Search
Close this search box.

Solární panely Canadian Solar recenze 2024

Shrnutí: V tomto článku jsme se podívali na firmu Canadian Solar, předního výrobce solárních panelů a dalších komponentů souvisejících s fotovoltaikou. Firma byla založena v roce 2001 v Kanadě, dnes sídlí v Číně. Jejich široká škála fotovoltaických modulů a solárních elektráren pokrývá komerční, průmyslové i rezidenční aplikace a z webových stránek jsem měla dojem, že právě spíše ty komerční jsou pro Canadian Solar prioritou. Přesto i pro běžné domácnosti má co nabídnout – definuje je spolehlivost, vysoká účinnost, dlouhá záruká a oceníte i nízkou pořizovací cenu. Pro nákup solárních panelů Canadian Solar můžete zvážit kontaktní firmy jako Acetex, SEFY, Ecoprodukt nebo SunExtra, které nabízejí instalace a další služby související s fotovoltaickými systémy. 

O firmě Canadian Solar

Canadian Solar je jedním z předních světových výrobců solárních panelů a dodavatelů solárních energií. Společnost byla založena v roce 2001 v Kanadě a rychle se stala globálním lídrem v oblasti solárního průmyslu. Podle informací na webových stránkách firmy se ale v dnešní době již jedná o firmu čínskou. Jejich produkty zahrnují širokou škálu fotovoltaických modulů a solárních elektráren pro komerční, průmyslové a rezidenční aplikace. Canadian Solar se věnuje inovacím v oblasti solární technologie a hraje důležitou roli v posilování obnovitelné energie po celém světě. Patří dokonce k jedněm z nejčastěji volených výrobců – alespoň pokud vycházím z této nově dostupné studie od Refsite. Podle té je Canadian Solar hned druhou volbou, po AEG panelech. 

Výhody solárních panelů Canadian Solar

 • Velmi oblíbená volba, firma je tedy dostatečně prověřená u spousty zákazníků. 
 • Různé modely a dostatečný výběr nabízející konkurenceschopnou účinnost panelů.
 • Velká společnost, která vyrábí všechny solární komponenty, nejen panely. 
 • Tato firma vyřídí záruku, i když váš prodejce/instalátor “zmizel” (zkrachoval atp.).
 • Dlouhá záruka.
 • Dle recenzí jsou tyto panely opravdu kvalitní a fungují i v dlouhodobém měřítku po několika letech.
 • Nízká pořizovací cena. 

Nevýhody solárních panelů Canadian Solar

 • Někomu by mohlo vadit, že společnost dnes již vůbec není kanadská, ale čínská.
 • Jen málo modelů je nabízeno v šířce vhodné pro instalaci, většina z nich má šířku 1130 mm nebo 1300 mm, takže se s nimi obtížně manipuluje a snadno se poškodí.
 • Oficiální webové stránky jen v angličtině (nebo čínštině).

Recenze jednotlivých produktů od firmy Canadian Solar – co doporučuji?

Nabídka panelů Canadian Solar je na webových stránkách přehledná a moc se mi toto zpracování líbí – dokonce je k dispozici rovnou i e-shop, ačkoliv ten amatér tolik nevyužije, jelikož předtím je dobré domluvit si odbornou konzultaci a tím pádem si od dodavatele rovnou nechat panely a příslušenství rovnou i přivézt. V následujících řádcích jsem se na některé z panelů podívala podrobněji:

All-Black. Canadian Solar má hodně modelů určených spíše pro komerční a industriální projekty, tento panel ale bude ideální i pro klasický rodinný dům. Jedná se o variantu pojmenovanou HiKu6, jen v estetickém celočerném provedení s lepší “tolerancí” šera a oblačna. Jedná se o monokrystalický panel (monokrystalické panely mají nejvyšší účinnost na přímém slunci, jsou nejoblíbenější variantou oproti amorfním nebo polykrystalickým). Vybírat můžete v rozmezí 380 až 405 W.  Co se mi velmi líbí, to je dlouhá záruka 12 let na produkt a 25 let na výkon. Jednou z velkých výhod tohoto panelu je také nízká pořizovací cena. 

TOPHiKu6. Vedle klasického HiKu6 společnost nabízí ještě tento vylepšený model. Doporučila bych ho těm, kteří chtějí velký výkon, panely jsou totiž nabízeny v rozpětí od 420 do 620 W a s účinností až 23,1 %, což je v porovnání s konkurencí nadprůměr. A opět i u tohoto modelu platí velmi zajímavá garance, konkrétně 12 let na produkt a materiály a 30 let na výkon. Na webových stránkách jsem našla v nabídce jak monofaciální tak i bifaciální modul – monofaciální moduly absorbují světlo jen z jedné strany a jsou běžnější, bifaciální takto fungují z obou stran.

