Search
Close this search box.

Energosolar recenze 2024: spokojení zákazníci, rychlá komunikace

Shrnutí: Firma Energosolar patří k jedněm z nejznámějších a nejlépe hodnocených dodavatelů udržitelných technologií na trhu. Jak už název napovídá, soustředí se hlavně na fotovoltaiku – solární panely a elektrárny pro vlastní spotřebu, s akumulací, solární ohřev vody i fotovoltaiku pro firmy či bytové domy. Vedle toho nabízí i tepelná čerpadla. Nabízí komplexní službu, kde vás provedou procesem od začáku (zadání poptávky a první konzultace) až do konce (instalace a případné servisy). Oslovení firmy Energosolar doporučuji nejen s ohledem na jejich kvalitní nabídku, ale i v návaznosti na dobré zákaznické hodnocení, které níže rozeberu podrobněji. 

V tomto článku naleznete vše, co by vás mohlo o firmě Energosolar zajímat, než se rozhodnete kontaktovat její zástupce. Podívala jsem se podrobně na webové stránky, prošla recenze z několika zdrojů a zjistila, jak celá spolupráce konkrétně probíhá. A abyste se rozhodovali ještě snadněji, přihazuji několik rad a odpovědí na nejpodstatnější otázky ohledně fotovoltaiky a čerpadel – komu se investice vyplatí? Co bývají nejčastější zádrhely při spolupráci s dodavateli? Je důležitější dodavatel nebo výrobce konkrétních produktů? Vše společně přehledně probereme. 

Výhody firmy Energosolar

 • Rychlá a transparentní komunikace.
 • Kvalita po technické stránce (produkty, montáž).
 • Pomoc s dotacemi a vyřízení administrativy.
 • Přehledné webové stránky s ukázkovými nabídkami včetně ceny.
 • Časté slevové akce. 
 • Jedny z nejlepších recenzí od zákazníků, v podstatě bez kritiky a výtek. 

Nevýhody firmy Energosolar

 • Trochu menší množství recenzí.
 • Soustředí se na FVE – menší výběr tepelných čerpadel. 

Energosolar – portfolio produktů a služeb

Většina dnešních firem, které se zabývají obnovitelnými zdroji energií, rozšiřují své služby. Komplexní přístup a schopnost splnit zakázku klienta se zájmem o více technologií je stěžejní. Proto i Energosolar nabízí řešení na klíč a dokáže řešit i atypické poptávky. Hlavní roli hraje jednoznačně fotovoltaika, v nabídce ale najdete i tepelná čerpadla, která soláry skvěle doplňují. A samozřejmostí je i pomoc s dotacemi a byrokracií a pozáruční servis. Podívejme se na jednotlivé kategorie podrobněji:

 • Fotovoltaika. S fotovoltaikou od Energosolar nešlápnete vedle, firma se primárně soustředí právě na FVE. Veškeré zakázky řeší po konzultaci na míru vašim potřebám, můžete tak požadovat řešení pro vlastní spotřebu, s baterií či wallboxem nebo v kombinaci s tepelným čerpadlem. Nebo třeba jen poptat solární ohřev vody. Jaké značky Energosolar instaluje? Jedná se o solidní a značkové komponenty splňující požadavky na dotace – Growatt, AEG, Dyness, Bauer nebo třeba Eging. 
 • Tepelná čerpadla. Jak už jsem zmínila, tepelná čerpadla Energosolar nabízí, ale není to jejich primární produkt, takže oproti některým konkurentům je zde trochu menší nabídka – firma využívá “pouze” značku Sinclair. Na druhou stranu, tato značka má širokou škálu modelů, takže se určitě nemusíte bát – získáte nabídku na klíč, odpovídající vašim potřebám. Sinlcair je značka zavedená, kvalitní, s dobrými recenzemi, takže pokud nutně netrváte na nějakém specifickém výrobci, tak můžete firmě Energosolar důvěřovat i zde. Sinclair čerpadla jsou známá hlavně pro dobrý poměr kvality a ceny a pro vysokou účinnost. 
 • Dotace a financování. Pokud nejste zrovna byrokratický typ, můžete využít pomoci od Energosolar, v rámci zakázky totiž mohou podat žádost o dotaci za vás, včetně projektové dokumentace. 

Tip: Na webových stránkách Energosolar najdete modelové nabídky pro různé situace a s různými nároky na výkon, které vám pomohou získat představu o ceně celé instalace. Do ceny je započítána vždy i případná dotace. Takovouto transparentnost určitě oceňuji. 

Jak probíhá spolupráce s firmou Energosolar?

