Search
Close this search box.

Tepelná čerpadla LG recenze 2024

Shrnutí: LG je značka z Jižní Koreje a všeobecně je známá spíše pro jiné produkty – televize, domácí spotřebiče. V nabídce má ale také klimatizace a dokonce i několik variant tepelných čerpadel. Úspěch tato čerpadla sklízí hlavně díky variabilitě (hodí se do moderních domů i do rekonstrukcí), vysokému výkonu a tichému chodu. Oproti jiným značkám nenabízí LG tolik různých řad a modelů, i tak si ale můžete vybrat správný výkon vhodný přímo pro vaši nemovitost a také vybírat třeba mezi monoblokem a splitovou variantou dle dispozic nemovitosti. S pomocí tepelných čerpadel LG můžete svou domácnost nejen vytápět, ale také chladit a nebo ohřívat teplou užitkovou vodu. Samostatnou kapitolou, kterou v tomto článku zmíním jen na okraj, jsou pak klimatizace. Ty jsou samozřejmě známé hlavně jako zařízení na chlazení. V menších prostorech a bytech však mohou dávat smysl i pro vytápění, jedná se v podstatě o tepelné čerpadlo typu vzduch/vzduch. Dále je dobré vědět, že na tepelná čerpadla od LG se dá čerpat dotace z programu Nová zelená úsporám. 

Ve zbytku článku se podíváme na firmu LG i její čerpadla podrobněji. Zajímalo mě, zda značka, která vyrábí tepelná čerpadla jen jako jeden produkt z mnoha, může obstát oproti konkurenci specializující se na technologie vytápění. 

O firmě LG

Značky LG založená v 50. letech je oproti jiným výrobcům tepelných čerpadel výjimečná značka v tom, že vyrábí také mnoho dalších technologií, v podstatě zcela nesouvisejících s vytápěním. V portfoliu má tato jihokorejská firma také televize, audiosystémy, domácí spotřebiče či monitory. Přesto tepelná čerpadla LG na bázi vzduch/voda oproti konkurenci nijak nezaostávají,  rozhodně mají své místo na trhu a jsou velmi populární hlavně v zahraničí. Až do nedávné doby také vyráběla solární panely, ale v roce 2022 oznámila, že ukončuje jejich výrobu a zaměřuje se na úložiště energie, energetický management a další spotřebiče. 

LG nabízí širokou škálu možností tepelných čerpadel, které vyhovují různým potřebám a cenovým relacím.

Výhody tepelných čerpadel LG

 • Tichý chod.
 • Tepelná čerpadla s vysokým výkonem vhodná jak do moderních domů tak do rekonstrukcí.
 • Vytápí i chladí, vhodné i pro ohřev TUV. 
 • Vedle klasických čerpadel v nabídce také klimatizace (čerpadlo vzduch/vzduch).
 • Intuitivní a jednoduché ovládání v češtině. 
 • Dobrá pořizovací cena. 

Nevýhody tepelných čerpadel LG

 • Dle recenzí se objevovala poruchovost dřívějších modelů.
 • Menší výběr mezi modely.

TOP tepelná čerpadla od firmy LG

Tepelných čerpadel od firmy LG není tolik, snadněji se tak v celé nabídce zorientujete a pokud vás zaujme tento výrobce, tak nebudete muset moc dlouho vybírat konkrétní model. Ohledně typu tepelného čerpadla – LG vyrábí variantu vzduch/voda, která je na trhu celkově nejoblíbenější a nejvíce se hodí do naprosté většiny domácností. Vedle toho si pak můžete koupit také klimatizaci, což je vlastně tepelné čerpadlo na principu vzduch/vzduch. 

LG vyrábí tepelná čerpadla s názvem THERMA V. Řada tepelných čerpadel LG THERMA V typu vzduch-voda zahrnuje různé modely lišící se typem instalace, výkonem a dalšími vlastnostmi. Konkrétně jsou od výrobce rozděleny na následujících kategorií:

 • Split. Asi nejčastější technické řešení, kdy se čerpadlo skládá z vnitřní a vnější jednotky. Dokáže fungovat za extrémně nízkých teplot až -25 ℃ a ohřívat vodu až na 65 ℃.
 • Hydrosplit. Toto tepelné čerpadlo zvládne topit i vyhřívat teplou užitkovou vodu. Vnější a vnitřní jednotka je spojena vodním potrubím. 
 • Monoblok. Tato jednotka spojuje velký výkon a skromné rozměry pro menší prostory. 

I přestože výběr tepelného čerpadla LG nebude tak náročný, i tak doporučuji kontaktovat jednu z dodavatelských firem, která vám bude schopná poskytnout plnohodnotnou konzultaci a poradit vám se správnou volbou. Nejpodstatnější parametr je totiž spotřeba vašeho domu, čemuž by měl odpovídat výkon tepelného čerpadla a ne každý ji umí propočítat a správně odhadnout. Dále je velmi podstatné, zda budete čerpadlo napojovat na staré radiátory nebo na podlahové topení. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak vybrat správné tepelné čerpadlo, zkuste se podívat na tato doporučení. 

