Search
Close this search box.

SEFY recenze 2024: skvělé zkušenosti zákazníků a řešení FVE na klíč

Shrnutí: SEFY bude tou správnou volbou, jestliže hledáte odborníky soustředící se na solární fotovoltaické elektrárny. Naprostou samozřejmostí je řešení na klíč přímo dle vaší situace a vašich potřeb. Když jsem připravovala recenzi na tuto firmu, všimla jsem si hlavně velmi dobrých hodnocení od zákazníků, dle recenzí patří SEFY k jedněm z nejlepších na trhu. Se SEFY je spolupráce snadná a rychlá – slibují realizaci do 4 měsíců a samotnou instalaci do 3 dnů. Firma působí po celé České republice a na trhu funguje už více než 12 let. Jako jedinou výraznější nevýhodu vnímám to, že se firma soustředí opravdu jen na fotovoltaiku, takže jí oproti konkurenci v portfoliu chybí další technologie (velmi oblíbená kombinace je fotovoltaika a tepelné čerpadlo).

Pokud tedy máte zájem hlavně o spolehlivého a zkušeného dodavatele fotovoltaiky, pak se níže dozvíte vše, co se o SEFY zjistit dá a co vám pomůže při rozhodování. Kromě informací z webových stránek jsem čerpala hlavně z recenzí dřívějších klientů, protože to je vždy nejpodstatnější vizitka. A pokud vám bude spolupráce s touto firmou dávat smysl, můžete je snadno kontaktovat skrze formulář. 

Kromě recenze na konci článku naleznete několik dalších doporučení a témat, která budou při vašem výběru dodavatele fotovoltaiky taktéž užitečná. A stejně tak doporučuji projít si náš rozcestník užitečných odkazů, který vám poslouží k dalšímu studiu. 

Výhody firmy SEFY

 • Dlouholeté působení na trhu.
 • Velmi kladné recenze, spokojení zákazníci. 
 • Řešení na klíč, velký výběr značek i variant. 
 • Transparentní cenová nabídka na webu.
 • Nadstandardní záruční lhůta 25 let. 

Nevýhody firmy SEFY

 • V nabídce pouze fotovoltaika (chybí např. oblíbená tepelná čerpadla).

SEFY – portfolio produktů a služeb

Většina firem má v dnešní době v nabídce různé kombinace technologií, které snižují spotřebu energií a které pomáhají vaší domácnosti k udržitelnému způsobu žití. SEFY jde v tomto ohledu trochu jinou cestou a soustředí se opravdu jen na fotovoltaiku. Ve finále to nehodnotím negativně – dle spokojených recenzí zákazníků je vidět, že soustředit se na jednu věc a dělat ji opravdu dobře je často lepší, než nabízet spoustu polovičatých variant. Je však třeba počítat s tím, že u SEFY můžete zadat zakázku opravdu jen na fotovoltaiku – a na tu se teď podíváme podrobněji. 

 • Fotovoltaika. Oceňuji transparentní a přehledný ceník, který naleznete na webových stránkách. Zde si můžete prohlédnout i jednotlivé komponenty a značky, které SEFY nabízí. Jsou to zajetí a spolehliví výrobci, kteří jsou na trhu dobře známí – panely Canadian Solar, střídače GoodWe, Growatt, AEG, Solax, baterie Titan HV, Growatt, AEG, Solax či Pylontech. Je tedy rozhodně z čeho vybírat. Ceny za realizace modelových příkladů se pohybují v částkách mezi 150 a 250 000 Kč – po odečtení dotací. 
 • Dotace a financování. SEFY v rámci svých služeb může pomoci i s financováním. Konkrétně nabízejí zajištění půjčky na dotaci. Při podpisu smlouvy se platí záloha 15 % z celkové ceny, zbytek až po montáži. A když už jsem zmínila dotaci, i s jejím vyřízením  a s žádostí o připojení k distribuční síti vám tento dodavatel samozřejmě pomůže – nemusíte proto řešit složité papírování. 

