Search
Close this search box.

Tepelná čerpadla Stiebel Eltron recenze 2024

Shrnutí: Tato tradiční německá značka tepelných čerpadel může být ideálním řešením nejen pro vytápění, ale i chlazení a ohřev teplé užitkové vody. Nabídka je poměrně široká, a to jak v rámci typu technologie (vzduch-voda, voda-voda, země-voda), tak i v rámci jednotlivých modelů. Snadno si tu proto vyberete jak pro starší dům, tak v případě novostavby. Čerpadla této značky jsou dobře dostupná, doporučila bych oslovit například spolehlivé dodavatele Acetex nebo Woltair. Celkově bych po svém průzkumu tato čerpadla zhodnotila jako spolehlivá a vysoce výkonná, s dobrými recenzemi. Pokud se chystáte celkově modernizovat vaše bydlení, doporučuji navštívit webové stránky Stiebel Eltron a podívat se také na další produkty, firma totiž nabízí ještě mnohem více než jen tepelná čerpadla.

Ve zbytku článku vás čeká podrobný rozpis všeho, co byste o tepelných čerpadlech Stiebel Eltron mohli a chtěli vědět, než se pro jedno takové rozhodnete. Informace čerpám nejen z webových stránek firmy, ale také z názorů zákazníků, kteří již čerpadlo mají doma. Recenze totiž vnímám jako velmi podstatný a objektivní zdroj informací. Určitě doporučuji udělat si i svůj vlastní průzkum – k tomu na konci článku nabízím rozcestník s odkazy, kam dále. 

O firmě Stiebel Eltron

Stiebel Eltron je na trhu už od 70. let, takže bude určitě dobrou volbou pro někoho, kdo ocení tradici a dlouhou historii, k níž se většinou váže poctivě vybudovaná pověst. Firma díky tomu nabízí více než 40 let zkušeností a mezinárodní renomé. Stiebel Eltron je ideální volbou jak pro novostavby tak pro starší domy, protože má v nabídce i vysokoteplotní čerpadla. Německá výroba celkově je spojená s kvalitou, spolehlivostí a bytelnou konstrukcí. Na všechna tepelná čerpadla firma poskytuje pětiletou záruku. Díky svému širokému působení jistě oceníte i nonstop servis po celé České republice. Velmi se mi líbí webové stránky a způsob, jakým je firma zpracovala – naleznete na nich nejen informace o firmě a produktech, ale i mnoho užitečných rad k výběru čerpadla, k dotacím, k technologiím, nebo třeba slovníček pojmů týkajících se tepelných čerpadel. 

Výhody Tepelných čerpadel Stiebel Eltron

 • Velký výběr produktů a technologií.
 • Více jak 40 let zkušeností. 
 • Skvělé recenze.
 • Tepelná čerpadla s vysokým výkonem vhodná jak do moderních domů tak do rekonstrukcí.
 • Velká nabídka i dalších technologií vedle tepelných čerpadel.
 • Vytápí i chladí, vhodné i pro ohřev TUV.
 • Dobrá dostupnost u známých dodavatelů. 
 • Síť vlastních konzultantů a obchodních zástupců po celé ČR, stejně tak servis.

Nevýhody tepelných čerpadel Stiebel Eltron

 • Trochu horší design.
 • Patří spíše mezi dražší varianty. 
 • Je trochu těžší vyznat se ve všech modelech.

TOP tepelná čerpadla od firmy Stiebel Eltron

Je na čase podívat se na jednotlivé řady a modely, které Stiebel Eltron nabízí. V tomto odstavci budeme řešit čistě tepelná čerpadla. Ta by se dala rozdělit do několika kategorií, a to podle toho, z jakého živlu berou zdroj tepla. 

 • Tepelná čerpadla vzduch/voda. Využívají energii z okolního vzduchu, jsou nejoblíbenější variantou pro většinu domácností. Instalace vně domu je snadná a díky vysokému výkonu jsou zde modely vhodné i pro rekonstrukce. Na tato čerpadla je možné získat dotace až 100 000 Kč. Konkrétních modelů je opravdu hodně. Varianty HPA se hodí pro venkovní instalaci, pár modelů označených WPL jsou vhodné k vnitřní instalaci. HPA modely pak existují ve variantě Plus a Premium. Všechna čerpadla můžete pořídit rovnou i s integrálním zásobníkem, není to ale nutné. Tato velká variabilita může být trochu matoucí a je těžké popsat zde jednotlivé rozdíly mezi celkem 30 variantami. Nejlepší je proto nechat si poradit konzultantem, případně níže v tomto článku poskytuji rady, podle kterých parametrů vybrat správný model zrovna pro vás. 
 • Tepelná čerpadla země/voda. Tato čerpadla mají nejvyšší účinnost, jejich instalace je ale náročnější na vhodné prostory. Další výhodou je, že jsou bezhlučná. Variant v této kategorii nabízí firma 26, najdete je pod označením WPE (vytápění a teplá voda), WPF (vytápění) a HPG (vytápění a volitelně chlazení). 
 • Tepelná čerpadla pro přípravu teplé vody. 9 variant s označením SHP. Jednoduchá čerpadla umístitelná uvnitř ve třech různých designech. 