Co dalšího můžete u firmy Canadian Solar pořídit?

Canadian Solar se soustředí vyloženě na všechny produkty, které mají co dočinění s fotovoltaikou – tedy nejen panely, ale i další komponenty. Konkrétně tedy na jejich webových stránkách (a případně i u jiných prodejců a dodavatelů, kteří tuto značku nabízí) seženete toto:

 • Solární panely. Aktuálně je na webu celkem devět různých řad, o nichž se podrobněji zmiňuji výše. 
 • Měniče. A to ve variantě utility, obytné a komerční – tak, aby si vybral každý. 
 • Systémové sady. Určené  pro obytné a komerční střechy, jako jsou továrny, školy, supermarkety atd.
 • Baterie. Jako dceřiná společnost Canadian Solar je e-STORAGE přední společností specializující se na návrh, výrobu a integraci bateriových systémů pro ukládání energie.

Součástí webových stránek Canadian Solar je i E-shop, já bych ale určitě doporučovala kontaktovat solidního dodavatele, který vám nejprve poskytne konzultaci a řešení na míru – více v odstavci o dostupnosti. 

Solární panely Canadian Solar a recenze zákazníků

Ačkoliv jsem recenze na panely Canadian Solar musela hledat na mnoha místech a jsou po troškách roztroušené všude možně, tak je jich naštěstí dostatek. Je to mimo jiné i díky tomu, že panely Canadian Solar jsou hned druhou nejčastější značkou a pokrývají zhruba 15 % všech poptávek – alespoň dle tohoto průzkumu dostupného na Refsite. Hodně zkušeností reálných zákazníků jsem pak také našla na zahraničních webech – některé z nich uvádím níže, přičemž jsem je přeložila do češtiny – originál naleznete zde. Pokud bych měla vše krátce shrnout, zákazníci si chválí dlouhou záruku, spolehlivost a vysokou účinnost i po několika letech a naopak v některých diskuzích si stěžovali na špatnou dostupnost – právě kvůli tomu, že je to oblíbená volba a ne vždy je proto mají dodavatelé na skladě.

Peter:”Z toho, co vidím, tyto panely fungují skvěle, měli jsme kanadské panely v našem posledním domě s velkou spolehlivostí, takže hledám opakování z těchto nových panelů.” 

Michael:”Opět jsme šli do Canadian Solar kvůli vysokému hodnocení. Vybrali jsme flameless model, protože panely jsou instalovány na ploché střeše, díky čemuž voda odtéká efektivněji podle doporučení od solárních velkoobchodů.”

Thomas:”Po 1 roce jsme s našimi panely neměli vůbec žádné problémy a nadále efektivně generují a pravidelně v typických časech maximalizují kapacitu konvertoru. V poslední době také odolávaly řadě bouří s relativně malými kroupami a neutrpěly žádné škody.“

Solární panely Canadian Solar a jejich dostupnost – kde sehnat?

 • Acetex. Kontaktování této firmy v rámci instalace Canadian Solar panelů určitě doporučuji, více se o Acetex dozvíte v této komplexní recenzi. V té si můžete mimo jiné přečíst, že Acetex se zabývá realizací fotovoltaiky i tepelných čerpadel. Veškeré zakázky dělají na míru po profesionální konzultaci a mají velmi dobré recenze právě z hlediska komunikace a proklientského přístupu. Vedle realizace jako takové vám zde pomohou i s vyřízením dotací. Poskytují záruční i pozáruční servis a jedná se o jednu z nejlépe hodnocených firem na fotovoltaiku a tepelná čerpadla v Česku. Realizace nabízí jak pro rodinné domy a novostavby, tak i pro komerční objekty.
 • SEFY. I SEFY patří k dodavatelům, kteří panely Canadian Solar nabízí. Je to firma s naprosto skvělým hodnocením od zákazníků. Firma působí po celé České republice a na trhu funguje už více než 12 let. Pokud chcete o SEFY vědět více, projděte si více podrobností zde. 
 • Ecoprodukt. Už na první pohled tato firma funguje trochu jinak než ostatní. Ecoprodukt.cz mnohem více připomíná klasický e-shop. Na webových stránkách naleznete obrovské množství jednotlivých komponent i kompletních fotovoltaických elektráren. Nabídka je zde pro rodinné domy, ale i pro karavany, chaty, na zahrady a mnoho dalšího. Ecoprodukt.cz bych proto doporučila všem, kteří fotovoltaice již do velké míry rozumí a kdo chtějí vše řešit samostatněji. Zároveň je ale samozřejmě možné firmu kontaktovat a poprosit o nabídku na míru. Podrobněji jsem se o této společnosti rozpovídala na tomto odkazu.
 • SunExtra. Poměrně nová společnost, kterou jsem podrobně rozebrala v tomto článku. I ona má Canadian Solar ve svém portfoliu. SunExtra pracuje moderně, vše řeší na míru a pyšní se hlavně tím, že mají velký výběr značek a dodavatelů. Nabídka i realizace jsou zde velmi rychlé, takže to může být ta správná volba i ve chvíli, kdy na montáž pospícháte.

