Search
Close this search box.

Nejlepší firmy na tepelná čerpadla 2024 – s montáží a instalací

Shrnutí: Pořídit si tepelné čerpadlo je jedna věc, druhá je pak jeho montáž. Při výběru čerpadla je mnohem snadnější zadat poptávku firmě, která za vás vyřídí vše – od doporučení konkrétního modelu přes dodání až po instalaci a následný servis.

 • Můj favorit je firma Acetex. Doporučuji jej, pokud nejvíc dáte na zkušenosti ostatních klientů. Dle recenzí má totiž tato firma velmi dobrou pověst – rychle komunikuje, dodává vše dle domluvy. Jde o dodavatele, který je schopný spojit montáž čerpadla s fotovoltaikou. 
 • Tepelná čerpadla a případně i fotovoltaiku se vším všudy nabízí i společnost Energosolar. Nabízí konzultaci a nabídku zdarma, dodávají kvalitní produkty a poskytují dlouhou garanci. 
 • Jeden z nejznámějších dodavatelů je firma Woltair. Má široký výběr řešení, dobré recenze a určitě považuji za velké plus i to, že u nich můžete pořídit nejen čerpadlo, ale i fotovoltaiku. Aktuálně velmi oceňuji garanci rychlého dodání, kterou proklamují na webových stránkách.

Poskytnout vám, čtenářům, recenze jednotlivých společností bez kontextu celé problematiky, by vám při výběru příliš nepomohlo. V druhé části článku vám proto nabízím různé tipy, podle kterých firmu na tepelná čerpadla vybrat a nabízím trochu hlubší náhled do celé problematiky. Jste ve světě soběstačných domů a udržitelnosti noví? Začít můžete třeba na našem článku, který vysvětluje, jak vlastně tepelné čerpadlo funguje. 

1. místo

Acetex

Česká společnost, která se zaměřuje na kompletní realizaci fotovoltaiky i tepelných čerpadel. Heslem Acetexu je kvalita nad kvantitou.

2. místo

Energosolar

Společnost, která nabízí primárně fotovoltaiku, ale má i skvělou nabídku TČ a samé kladné recenze.

3. místo

Woltair

Profesionální přístup, kvalitní tepelná čerpadla a nadstandardní garance.

4. místo

E.ON

Dodavatel elektřiny, který zároveň nabízí i pomoc s nákupem a instalací tepelného čerpadla.

Při výběru top firem na tepelná čerpadla jsem měla několik základních parametrů. V prvé řadě jsem musela vyřadit všechny firmy, které čerpadla jen prodávají a nebo ty, které nabízejí jen montáž.

Určitě doporučuji sehnat si celý balík služeb (nákup i instalaci) u jednoho dodavatele. Je to nejen snazší administrativně a komunikací, ale zároveň to často vychází lépe i cenově. Dále jsem se při výběru dívala na přístup k prvotním konzultacím, šíři portfolia produktů, garance a samozřejmě uživatelské recenze.

Přináším můj výběr nejlepších firmy na tepelná čerpadla:

 1. Acetex
 2. Energosolar
 3. Woltair
 4. E.ON
 5. Tepelná čerpadla Morava
 6. Venta
 7. ČEZ
 8. Čerpadla IVT
 9. Acond
 10. Schlieger

1. Acetex recenze

Česká společnost, která se zaměřuje na kompletní realizaci obnovitelných zdrojů energie - fotovoltaiky i tepelných čerpadel. Heslem Acetexu je kvalita nad kvantitou.

 • Kvalitní produkt
 • Pomoc nejen s dotacemi, ale i s financováním
 • Přehledné a transparentní webové stránky
 • Odborná konzultace
 • V některých recenzích zmíněny průtahy dodání

Kdy zvažovat Acetex? 

Acetex je další z firem, která vám pomůže kompletně se vším – od nabídky a žádost o dotaci až po instalaci a následný servis. Jestliže hledáte firmu, kterou zákazníci velmi chválí právě pro kvalitu jejích produktů a služeb, pak určitě navšivte jejich web

Proč jsem vybrala Acetex?

Acetex má dle mého názoru uživatelsky velmi dobře zpracované webové stránky, na kterých najdete opravdu vše potřebné. O tepelných čerpadlech i o tom, jak probíhá komunikace s firmou a zadání zakázky. Co mi přišlo jako zajímavá možnost, to je možnost nechat si pomoci i s financováním – Acetex totiž spolupracuje s firmou Essox a pomůže vám tak rovnou vyřídit i případnou půjčku. 

Konzultaci zdarma si u firmy Acetex zařídíte jednoduše přes poptávkový formulář, firma se vám následně sama ozve. Dle informací na webu zabere celá komunikace a následná instalace kolem 3 měsíců, přičemž Acetex pomůže i s žádostí o dotaci a veškerou dokumentací. Acetex dodává čerpadla firem, s nimiž je certifikovaným partnerem, a to s firmami Viessmann a STIEBEL ELTRON.

Uživatelské recenze Acetex

Při prohlížení recenzí na firmu Acetex se setkáte se dvěma možnostmi. Ohledně kvality realizace, servisu, přístupu firmy,… jsou všechny ohlasy velmi kladné, spokojené, čerpadla fungují, jsou správně vybraná pro dané nemovitosti. Pokud se objevila nějaká kritika, tak to bylo v souvislosti s průtahy a pomalým dodáním – a to hlavně v roce 2022, kdy poptávka po čerpadlech raketově vzrostla a s těmito průtahy se potýkaly v podstatě všechny firmy. Ostatně recenze si můžete sami prohlédnout například na refsite nebo Facebooku.