A teď již k podrobné recenzi LG čerpadel, co na nich nejvíce oceňuji a co jsem o nich zjistila?

LG THERMA Monoblok V. Ze všech tří variant (split, hydrosplit a monoblok) mě nejvíce zaujal právě monoblok, protože lidem s omezenými prostory může ušetřit místo. I ostatní modely disponují velmi podobnými parametry, a tak recenzi tohoto čerpadla můžete v mnoha ohledech vztáhnout i na ostatní. Tepelné čerpadlo LG Therma je navrženo jako monoblok, což znamená, že venkovní jednotka je přímo propojena s topným systémem domu pomocí topné vody. Instaluje se pouze ovládací panel uvnitř domu, případně bivalentní zdroj tepla a zásobník teplé vody. Tento systém umožňuje ovládat více topných okruhů. LG THERMA Monoblok V je výkonné tepelné čerpadlo, které dokáže fungovat i za velmi nízkých teplot až -25 ℃ a ohřívat vodu až na 65 ℃. Čím je na trhu čerpadlo výjimečné? Je to navzdory známé značce poměrně úsporná varianta s dobrým poměrem ceny a kvality a dále to bude dobré čerpadlo pro ty, kdo chtějí co nejtišší chod. Dále se mi líbí, že čerpadlo je vybaveno barevným dotykovým displejem s intuitivním ovládáním v českém jazyce. Díky integrované komunikaci MODBUS lze propojit s chytrým domem.

Co dalšího můžete u firmy LG pořídit?

Firma LG je známá i pro mnoho jiných produktů a ač modelů tepelných čerpadel má méně, tak naopak portfolio celkové nabídky je oproti jiným firmám extrémně široké. Velké procento domácností určitě něco od této jihokorejské značky vlastní. Pro úplnost tedy i zde uvádím, co vše si můžete od tohoto výrobce koupit:

 • TV, audio a video. Komplexní škála produktů pro domácí zábavu. Domácí kina, soundbary, přehrávače, reproduktory a samozřejmě televizory s obrovskými rozměry a ostrým obrazem.
 • Domácí spotřebiče. LG může plnohodnotně vybavit v podstatě celou vaši domácnost. Aspoň co se spotřebičů týče – v nabídce jsou chladničky, pračky, sušičky, mikrovlnné trouby nebo třeba myčky nádobí. Domácí spotřebiče od LG mají na trhu dobrou pověst a jsou hodně oblíbené.
 • IT produkty. Konkrétně monitory všeho druhu – pro práci i pro hráče. 
 • Klimatizace. U klimatizace bych se ráda zastavila trochu víc, protože pokud hledáte způsob, jak si vytopit domácnost, tak i klimatizace může být řešením. Zdá se to trochu paradoxní, klimatizaci všichni známe pro chlazení. Klimatizace ale není nic jiného než tepelné čerpadlo na principu vzduch/vzduch, takže samozřejmě může i topit a moderní klimatizace už dokonce dovedou i čistit vzduch. LG má v nabídce celkem 4 řady klimatizací – Artcool, Deluxe, Standard a Standard Plus. 

Pořízení tepelného čerpadla je velká investice a práce nekončí jen nainstalováním – čas od času je potřeba přístroj zrevizovat, servisovat,… Zajímal mě proto i rozsah služeb tohoto výrobce. LG má na svých stránkách celou záložku věnovanou podpoře, kde lze registrovat váš výrobek, najít manuály, instruktážní videa a podobně. Firmu lze kontaktovat chatem, mailem i telefonicky. Zároveň je zde mapa se sítí autorizovaných servisů. Informací tedy dostatek, osobně ale vnímám, že LG je příliš velká firma na to, aby se zákazník ohledně podpory cítil dostatečně opečovaný. Proto, pokud bych se pro toto čerpadlo rozhodla, šla bych přes montážní firmu či solidního dodavatele tepelných čerpadel, který má LG v nabídce – více v kapitole “kde sehnat” níže. 

Pro snadnější orientaci – LG má oficiální stránky se všemi svými produkty, mnoho informací je pak samostatně na webu lg-tepelka.cz

Tepelná čerpadla LG a recenze zákazníků

Hlavním zdrojem mi byl v tomto případě Refsite, kde jsem narazila na více než 60 recenzí tepelných čerpadel od značky LG. Tento zdroj jsem preferovala mimo jiné také protože ostatní zdroje jako Google a podobně nabízí recenze na všechny produkty od firmy. Refsite se soustředí opravdu jen na tepelná čerpadla a hodnocení je tak co nejobjektivnější. 

A co jsem se z recenzí dozvěděla? Tepelné čerpadlo LG zákazníci považují hlavně za tiché, úsporné, objevují se chvály na to, že čerpadlo bezproblémově funguje, že se jednoduše ovládá. Stížnosti jsem našla jen k dřívějším modelům, které se dnes již nenabízí, ty byly občas poruchovější. U aktuálních recenzí už se tento problém nevyskytuje. 