Shrnutí – jak hodnotím Solární panely Canadian Solar?

Celkově jsou solární panely Canadian Solar dobrou volbou pro ty, kteří hledají spolehlivé a účinné solární řešení. Jsou velmi populární a patří k jedněm z nejčastěji používaných značek, což jistě oceníte při hledání dodavatele – v portfoliu je má téměř každá větší firma zabývající se fotovoltaikou. Canadian Solar bych doporučila těm, co hledají kombinaci vysokého výkonu a nízké ceny. Při procházení recenzí jsem neměla pocit, že by se tato nízká cena nějak výrazně projevila na kvalitě, hodnocení zákazníků jsou v naprosté většině kladná. 

Slovníček nejdůležitějších pojmů při pořizování solární elektrárny

V tomto článku jsem použila hned několik termínů úzce spjatých s fotovoltaickými panely. Některé možná znáte, u jiných jste se možná trochu zarazili. Je však dobré je znát, některé z nich budou při vašem rozhodování hrát velkou roli. Zde proto najdete výčet těch nejpodstatnějších:

 • Účinnost: Udává, jak dobře solární panel přeměňuje sluneční energii na elektrickou energii. Vyjadřuje se jako poměr mezi vyrobenou elektrickou energií a dopadajícím slunečním zářením. S lepší technologií se účinnost neustále zvyšuje, moderní panely se pohybují kolem 20 %. 
 • Monokrystalické panely: Vyrábějí se z jednoho krystalu křemíku, což z nich činí jednotný a homogenní materiál. Mají vyšší účinnost než polykrystalické panely. To znamená, že jsou schopny přeměnit více sluneční energie na elektrickou energii při stejných světelných podmínkách. Jsou často dražší než polykrystalické panely, protože výroba jednoho krystalu je náročnější.
 • Polykrystalické panely: Vyrábějí se z vícekrystalového křemíku, který se nalije do formy a tvoří polykrystalickou strukturu. Mají nižší účinnost než monokrystalické panely, což znamená, že přeměňují méně sluneční energie na elektrickou energii při stejných světelných podmínkách. Jsou obvykle levnější než monokrystalické panely, což je dělá atraktivní volbou pro ty, kteří hledají levnější solární řešení.
 • FVE: Zkratka pro fotovoltaickou elektrárnu.
 • Střídač: Střídač je zařízení, které přeměňuje stejnosměrný proud (DC), který je generován solárními panely, na střídavý proud (AC), který je použitelný v domácnostech a elektrické síti. Solární panely produkují stejnosměrný proud, který je následně převeden střídačem na střídavý proud, který lze využít pro provoz elektrických spotřebičů a dodávku elektrické energie do elektrické sítě.
 • Baterie: Baterie jsou součástí fotovoltaických systémů, které umožňují ukládání přebytečné solární energie pro pozdější použití. Pokud jsou solární panely schopny generovat více energie, než je spotřebováno v okamžiku výroby, přebytečná energie může být ukládána do baterií.
 • Wp: Neboli Wattpeak. Je definován jako výkon, který solární panel generuje za standardních podmínek osvětlení. Standardní podmínky osvětlení jsou definovány jako sluneční záření o intenzitě 1000 W/m² při teplotě článku 25°C a slunečním záření kolmém na povrch panelu. Takže, převedeme-li to do trochu lidštější mluvy, když se mluví o solárním panelu s výkonem 250 Wp, znamená to, že tento panel je schopen generovat maximální výkon 250 wattů za standardních podmínek osvětlení. Wp je tedy užitečným ukazatelem pro porovnání výkonu různých solárních panelů. Je však důležité si uvědomit, že skutečný výkon solárních panelů může být nižší než jejich označený výkon, zejména v závislosti na okolních podmínkách jako je intenzita slunečního záření, teplota a úhel slunečního záření na panel.

Video 

Užitečné odkazy

Refsite statistika recenzí – refsite.info

Dotace a program Nová zelená úsporám – novazelenausporam.cz

Fotovoltaický slovníček – fotovoltaika.innogy.cz

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu a jak tvoříme obsah? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejlepší fotovoltaika
a tepelná čerpadla

1. místo

Skvělé recenze

2. místo

Komplexní řešení

3. místo

Oblíbená volba

Obsah článku

Kam dál?