Tip: Netřeba klesat na mysli, pokud se vám SEFY na základě této recenze zalíbí a přitom byste stále chtěli i tepelné čerpadlo či další technologie napojitelné na fotovoltaiku. Je samozřejmě trochu jednodušší jednat s jedním dodavatelem, zároveň ale není problém objednat soláry u SEFY a s tepelným čerpadlem oslovit jinou firmu.

Jak probíhá spolupráce s firmou SEFY?

Spolupráce se SEFY je velmi snadná a dle recenzí se můžete těšit na profesionální přístup. Jaké kroky vás při poptávce vlastní fotovoltaiky na klíč čekají?

 • Kontaktování firmy. Na webových stránkách naleznete samozřejmě i telefonní číslo a emailovou adresu, nejefektivnější je ale kontaktní formulář. Do něj zadáte své kontaktní údaje a lokalitu, případně již můžete připsat zprávu s podrobnostmi o tom, co budete potřebovat a jaké jsou vaše představy.
 • Schůzka s obchodním zástupcem. Na základě formuláře se vám ozve obchodní zástupce a domluví si s vámi osobní schůzku. Ta slouží nejen ke zkontrolování stavu nemovitosti, kam chcete soláry umístit, ale také k definování všech technických údajů projektu, k správnému nadimenzování velikosti a množství panelů (na základě spotřeby vaší domácnosti). 
 • Cenová nabídka a smlouva. Po schůzce obdržíte již konkrétní návrh. Až do této fáze je vše zdarma a bez jakýchkoliv závazků, teprve s návrhem smlouvy se musíte rozhodnout, zda vám bude nabídka od SEFY vyhovovat, 
 • Podepsání smlouvy a instalace. Po podpisu smlouvy začne SEFY zakázku realizovat, přičemž termín závisí na tom, kdy zaplatíte zálohu, na dostupnosti materiálu a na zaneprázdněnosti montážníků. Do půl roku ale realizace proběhne určitě. 
 • Předání. Po montáži od firmy získáte zaškolení, revizi systému, připojení k distribuční síti a zároveň SEFY pošle dokumentaci na Státní fond životního prostředí kvůli vyřízení dotace. Ta dorazí na váš účet, většinou po 6 až 8 týdnech. 

Tip: Výše dotací Nová zelená úsporám se k 15.2.2024 měnila a bohužel je nyní o trochu nižší. Dříve platila maximální výše na FVE 200 000 Kč, nyní můžete získat až 160 000 Kč. Tuto změnu tak musíte započítat do svého plánování. Pokud je pro vás vstupní investice příliš velká, SEFY dokáže pomoci i s financováním skrze úvěr. Banky většinou nabízí půjčky na udržitelné zdroje s výhodnějšími sazbami – na půjčky jsme se zaměřili v tomto článku. 

Recenze a zkušenosti zákazníků s firmou SEFY

Ve všech svých článcích a hodnoceních dbám hlavně na zkušenosti zákazníků, těžko totiž sama vyzkouším více dodavatelů na vlastní nemovitosti. Co tedy o SEFY říkají lidé, kteří již fotovoltaickou elektrárnu mají nainstalovanou? Stručně řečeno, SEFY má jedny z nejspokojenějších a nejlepších recenzí vůbec, níže se na ně podíváme podrobněji. 

Na Facebooku je recenzí poměrně málo, pouze 7, přesto však získává 5 hvězdiček z 5. Odkaz na facebookový účet mi ale i tak přijde užitečný – SEFY zde poměrně aktivně komunikuje a přidává příspěvky, a tak si zde můžete prohlédnout reference, mít přehled nad novinkami a podívat se třeba i na fotky dřívějších realizací. 

Google už je sdílnější, celkem 76 recenzí a hodnocení 5 hvězdiček z 5. Zákazníci si pochvalují profesionální komunikaci, dodržení termínů a co oceňuji, hodně recenzentů píše hodnocení po delší době, takže chválí i dlouhodobý chod FVE, který je bez problémů a poruch. Mezi recenzemi naleznete i mnoho fotek realizací. 