U každého dodavatele byste měli předem vědět, jak bude celý proces poptávky vypadat, co vás čeká, jak dlouho zhruba vše zabere. Energosolar na svých webových stránkách vše přehledně popisuje a postup je v podstatě standardní a obdobný jako u jiných firem. Budou vás proto čekat tyto kroky:

 • První kontakt. Nejjednodušší kontaktování firmy je skrze formulář na webu. Po zaslání poptávky se s vámi spojí obchodní zástupce, a to do 48 hodin. Už v rámci tohoto telefonátu si navzájem řeknete to nejdůležitější, stěžejní je ale domluvení osobní schůzky.
 • Osobní konzultace. V tomto oboru to bez osobních schůzek nefunguje – je samozřejmě potřeba řešit vše na míru právě vaší nemovitosti. Z toho důvodu si domluvíte termín se zástupcem a ten na místě obhlédne situaci, zhodnotí jednotlivé možnosti a vše s vámi podrobně probere. Tady doporučuji opravdu se nebát a ptát se na cokoliv, co vás napadne. 
 • Nabídka. Na základě informací, které od vás obchodně-technický zástupce získal, dostanete již konkrétní cenovou nabídku, a to do dvou dnů od návštěvy. Až do této fáze je vše zdarma a nezávazné! Často proto doporučuji dojít do tohoto kroku s aspoň dvěma, třemi dodavateli, abyste mohli jejich přístup i nabídky porovnat. 
 • Podpis smlouvy. Pokud se vám bude nabídka líbit, podepisujete smlouvu. Energosolar v této fázi připravuje materiály pro dotace a dle možností montážníků i vašich domlouvá instalaci a zapojení. Kdy se montáž odstartuje, to závisí na více faktorech, samotné práce ale zaberou zhruba 2 až 4 dny maximálně. 
 • Revize, připojení do sítě, předání. Po instalaci ještě přijíždí revizní technik, který celý systém pro jistotu zkontroluje. A pro fotovoltaiku samozřejmě platí, že musí být připojena do distribuční sítě. 
 • Dotace. Dotace jsou vypláceny až po realizaci, firma proto po zaplacení faktury dořeší papírování a vám peníze přijdou zhruba za 7 týdnů.  

Tip: Spoluprací v rámci poptávky a montáže to nekončí. Při výběru firmy se soustřeďte také na to, jak se staví k zárukám a jak funguje záruční i pozáruční servis. V případě Energosolar se mi velmi líbí ochota v rámci servisu, každoroční prohlídky a revize i dlouholeté záruky (dle jednotlivých komponent – 10 let na baterie, až 20 let na střídač a až 30 let na výkon a mechanické součásti FV panelů. Na čerpadlo poskytuje firma 2 roky plnou záruku, 5 let materiálovou záruku a 10 let záruku na kompresor a frekvenční měnič.

Recenze a zkušenosti zákazníků s firmou Energosolar

Jedna věc je tvrzení firmy na vlastních webových stránkách, ta druhá pak reálné zkušenosti jejích zákazníků. V každé recenzi se proto silně opírám o názory klientů spokojených i nespokojených – právě oni jsou totiž nejautentičtější vizitkou. Jak je na tom s referencemi právě Energosolar a umí dostát svým závazkům?  

Na Facebooku je aktuálně celkem 23 recenzí. Oceňuji už to, že je Energosolar umožňuje zveřejňovat – jsou firmy, které Facebook nechávají bez možnosti přidat hodnocení. Klienti ve facebookových hodnoceních chválí přístup obchodních zástupců, individuální řešení zakázky, skvělou komunikaci. Všichni firmu a její služby doporučují, má zde 5 hvězdiček z 5.

Google má recenzí 27, což je méně než u konkurentů, na druhou stranu i tady jsou ohlasy extrémně pozitivní – 4,8 hvězdiček z 5. A opět se opakuje hlavně profesionalita a ochota všech, se kterými přišli zákazníci do styku – od konzultantů až po montážníky a techniky. 

Firmy.cz silnou pozici firmy Energosolar také upevňují – 57 recenzí a samá chvála. Ochotný přístup, skvělá komunikace, jeden z klientů si pochvaluje také vstřícné podmínky záloh – první platba pouze 10 % z celkové ceny. Našla jsem tu jednu jedinou negativní recenzi, která zmiňovala nedodržení termínu zhruba o měsíc a kousek a potřebu servisu – na tuto výtku firma okamžitě reagovala a snažila se zjednat nápravu. 

Refsite je skvělým zdrojem recenzí na firmy dodavatelské i na výrobce. Určitě doporučuji stránky projít i v rámci dalších firem. Energosolar tu má 20 hodnocení a opět dosahuje 100% hodnocení. Zákazníci opět chválí profesionální přístup, komunikaci, dodržení termínů, konkurenceschopné ceny. 

A pokud by vás zajímaly konkrétní realizace včetně fotodokumentace, tak přímo na webových stránkách má Energosolar také záložku s referencemi, kde si můžete v klidu projít konkrétní instalace. 

Tip: Jestliže je pro vás podstatná nejen pověst a kvalita, ale hodně dáte také na cenu, je dobré čas od času navštívit webové stránky této firmy. Velmi často nabízí různé slevové akce, které jsou časově limitované. (Např. v době psaní článku platí sleva 40 000 Kč na fotovoltaiku pro prvních 50 klientů s podpisem smlouvy do konce měsíce). 