Petra Š.:”Doporučuji, oproti plynu velká úspora. Vše funguje jak má od prvotního nastavení od firmy.”

Libor P.”Čerpadlo je super. Po nastavení od servisu funguje vše jak má a doma je příjemné teplo. Vše bez problémů. O nic se člověk nemusí starat.”

Lenka K.:”Spokojenost, dali jsme na doporučení firmy. Spokojenost s funkcí i cenou.”

Tepelná čerpadla LG a jejich dostupnost – kde sehnat?

Kupovat tepelné čerpadlo přímo od LG? I to je samozřejmě možné, přímo na jejich webových stránkách můžete zadat poptávku s pár podrobnostmi o potřebném výkonu – více zde., nebo jít přes stránky lg-tepelka.cz Je ale také možné kontaktovat některou z montážních a dodavatelských firem, která umí LG tepelná čerpadla nabídnout a nainstalovat. LG tepelná čerpadla jsem našla například u těchto firem:

Shrnutí – jak hodnotím tepelná čerpadla LG?

Tepelná čerpadla LG jsou dobrou variantou pro ty, kdo hledají čerpadlo za dobrou cenu, s tichým provozem. Hodí se do novostaveb i rekonstrukcí, zákazníci s těmito čerpadly mají dobré zkušenosti. K čerpadlům je poskytována záruka 7 let. Nevýhodou je menší výběr mezi modely, LG nabízí pouze variantu vzduch/voda a pak jen tři typy čerpadla – split, hydrosplit a monoblok. Pokud vám ale jedna z těchto variant bude vyhovovat, tak bych určitě LG čerpadlo doporučila ke zvážení. Jedinou drobnou výtku bych mohla mít snad jen na design, který už by také mohl být trochu modernější – na druhou stranu je ale zkrátka stejný jako většina čerpadel na trhu a s ohledem na nižší cenu to dává smysl. Určitě bych zvažovala od LG pořídit rovnou i klimatizace. 

Tepelné čerpadlo do novostavby, starého domu a na chatku – jaké jsou v tom rozdíly? 

Ve svých článkách hodně často zmiňuji, že se tepelné čerpadlo (ne)hodí do nového domu nebo na rekonstrukci. Proč je důležité, kam čerpadlo chcete umístit a co v také chvíli musíte zvážit? Existují určité rozdíly v instalaci a použití tepelných čerpadel v novostavbě, starém domě a chatce:

 • Novostavba:
  • V novostavbě lze tepelné čerpadlo plně integrovat do návrhu a stavby domu. To umožňuje optimalizaci výkonu a účinnosti systému.
  • Může být vybráno tepelné čerpadlo s ohledem na budoucí potřeby a požadavky na vytápění a chlazení domu.
  • Může být implementován moderní systém s podlahovým vytápěním nebo radiátory s nízkou teplotou, což maximalizuje účinnost tepelného čerpadla. Zároveň nemusíte vyhledávat čerpadlo s vysokou výstupní teplotou vody, protože podlahové vytápění není na teplotu tak náročné. 
 • Starý dům:
  • Při instalaci do staršího domu je třeba vzít v úvahu stav stávajícího topného systému a izolace domu. Mohou být potřeba úpravy, aby bylo tepelné čerpadlo efektivní.
  • V některých případech může být nutné provést úpravy vnitřního prostoru domu, aby bylo možné nainstalovat tepelné čerpadlo a přidružené vybavení.
  • Staré domy mají často radiátory vyžadující vysokou výstupní teplotu. Při výběru čerpadla je nutné na to nezapomenout a hledat vysokoteplotní variantu. 
 • Chatka:
  • V chatkách se často volí menší tepelná čerpadla, která jsou přenosnější a snadněji se instalují. Pokud není chata obývaná celoročně, tak se klasické čerpadlo nevyplatí. 
  • Chatky často nemají izolaci nebo topný systém s nízkou teplotou, což může ovlivnit účinnost tepelného čerpadla a vyžaduje zvýšenou pozornost při návrhu a instalaci.
  • Malý prostor můžete snadno vytopit i klimatizací, tedy tepelným čerpadlem vzduch/vzduch. 

Celkově je důležité při výběru tepelného čerpadla vzít v úvahu specifické podmínky a požadavky každého typu domu, aby byl zajištěn optimální výkon a účinnost systému.

Video

Užitečné odkazy

Recenze na dodavate i výrobní firmy – refsite.info

Dotace a program Nová zelená úsporám – novazelenausporam.cz

Jak vybrat tepelné čerpadlo – energetiko.cz

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu a jak tvoříme obsah? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejlepší fotovoltaika
a tepelná čerpadla

1. místo

Skvělé recenze

2. místo

Komplexní řešení

3. místo

Oblíbená volba

Obsah článku

Kam dál?