Na Refsite je hodnocení nejvíce – 137. SEFY i na svých stránkách komunikuje, že na tomto webu je nejlépe hodnocená instalační firma. Získala zde celých 99 %. Opět se objevuje chvála hlavně na výbornou komunikaci, dodržování termínů, profesionální přístup všech pracovníků a kvalitní výkon elektrárny při provozu. Co je dobré vědět – hodně recenzentů zmiňuje, že SEFY vybrali po doporučení od známých či rodiny, což je také skvělá vizitka. 

Pokud chcete vidět hlavně fotky realizovaných instalací, pak doporučuji projít reference přímo na webových stránkách. Líbí se mi, že jsou realizace rozděleny podle regionů a můžete se proto podívat přímo na působení firmy ve vašem kraji. Jak už jsem zmínila, SEFY funguje po celé České republice.  

Shrnutí 

SEFY patří v rámci fotovoltaických elektráren ke špičce v oboru, alespoň co se České republiky týče. Dokazují to hlavně skvělé recenze a reference, tuto firmu lidé po dobrých zkušenostech často a ochotně doporučují svým známým a přátelům. Webové stránky jsou poměrně minimalistické, přehledné, transparentní s konkrétními modelovými příklady včetně cen. Díky tomu, že se SEFY soustředí jen na fotovoltaiku, naleznete u nich široký výběr značek jednotlivých komponent. Na druhou stranu však v nabídce není nic jiného – kombinaci s tepelným čerpadlem zde nepořídíte. 

Realizaci firma stíhá většinou do 4 měsíců, nejpozději do půl roku. Kromě nabídky a následné instalace nabízí i pomoc s dotacemi a případným financováním skrze půjčku. Co jistě mnozí z vás ocení, to je fakt, že firma není žádným nováčkem – svou skvělou pověst už drží více než 12 let. Navíc se jedná o českou firmu, což je mi taky sympatické. 

Pokud se rozhodnete firmu oslovit – což určitě po mém prostudování všech dostupných informací doporučuji – použijte ideálně následující kontaktní formulář. 

Nejčastější otázky

Jakou fotovoltaiku si zvolit pro svůj dům?

Mnoho lidí si v začátku myslí, že nejideálnější fotovoltaika bude ta největší, že je dobré využít maximální potenciál jejich střechy. Není to ale pravda. Pokud budete mít fotovoltaickou elektrárnu příliš malou, nezvládne pokrýt vaši spotřebu. A pokud bude naopak moc velká, tak budete mít zbytečně velké přebytky a celková finanční návratnost a smysluplnost bude klesat. Právě proto je potřeba osobní konzultace s obchodním zástupcem, který se vás zeptá na vaši spotřebu, na vaše očekávání, prohlédne si vlastnosti nemovitosti a na základě toho vám nadimenzuje optimálně velké řešení. 

Co musí splňovat můj dům, abych na něj mohl(a) fotovoltaiku umístit?

Tímto tématem jsme se podrobně zaobírali v samostatném článku. Stručně řečeno, základem je samozřejmě neporušená statika, střecha musí být v dobrém stavu, aby na ni konstrukce mohla být umístěna. Z důvodu křehkosti se nedoporučuje instalace na eternitovou střechu. Pokud jde o orientaci, nejlepší je střecha na jih, instalovat lze i na střechy na východ, západ nebo ploché střechy.  Severní strana nemá moc smysl z hlediska účinnosti.

Slyšel(a) jsem o možnosti prodeje přebytků – jak to funguje?

Je to poměrně komplexní téma a opět bych hlavně odkázala na náš podrobnější článek. Pokud si seženete společnost, která elektřinu vykupuje, můžete tak urychlit finanční návratnost celého systému. Určitě však nečekejte zlatý důl a výběr chce hodně porovnávání a počítání, abyste zjistili, jak moc se vám prodej vyplatí.

Užitečné odkazy

Recenze na dodavate i výrobní firmy – refsite.info

Dotace a program Nová zelená úsporám – novazelenausporam.cz

Výkup přebytků z FVE ceny – cenyenergie.cz 

Kalkulačka návratnosti fotovoltaiky – woltair.cz

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu a jak tvoříme obsah? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejlepší fotovoltaika
a tepelná čerpadla

1. místo

Skvělé recenze

2. místo

Komplexní řešení

3. místo

Oblíbená volba

Obsah článku

Kam dál?