Search
Close this search box.

Tepelná čerpadla Sinclair recenze 2024

Shrnutí: Sinclair Solutions má hned několik silných stránek, kterými mě tato firma zaujala. Je to hlavně dobrý poměr kvality a ceny, výroba v Česku, dostupnost a velký výběr z mnoha variant a typů tepelných čerpadel. Snadno si tu vybere jak majitel menší novostavby tak i majitel velkého starého domu. A stejně tak tu najdete řešení i pro komerční nebo průmyslové prostory. Je velmi příhodné, že je tato značka snadno dostupná, a to například u dodavatele Energosolar, kterému jsem se podrobně věnovala v tomto samostatném článku a kterého bych určitě pro spolupráci doporučila. Další, čím jsou Sinclair tepelná čerpadla známá, je jejich vysoká účinnost. A na všechna tepelná čerpadla značky Sinclair je samozřejmě možné získat dotaci v rámci programů Kotlíková dotace a Nová zelená úsporám. Při psaní tohoto článku jsem ale narazila na to, že webové stránky tohoto výrobce jsou oproti konkurenci trochu méně přehledné a v obrovském množství modelů je snadné se ztratit. 

O to důležitější tato recenze může být, protože vedle hlavních pro a proti značky Sinclair Solutions, historie firmy a recenzí zákazníků vás zjednodušeně všemi produkty provedu a dokonce doporučím konkrétní modely, které mě zaujaly nejvíce – i s komentářem, pro koho budou nejvhodnější. 

O firmě Sinclair

Sinclair Solutions nabízí moderní řešení vytápění rodinných domů i komerčních objektů a vedle tepelných čerpadel nabízí také klimatizace. V čem Sinclair vyniká a na co se zaměřuje? Tento výrobce se vydal cestou dobrého poměru kvality a ceny, což se odráží i v mottu celé společnosti:”Naše hlavní síla je v nabídce kvalitních produktů za rozumné ceny.”. Přestože nabízí velmi výkonné přístroje, náklady drží v rámci možností nízko a právě proto si získává řadu spokojených zákazníků. Zjistila jsem, že tato firma je na trhu poměrně krátce, přesto patří k jedněm z nejoblíbenějších značek na trhu. Klimatizace prodává od roku 2004, tepelná čerpadla pak přidala v roce 2011. Přestože firma působí ve více než 30 zemích světa, tak jsou čerpadla vyráběná zde v České republice, což se mi velmi líbí, jelikož to může značně zjednodušit následnou údržbu a servis. 

Výhody tepelných čerpadel Sinclair

 • Dobrý poměr mezi kvalitou a cenou. 
 • Výroba tepelných čerpadel v ČR – snazší servis a údržba.
 • Tepelná čerpadla s vysokým výkonem vhodná jak do moderních domů tak do rekonstrukcí.
 • Velký výběr z mnoha variant.
 • Dobrá dostupnost u solidních dodavatelů.
 • Vytápí i chladí, vhodné i pro ohřev TUV. 

Nevýhody tepelných čerpadel Sinclair

 • Poměrně nepřehledné webové stránky, v produktech se těžko orientuje. 
 • Málo reálných recenzí zákazníků. 
 • V nabídce jsem našla pouze tepelná čerpadla vzduch/voda.
 • Starší design.

TOP tepelná čerpadla od firmy Sinclair

Nabídka firmy Sinclair je opravdu veliká a musím se přiznat, že i mně poměrně dlouho trvalo, než jsem se na webových stránkách v jednotlivých variantách zorientovala – zde bych viděla drobný prostor pro zlepšení. Každopádně v seznamu produktů naleznete řešení jak pro byty, tak pro domy staré i novostavby, pro soukromé rezidenční i komerční prostory. Velmi mě zaujala také nabídka pro obytné vozy, karavany a lodě, s tím jsem se u konkurence takto ještě nesetkala.

Většina konkurentů má čerpadla rozdělená podle typů, tady jsem narazila pouze na variantu vzduch/voda. Ta je nejčastější a hodí se do nejvíce domácností. Dodavatel Energosolar uvádí, že výrobce má k dispozici i vzduchová a vodní tepelná čerpadla, v nabídce jsem je ale nenašla. Sinclair místo toho rozděluje produkty dle jednotlivých řad. K dispozici jsou provedení 

 • splitová i v monobloku, 
 • s vnitřními jednotkami hydrobox i se zabudovanými zásobníky na teplou vodu (“all-in-one”),
 • pouze vnitřní jednotky nebo pouze venkovní jednotky.