Jak je jasné z odstavců výše, Stiebel Eltron má opravdu pestrý výběr, ve kterém si tu svou ideální variantu najde každý. Je velmi důležité tepelné čerpadlo dimenzovat dle spotřeby vaší domácnosti. Pokud bych však mohla dát nějaká konkrétní doporučení, pak tato:

Stiebel Eltron HPA-O Premium. Jedná se o vysoce účinné čerpadlo ve variantě vzduch-voda. Tato účinnost jde ruku v ruce s levným provozem, protože nejefektivněji pracuje se získanou energií. Je to čerpadlo vhodné jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce, a to díky vysoké výstupní teplotě vody (65°C u většiny modelů, 75 °C v případě varianty HPA–O 07.1 CS Premium). Dalším velkým plusovým bodem je nízká hlučnost. Jako na všechny ostatní čerpadla, i na toto je poskytována záruka 5 let. Zkrátka, pokud hledáte maximální výkon a ideálně jste majiteli staršího domu, tohle může být správná volba.

Stiebel Eltron WPL cool. Opět čerpadlo vzduch-voda, které mě zaujalo svou univerzálností a šířkou využití. Je velmi flexibilní a je možné připojit několik přístrojů dohromady, takže je možné vytápět i velké objekty. Zároveň se ale hodí do menších domků. Má vysoký výkon, ale výstupní teplotu vody “jen” 60°C, takže bude určitě lepší do novostaveb a moderních prostor spíše než rekonstrukcí. Zvládá vytápět i chladit. A opět platí záruka 5 let. 

Stiebel Eltron WPE H 400 Premium. Pokud hledáte špičkovou kvalitu, vysoký výkon a máte dostatek prostoru pro instalaci varianty země-voda, pak by tohle mohla být varianta pro vás. Čerpadlo umí vytápět a ohřívat teplou užitkovou vodu, hodí se jak do novostaveb tak do rekonstrukcí. Velkou výhodou této technologie je nejen maximální účinnost, ale i bezhlulčný chod. Zajímavá je opět variabilita systému – lze jej zapojit kaskádovitě a díky tomu vytápět třeba i komerční objekty, nebo (jak uvádí sám výrobce) takto řešit třeba vícegenerační domy. 

Co dalšího můžete u firmy Stiebel Eltron pořídit?

U Stiebel Eltron pořídíte nejen tepelná čerpadla, ale i další technologie, které s vytápěním domu souvisí. Pokud tedy hledáte způsob, jakým vaši domácnost celkově modernizovat, tak by vás třeba mohly zaujmout i:

 • Elektrické vytápění. Konkrétně elektrická topná zařízení nebo akumulační kamna jako rozumná a jednoduchá alternativa ke klasickému vytápění. 
 • Ohřev vody. Nejen tepelná čerpadla mohou ohřívat vodu, firma nabízí i bojlery, ohřívače vody, armatury a osoušeče rukou.
 • Větrací systémy s rekuperací. Zvláště v moderních domech a v domech s dobrou izolací je dnes rekuperace téměř nutnost. Když totiž dům izoluje, tak ani nedýchá ven a v interiéru se hromadí vlhkost, plíseň a špatný vzduch. Tomu může pomoci rekuperace – řízené větrání, díky kterému neztratíte teplo. 

Vedle těchto produktů jsem pak prozkoumala nabídku služeb, pro koncového zákazníka se zde nabízí hlavně technická podpora a servis. Obojí funguje po celé České republice. Oceňuji i články a blog s mnoha užitečnými radami, stejně tak průvodce výběrem tepelného čerpadla, který vám pomůže se v nabídce zorientovat a doporučit konkrétní variantu pro vás. 

Tepelná čerpadla Stiebel Eltron a recenze zákazníků

Pro reálné zkušenosti s firmou Stiebel Eltron jsem šla hlavně na stránku Refsite, která je spolehlivým zdrojem nahromaděných recenzí. Celkem je zde 21 hodnocení a firma od těchto zákazníků získala 96 %. Ti si pochvalují hlavně nízkou hlučnost, bezporuchovost, spolehlivý chod, úspory na provozu i výkon. V podstatě jediné výtky se točí kolem designu, který by na dnešní dobu již mohl být trochu modernější. Ten aktuální sice neruší, zároveň je zde ale potenciál udělat čerpadlo opravdu líbivé. 

