Search
Close this search box.

Jak získat tepelné čerpadlo na splátky: kompletní průvodce

Shrnutí: Vysoká pořizovací cena tepelného čerpadla může odradit spoustu zájemců, kteří by díky změně způsobu vytápění ušetřili spoustu peněz. Tepelné čerpadlo si naštěstí můžete pořídit i na splátky, díky kterým můžete začít topit klidně ihned. 

  • Tepelné čerpadlo nemusíte platit celé najednou. Můžete jej platit na splátky, což se hodí zejména v případě, kdy nemůžete nebo nechcete platit celou částku ihned
  • Abyste získali splátky na tepelné čerpadlo, budete potřebovat zhruba 30-50 % z ceny čerpadla zaplatit hned. Druhou polovinu pak budete splácet. 
  • Tepelné čerpadlo můžete financovat prostřednictvím Buřinky pro budoucnost nebo E.Onu.

Tepelné čerpadlo na splátky

Tepelné čerpadlo na splátky je už docela normálním krokem pro rodinu, která chce začít topit levně a udržitelně co nejdříve – a to i v případě, kdy nemá všechny potřebné finance. Splátky jdou sice ruku v ruce s úroky, ale vytápěním tepelným čerpadlem přece jen něco ušetříte a proto vám alespoň část této částky pokryje návratnost investice do tepelného čerpadla – tzn. budete sice platit měsíční splátky, ale na druhou stranu nebudete muset měsíčně platit vysoké odvody za energie, u kterých si dlouhodobě nejste jisti stabilitou ceny. Za pár let už se vám investice vrátí a vy budete moct spokojeně topit bez výčitek (a bez vysokých výdajů).

Financování tepelného čerpadla je ideální pro každého, kdo nemůže a nebo nechce platit jednorázově velkou část peněz za pořízení tepelného čerpadla. Pokud si zažádáte také o státní dotace na tepelné čerpadlo, můžete si významně snížit své náklady.

Pokud zvažujete pořízení levnějšího modelu tepelného čerpadla, abyste ušetřili a mohli si tepelné čerpadlo koupit za naspořené peníze, pak pro vás mohou být splátky také vhodné. Vyhýbat se splátkám za každou cenu nemusí se nemusí vyplatit. Jestliže už chcete do tepelného čerpadla investovat, pořiďte si takové, které je kvalitní (a tím pádem i dražší), není hlučné a nehrozí u něj, že se vám za pár let porouchá. 

Úvěr na tepelné čerpadlo

Na tepelné čerpadlo si můžete vzít úvěr například od Buřinky pro budoucnost, což je půjčka zaměřená na udržitelné bydlení. Splátky si můžete v případě potřeby rozložit až na 25 let. Pokud tedy plánujete například rekonstrukci domu a našetřené peníze vám na pořízení tepelného čerpadla nebudou stačit, pak pro vás úvěr může být pravděpodobně ideální volbou. Výhodou je, že nemusíte chodit do banky a vše lze vyřídit telefonicky.

Tepelné čerpadlo si lze na splátky pořídit také u E.Onu, je ale potřeba zaplatit polovinu ceny předem. Druhá polovina bude rozdělena do splátek na následující tři roky už od 3 120 Kč, a to bez navýšení s 0% úrokem. E.On slibuje návratnost investice už za 6 let. (Zdroj)

Na co je třeba myslet:

Ještě předtím, než si poběžíte vyřídit úvěr na tepelné čerpadlo existuje několik věcí, které byste měli vědět. 

  • Většina bank požaduje, abyste alespoň 30 % částky tepelného čerpadla uhradili z vlastních zdrojů. 100% částku vám pravděpodobně jen tak někdo neposkytne.
  • Ačkoliv si můžete půjčku rozvrhnout až na 25 let, ideální je rozvržení na 7-10 let, abyste na úrocích zaplatili co nejméně.
  • Úvěr na tepelné čerpadlo se vyplatí, protože se nemusíte zabývat dalšími výdaji (např. pojištění, náhradní díly a podobně), které by vám neustále zvyšovaly rozpočet.

Často kladené dotazy

❓Jak podat žádost o dotaci na tepelné čerpadlo?

Dotaci za sebe buď můžete nechat podat firmou, u které si tepelné čerpadlo pořizujete, nebo si můžete podat žádost sami online. Například u programu Nová zelená úsporám stačí navštívit stránky www.novazelenausporam.cz.

❓Jak dlouho trvá instalace tepelného čerpadla?

Délka instalace tepelného čerpadla může být individuální, většinou však trvá 2-4 dny.

❓Kdy se vyplatí tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo se vyplatí zejména v dobře izolovaných novostaveb a nebo do starších, ale rekonstruovaných domů – je to proto, aby vám teplo z domova neunikalo.

Užitečné odkazy:

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu a jak tvoříme obsah? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejlepší fotovoltaika
a tepelná čerpadla

1. místo

Skvělé recenze

2. místo

Komplexní řešení

3. místo

Oblíbená volba

Obsah článku

Kam dál?