V každém případě doporučuji kontaktovat spolehlivého dodavatele nebo přímo firmu Sinclair Solutions a nechat si poradit se správným výběrem. Čerpadlo by vždy mělo odpovídat svým výkonem a dalšími parametry vaší domácnosti, vaší spotřebě a samozřejmě i vašim finančním možnostem. (Tip: Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak vybrat vhodné tepelné čerpadlo, projděte si tento článek.)

Pokud bych vybírala tepelné čerpadlo od Sinclair, rozhodovala bych se takto:

S-Therm Yukon. Možnost dvouzónové regulace, velmi tichý provoz, invertor pro inteligentní řízení otáček, splitové i monoblokové řešení v různých variantách co se výkonu týče. Varianta Yukon je, stručně řečeno, prémiová, modernější, s jednoduchým displejem, s vyšším výkonem (až 30 kW) a se zárukou až pět let. Tuhle variantu bych vybrala, kdybych byla trochu náročnější zákazník a chtěla bych co nejnovější a inovovanou variantu. 

S-Therm Ontario. I toto čerpadlo má celobarevný dotykový displej, záruku 5 let, mnoho variant výkonosti, dokonce i celkem podobný vzhled. Je to ale základní varianta, a tak bych volila Ontario, pokud by pro mě prioritou byla nižší pořizovací cena. Neznamená to ale, že by tato čerpadla neměla co nabídnout! Zvládnou pracovat dokonce i při teplotě -25 °C a stejně jako Yukon, i Ontario můžete mít v monobloku, ve splitovém provedení s vnitřní jednotkou all-in-one nebo s hydroboxem. 

Co dalšího můžete u firmy Sinclair pořídit?

Pro tepelná čerpadla má Sinclair samostatné webové stránky. V rámci Sinclair Solutions ale můžete navštívit a prohlížet celou nabídku všeho, co firma nabízí. Vedle čerpadel jsou to hlavně:

 • Klimatizace. Těmi tato firma začínala a dlouhou dobu nabízela jen je. Klimatizace je svým způsobem také čerpadlo, a to na principu vzduch/vzduch, takže má potenciál nejen při chlazení, ale také při vytápění menších prostor. Klimatizace můžete od Sinclair Solutions pořídit jednoduché nástěnné i multisplitové. Je vidět, že klimatizace jsou silnou stránkou této firmy, je zde více než šest různých sérií, některé designově velmi povedené, jiné spíše s důrazem na efektivitu a nižší cenu. 
 • Chillery. Zdroje studené vody fungující na podobném principu jako klimatizace, rozvádí však studenou vodu místo vzduchu. Ideální řešení pro komerční a průmyslové prostory.
 • Fan coil jednotky. S chillerem související řešení, ventilátor s tepelným výměníkem, který se využívá ve veřejných prostorech pro regulaci teploty. 
 • Řešení pro karavany a lodě. Velmi mě zaujalo, že Sinclair nabízí řešení na míru i do takovýchto prostor, tedy do vozů, karavanů i lodí. Konkrétně jde samozřejmě o střešní a lodní klimatizace. 
 • Čističky vzduchu. Když už investujete do tepelné pohody, určitě má smysl zamyslet se i nad kvalitou vzduchu. Čistička může zbavit vzduch pylu, nečistot či bakterií a virů. 
 • LED osvětlení.
 • Doplňkové příslušenství. 

Vedle produktů mě vždy zajímají také služby, protože pro tak náročná zařízení je vždy potřeba spolehlivá technická podpora a ochotný servis. Na webových stránkách jsou k dispozici kontakty nejen na technickou podporu, ale i na obchodní oddělení a k dispozici je také formulář, kam můžete zadat poptávku a následně budete kontaktováni s nabídkou konzultace. Na všechna zařízení nabízí výrobce 5 let garanci. Důležité je poznamenat, že záruka se vztahuje na celé čerpadlo – ne jen na kompresor čerpadla.

Tepelná čerpadla Sinclair a recenze zákazníků

V rámci reálných zkušeností zákazníků jsem bohužel nenašla recenzí tolik, jako tomu většinou bývá u jiných firem, což je velká škoda. Nejužitečnější mi tak nakonec byly recenze přímo na Google, kde je 63 hodnocení a Sinclair zde získal 4,8 hvězdiček z 5. Zákazníci zde zmiňují vstřícné jednání, kvalitní výrobky za dobrou cenu a profesionální servis

Martin V.:”Zatím bez problému, máme krátce. Tichý chod, jednoduché ovládání v českém jazyce.”