Shrnutí 

Poté, co jsem podrobně prozkoumala jak webové stránky tak i recenze zákazníků, mohu firmu Energosolar rozhodně doporučit. A to hlavně lidem, kterým záleží na profesionální a ochotné komunikaci a kvalitně odvedené práci – Energosolar má totiž jedny z nejlepších hodnocení od zákazníků. Primárně je Energosolar dobrou volbou pro ty, kteří se zajímají o fotovoltaiku, ale ani v rámci tepelného čerpadla zde nešlápnete vedle. Další technologie firma bohužel zatím nenabízí. 

Oceňuji transparentní komunikaci na stránkách s konkrétními cenovými příklady. Na webu se navíc často objevují různé slevové akce a výzvy, takže pozorný zákazník jistě vychytá ještě o něco zajímavější nabídku. 

Když jsem procházela recenze, několikrát ji psali klienti s atypickou střechou nebo s nestandardními požadavky, firma Energosolar dokáže řešit zakázky na klíč, přesně na míru vašim potřebám. Veškeré konzultace, osobní návštěva a vypracování cenové nabídky jsou zdarma a nezávazné. 

Málokdy se najde firma v oblasti obnovitelných zdrojů energií, která by excelovala ve všech oblastech bez ztráty kytičky. Energosolar ale rozhodně vnímám jako solidní firmu, která to dokázala. Co do kvality komponentů, montáže, co do komunikace i přehlednosti webových stránek, Energosolar je za mě firma, kterou bych já osobně určitě kontaktovala. 

Nejčastější otázky

Fotovoltaika a tepelná čerpadla – komu se investice vyplatí a za jak dlouho se vrátí? 

Jsem velkým zastáncem všech těchto technologií. Přesto je ale třeba si objektivně říct, že ne každému se finančně vyplatí. Tato kalkulace může být dalším rozhodujícím faktorem při výběru dodavatele – ten kvalitní vám totiž dokáže návratnost spočítat (nebo aspoň odhadnout). Nejdůležitější k tomu bude PENB a musíte vědět, jakou má vaše domácnost spotřebu. Přehledný a přitom komplexní článek na toto téma najdete zde. Správně nadimenzovaná fotovoltaika se většinou finančně vrátí kolem 7 až 8 let, ale není to pravidlo, jen průměr. 

Co bývají nejčastější zádrhely při spolupráci s dodavateli? 

Pořízení fotovoltaiky či čerpadla je komplexní a poměrně náročný proces s mnoha kroky. Solidní dodavatel vám může spoustu starostí ušetřit. Snažte se proto vyhnout těm, kteří mají v recenzích často zmiňované tyto problémy:

 • Průtahy a nedodržování termínů. Občas se to bohužel zkrátka stane v podstatě každé firmě. Jsou ale i takové, u kterých je to velmi časté a výjimkou pak nejsou ani několikaměsíční průtahy.
 • Špatná montáž a nefunkční servis. Většina firem nemá své vlastní montážníky – to by fnančně a kapacitně nedávalo smysl, jestliže chce fungovat po celé ČR. Spíše si vytváří síť externích montážníků, s nimiž spolupracuje. V recenzích se tedy podívejte nejen na to, jak jsou hodnoceni konzultanci a obchodníci, ale hlavně montážníci, kteří pak mají na starost realizaci.
 • Co vše je v ceně. Pokud si necháte vypracovat více cenových nabídek, nesáhněte po té nejlevnější jen proto, že je nejlevnější. Ptejte se, co je v ceně – jaké jsou záruky a garance, co servis, z jakých materiálů a jak kvalitní jsou komponenty, zda je v ceně montáž, vyřízení dotací,… Nejlevnější nabídka kolikrát může ve finále vyjít dráž a nebo budete nevědomky platit kvalitou. 

Je důležitější značka dodavatele nebo výrobce konkrétních produktů? 

Při výběru fotovoltaiky se na věc můžete dívat z dvou úhlů pohledu – vybrat solidního dodavatele a spoléhat na jeho pověst a jeho kvalifikace, a tudíž neřešit značku panelů či čerpadla… Nebo si naopak vybrat značku komponent a pak hledat dodavatele, který je má v nabídce. Ani jedno není špatně, za mě je ale přeci jen podstatnější solidní dodavatel. Právě s ním totiž budete vše komunikovat, to on vám udělá cenovou nabídku a to on bude řešit případné problémy a servis. Dobrá firma, která dbá na svou pověst, by neinstalovala nekvalitní značky, protože by si tím zkazila své vlastní reference. 

Užitečné odkazy

Recenze na dodavate i výrobní firmy – refsite.info

Dotace a program Nová zelená úsporám – novazelenausporam.cz

Návratnost fotovoltaiky – energetiko.cz

Energosolar kontaktní formulář – energosolar.cz

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu a jak tvoříme obsah? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejlepší fotovoltaika
a tepelná čerpadla

1. místo

Skvělé recenze

2. místo

Komplexní řešení

3. místo

Oblíbená volba

Obsah článku

Kam dál?