Aleš D.:”Chtěl jsem kvalitního výrobce TČ = splněno. Chtěl jsem značku, která mi poskytne záruky a případný servis (stabilitu výrobce) = splněno. Sice není Stiebel Eltron není tak známou značkou v ČR, ale podíval jsem se na historii značky a recenze v Německu a byla to jasná volba.”

Svatopluk Z.:”Zavedená značka s dlouholetou tradicí, známá bezporuchovým provozem, spolehlivostí. Technické parametry uváděné výrobcem vč. topného fakturu odpovídají skutečnosti.”

Stiebel Eltron má i své facebookové stránky, kde naleznete 8 recenzí a celkové hodnocení 4,2 z 5. 

Tepelná čerpadla Stiebel Eltron a jejich dostupnost – kde sehnat?

Pokud se budete chtít o těchto čerpadlech dozvědět více i po vlastní ose, pak určitě doporučuji začít tím, že pořádně projdete webové stránky této firmy. Skvělým krokem bude určitě i kontaktování technické podpory, jejíž kontakty naleznete zde. Tito odborníci jsou připraveni a ochotni poradit s čímkoliv, co se týká tepelných čerpadel, a to včetně základních informací o jejich produktech. Dále tuto značku naleznete v portfoliu následujících spolehlivých dodavatelů:

Shrnutí – jak hodnotím tepelná čerpadla Stiebel Eltron?

Po zhodnocení všech parametrů bych Stiebel Eltron doporučila, a to hlavně těm, kteří u tepelného čerpadla hledají hlavně spolehlivý a bezporuchový chod, vysoký výkon a nízkou hlučnost. Jako největší plus vnímám opravdu velmi široký výběr jednotlivých modelů, ač pro běžného zákazníka může být trochu těžší se v produktovém portfoliu na webu vyznat. Od toho jsou tu ale techničtí konzultanti, kteří vám rádi poradí a online průvodce výběrem. Recenze má výrobce velmi dobré, na poměr délky fungování této firmy bych jich ale ocenila více. Je zkrátka vidět, že v Česku se o značce tolik nemluví, naopak v zahraničí patří ke špičce. 

Podle čeho vybírat tepelná čerpadla?

Při hodnocení firmy Stiebel Eltron jsem narazila na to, že pro některé zákazníky určitě může být těžké se zorientovat v široké nabídce produktů, které jsou poměrně nečitelně pojmenovány různými čísly a písmenky. Jak od sebe jednotlivé modely odlišit a vybrat ten správný? Možná vám pomůže několik mých jednoduchých tipů.

 • Vyberte nejprve správný typ ná základě čerpané energie. O jednotlivých typech a jejich výhodách píšeme podrobněji v tomto samostatném článku. Vzduch-voda je nejčastějším řešením vhodným pro většinu domácností, ale není to jediná varianta. Jakmile vyberete typ vhodný pro vás, výběr se vám výrazně zúží. 
 • Rozmyslete si, co vše má čerpadlo zvládnout. Další vyřazovací kolo se týká toho, zda chcete, aby čerpadlo jen topilo, nebo má i chladit a ohřívat vodu. 
 • Vyberte podle prostoru. Na trhu naleznete řešení monoblokové nebo splitové, přičemž monoblok má jen jednu jednotku a šetří tak místem. Splitové řešení je však častější. 
 • Rozhodující je výkon. Většina výrobců nabízí model a v rámci toho jednoho modelu pak několik výkonových variant. Není nutné jít po nejvýkonnějším čerpadle jen proto, že můžete. Je mnohem důležitější odhadnout spotřebu vaší domácnosti a dle toho nadimenzovat výkon čerpadla – aby zvládlo spotřebu pokrýt, ale zároveň aby nejelo na zbytečně nízký výkon. 
 • Zohledněte cenu. Jistě si při výběru necháte udělat více nabídek. Samozřejmě i cena by měla hrát roli. Ačkoliv nezapomínejte, že právě cena často odráží kvalitu a že vstupní investice není u čerpadla tak důležitá, jako spíše úspory při provozu a s tím související finanční návratnost.
 • Konečný výběr udělejte na základě “méně” důležitých parametrů. Jako je například hlučnost, možnost ovládání přes aplikaci nebo design. Tyhle body by neměly být stěžejní, na druhou stranu když už se chystáte na takto velkou investici, tak i s nimi byste měli být spokojeni. 

Video

 

Užitečné odkazy

Recenze na dodavate i výrobní firmy – refsite.info

Dotace a program Nová zelená úsporám – novazelenausporam.cz

Jak vybrat tepelné čerpadlo – energetiko.cz

Slovník pojmů a termínů u tepelných čerpadel – stiebel-eltron.cz

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu a jak tvoříme obsah? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejlepší fotovoltaika
a tepelná čerpadla

1. místo

Skvělé recenze

2. místo

Komplexní řešení

3. místo

Oblíbená volba

Obsah článku

Kam dál?