Jířa L.:”Zatím kvalitní tepelné čerpadlo, vhodné pro menší, dobře zateplené domy.“

Milan S.:”Nabízí kvalitní výrobky za dobrou cenu. Výborné technické zázemí v oboru klimatizační techniky a tepelných čerpadel. Značku doporučuji!”

Martin P.:”Potřeboval jsem konzultaci ohledně tepelného čerpadla. Zavolal jsem na prvního obchodního zástupce kterého jsem si z mnoha kontaktů na jejich stránkách náhodně vybral. Na poprvé zvedl telefon, byl ochotný, vstřícný, vše mi vysvětlil a poradil. V dnešní době téměř neuvěřitelné. Děkuji.”

Tepelná čerpadla Sinclair a jejich dostupnost – kde sehnat?

Pokud se vám tato tepelná čerpadla zalíbila, pak je nejrychlejší cestou určitě kontaktování přímo firmy Sinclair přes jejich formulář na webových stránkách nebo s využitím dostupných telefonních čísel. A pokud hledáte další dodavatele, kteří tato čerpadla nabízí, zkuste se podívat na následující firmy:

Shrnutí – jak hodnotím tepelná čerpadla Sinclair?

Tepelná čerpadla Sinclair mohou být skvělým řešením pro ty, kdo hledají kvalitní a výkonné řešení za dostupnou cenu. Jedná se o tepelná čerpadla na principu vzduch/voda, která se hodí do všech typů staveb. Dvě řady čerpadel mají mnoho variant co do kontrukce i do výkonu, takže si jistě vybere v podstatě každý. Menší mínus má výrobce za starší design. Vedle čerpadel je možné u Sinclair pořídit i klimatizace. Tohoto dodavatele na základě svého průzkumu doporučuji oslovit – ať už napřímo, nebo přes firmy, které tuto značku dodávají a montují. 

Co dalšího je dobré pořídit k tepelným čerpadlům?

Pokud modernizujete své bydlení (nebo stavíte nový domov), možná by stálo za to podívat se také na další technologie, které vám pomohou žít komfortněji a často i udržitelněji s ohledem na životní prostředí. Co dalšího tedy vedle tepelného čerpadla ještě zvažovat?

 • Solární panely, fotovoltaika. Investování do tepelného čerpadla v kombinaci s fotovoltaickými panely nejen zlepšuje energetickou účinnost, ale rovněž urychluje návratnost investice. Synergické využití obou těchto systémů může přinést větší úspory než pouhé využití jednoho z nich. Navíc, většina dodavatelských firem tyto technologie kombinuje, takže se vyloženě hodí zadat poptávku najednou. 
 • Rekuperace. Neboli řízené větrání. Rekuperace zlepšuje kvalitu vzduchu, optimalizuje vlhkost a navíc to vše dělá způsobem, který vám bude šetřit energii. V zimě totiž nebudete muset neustále větrat a přicházet tak o drahocenné teplo. Pokud stavíte nový domek a máte kvalitní izolaci a zateplení, tak rekuperaci velmi doporučuji – pokud nechcete za dva tři roky řešit plísně, jelikož dům, který je dobře izolovaný, bohužel zkrátka nedýchá. 
 • Klimatizace. Klimatizace primárně zvyšuje pohodlí spíše než že by vám šetřila energii, v dnešní době se ale stává čím dál tím častější výbavou domácnosti. Některé moderní modely umí i čistit vzduch. 
 • Izolace a zateplení. Uvádím ji jako poslední a přitom je v podstatě nejdůležitější, pokud chcete snižovat energetickou náročnost vaší budovy. Lepší izolace snižuje únik tepla z domu, což znamená, že je méně energie potřebná k vytápění či chlazení prostoru. To vede ke snížení energetických nákladů a zvyšuje celkovou energetickou účinnost domu.

Video

 

Užitečné odkazy

Recenze na dodavate i výrobní firmy – refsite.info

Dotace a program Nová zelená úsporám – novazelenausporam.cz

Jak vybrat tepelné čerpadlo – energetiko.cz

Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch-voda – remko.cz

Co je to rekuperace a k čemu je dobrá – eon.cz

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu a jak tvoříme obsah? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejlepší fotovoltaika
a tepelná čerpadla

1. místo

Skvělé recenze

2. místo

Komplexní řešení

3. místo

Oblíbená volba

Obsah článku

Kam dál?