí všech instalačních partnerů. A nebo můžete rovnou kontaktovat tyto dodavatele, u nichž jsem Daikin čerpadla v nabídce našla:

 • Woltair. Tento dodavatel doporučuje hlavně Daikin Altherma 3 R split a Daikin Altherma 3 H HT. Woltair se vyznačuje hlavně rychlým dodáním a instalací, spolehlivým servisem a nízkými zálohami. Chcete blíže poznat firmu Woltair jako takovou? Více se dozvíte v této recenzi. 
 • V-system.cz
 • AAAradiatory.cz
 • Dobraklima.cz

Shrnutí – jak hodnotím tepelná čerpadla Daikin?

Daikin tepelná čerpadla jsou kvalitní, vysoce výkonná a celkově bych je zařadila spíše do kategorie pro náročné. Čerpadla se vám zalíbí hlavně pokud jsou pro vás důležité nejen technické parametry, ale také to, jak bude přístroj vypadat. Daikin dbá na čistý, moderní a minimalistický design. Nabízená řešení jsou variabilní, na výběr máte opravdu dostatek modelů. Najdete proto variantu pro byt, novostavbu, rekonstrukci i průmyslové či komerční prostory. I dle recenzí se jedná o skvělá tepelná čerpadla, která by zákazníci doporučili. Trochu horší je to dle recenzí se servisem, to se ale dá vyřešit tím, že si vyberete spolehlivého dodavatele, který vám zařízení kvalitně nainstaluje a zprovozní. Zkrátka a dobře, tato čerpadla bych určitě doporučila. 

Tepelná čerpadla a cena – vyplatí se dražší čerpadlo? 

Při výběru tepelného čerpadla vás jistě zarazí velký cenový rozdíl nejen mezi jednotlivými typy technologií, ale i mezi různými značkami. Jak se v tom zorientovat a nenaletět? Do jaké míry má smysl investovat do dražších systémů? 

V prvé řadě je potřeba porozumět cenovým rozdílům mezi různými typy čerpadel. Varianta vzduch/vzduch je rozhodně nejlevnější. Zlatou střední cestou jsou čerpadla vzduch/voda. A nejdražší bývají čerpadla země/voda. Zde cena ovšem odráží také výkon a efektivitu celého systému. Varianty vzduch/vzduch, tedy klimatizace, mají výkon nejmenší, navíc teplo do domácnosti foukají lokálně. Klasická čerpadla jsou mnohem dražší, zato ale výkonnější a vytopí i velké a členité prostory – rovnoměrně skrze topení. Zde byste se tedy měli rozhodovat ne podle ceny, ale spíše podle vlastností a dispozic prostoru, tepelné čerpadlo musí být správně nadimenzované vašim očekáváním. 

Pak je tu rozdíl mezi výrobci, mezi jednotlivými nabídkami, ač na první pohled půjde o stejný typ čerpadla. V tomto případě už je rozhodování mnohem větší věda, protože je těžké odhadnout, které z čerpadel bude mít lepší finanční návratnost. Velmi dobře je toto téma zpracováno v tomto článku. Každý zákazník bude pravděpodobně upřednostňovat jinou variantu – někdo musí koukat hlavně na cenu, někdo bude chtít maximální kvalitu, někdo půjde zlatou střední cestou. Já za sebe určitě doporučím alespoň nabídky jednotlivých dodavatelů pečlivě projít, projít i recenze a zkrátka pamatovat na to, že za výrazně nižší cenou musí být nějaký důvod – většinou skrývající se v kvalitě. 

A jak tedy čerpadla mezi sebou porovnat, abyste dokázali zhodnotit cenový rozdíl? Podívejte se hlavně na následující:

 • Výkon tepelného čerpadla, jeho COP a SCOP., výstupní teplotu vody
 • Hlučnost.
 • Spotřebu.
 • Záruky, garance a servis. 
 • Recenze a spokojenost zákazníků. 
 • Podmínky instalace, montáže. 
 • Další funkce (ovládání, ohřev TUV, chlazení,invertor…).

Video

Užitečné odkazy

Recenze na dodavate i výrobní firmy – refsite.info

Dotace a program Nová zelená úsporám – novazelenausporam.cz

Jak vybrat tepelné čerpadlo – energetiko.cz

Tepelné čerpadlo nebo klimatizace? – daikin.cz

Vytápění klimatizací levnější než TČ? – topin.cz

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu a jak tvoříme obsah? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejlepší fotovoltaika
a tepelná čerpadla

1. místo

Skvělé recenze

2. místo

Komplexní řešení

3. místo

Oblíbená volba

Obsah článku

Kam dál?