Další parametry 

Pomoc s dotací a financováním

Ano

Následný servis čerpadla

Ano

Webové stránky

Acetex.cz

Produkty

TČ, fotovoltaika

Sjednání

Online vyplněním formuláře, případně po telefonu

2. Energosolar recenze

Společnost, která nabízí primárně fotovoltaiku, ale má i skvělou nabídku TČ a samé kladné recenze.

 • Dobrá komunikace a rychlost vyřízení poptávek
 • Kvalita produktů i montáže
 • Individuální konzultace s nabídkou zdarma
 • FAQ odpovídajícími na všechny důležité dotazy
 • Trochu méně přehledný web

Kdy zvažovat Energosolar? 

Energosolar je spolehlivý a oblíbený dodavatel, který zařídí vše od A do Z, od nabídky až po instalaci a následný servis. Zaměřuje se spíše na fotovoltaiku, takže je to určitě zajímavá volba v případě, že chcete na váš dům instalovat i tuto technologii spolu s tepelným čerpadlem. Samozřejmě ale není překážkou, pokud budete chtít jen samotné čerpadlo. 

Proč jsem vybrala Energosolar?

Energosolar je za mě prototypem spolehlivého dodavatele s dobrou pověstí. Zařídí pro vás konzultaci, dodání i montáž, následně záruční i pozáruční servis a zároveň vám pomohou s případnou žádostí o dotace. Jak už jsem zmínila výše, přijde mi zajímavé, že se tato firma zaměřuje spíše na fotovoltaiku a mnoho domácností tyto dvě instalace (TČ a FTV) velmi často spojuje do jednoho. 

Energosolar má na svých stránkách rozcestník jak pro běžné domácnosti, tak i pro firmy a další subjekty či instituce. Dodávají kvalitní komponenty, nabízí dlouholeté záruky. Zadání poptávky funguje na základě vyplněného formuláře na webových stránkách, na základě kterého se vám sami ozvou, pokud ale preferujete osobnější kontakt, tak na stránkách naleznete i telefon. Oceňuji také stránku s nejčastějšími otázkami, které vám pomohou se v problematice tepelných čerpadel zorientovat. 

Uživatelské recenze Energosolar

Na společnost Energosolar naštěstí naleznete recenzí víc než dost a nutno dodat, že jsou veskrze všechny pozitivní. Při hledání konkrétních plusů a mínusů přímo od zákazníků jsem prošla například Facebook, refsite nebo i “obyčejné” Google recenze. Chcete-li se dozvědět o firmě více, tak doporučuji také tento podrobný článek. Ve stručnosti – zákazníci se shodují na tom, že firma plní své závazky rychle a s kvalitními produkty, dobře komunikuje a ochotně se vším pomáhá, zvláště pak jsou chváleni obchodní zástupci a jejich profesionální přístup. 

Další parametry 

Pomoc s dotací a financováním

Ano

Následný servis čerpadla

Ano

Webové stránky

Energosolar.cz

Produkty

TČ, fotovoltaika

Sjednání

Online vyplněním formuláře, případně po telefonu

3. Woltair recenze

Profesionální přístup, kvalitní tepelná čerpadla a nadstandardní garance.

 • Rychlost dodání
 • Kvalita produktů i montáže
 • Garance
 • Přehledný web
 • Občasné stížnosti na horší komunikaci

Kdy zvažovat Woltair? 

Woltair považuji za dobrou volbu v podstatě pro kohokoliv a v jakékoliv situaci. Woltair je dobré zvažovat i v případě, že na instalaci spěcháte – na svých webových stránkách aktuálně garantují instalaci do 30 pracovních dní! 

Proč jsem vybrala Woltair?

Woltair splnil v podstatě všechny parametry, které jsem pro sestavení tohoto seznamu připravila. Nabízí široký a kvalitní sortiment – jsou schopni vám připravit individuální konzultaci a následnou nabídku nejen na čerpadlo, ale i na fotovoltaiku. Na jejich webu naleznete přehledně vše potřebné, komunikace je velmi rychlá. 

Woltair je firma založená roku 2018 a za dobu své existence se stala špičkovým dodavatelem na českém trhu. Pomohou s tepelnými čerpadly, fotovoltaikou, servisem, dotacemi i financováním jako takovým. Na nabízené produkty nabízejí nadstandardní záruky a na jejich webu naleznete i zajímavé články, které vám pomohou se v jednotlivých produktech zorientovat a lépe si tak vybrat. Konkrétní nabídku dostanete až po vyplnění formuláře a zadání poptávky. Instalaci může firma provést kdekoliv po republice. 

Uživatelské recenze Woltair

Pokud bych měla shrnout nejčastější body, které se o firmě Woltair opakují v uživatelských recenzích, pak by to byla rychlá komunikace, velký výběr produktů pro různé typy nemovitostí a domácností, kvalita dodávaného zboží a garance. Trochu mi chybí recenze na facebookových stránkách, velmi dobrým zdrojem zkušeností klientů jsou ale třeba tyto recenze. Negativní zkušenosti se v podstatě neobjevují, občas jsem narazila na zmínku, že komunikace je trochu složitější ve chvíli, kdy je přes spojovatelku na podpoře – zákazníci by ocenili přímý kontakt na odborníka. 

Další parametry 

Pomoc s dotací a financováním

Ano

Následný servis čerpadla

Ano

Webové stránky

woltair.cz

Produkty

TČ, fotovoltaika, nabíjecí stanice

Sjednání

Online, po telefonu

4. E.ON recenze

Dodavatel elektřiny, který zároveň nabízí i pomoc s nákupem a instalací tepelného čerpadla.

 • Lze propojit s dodáváním elektřiny a plynu
 • Pomoc s financováním
 • Výhodnější tarify
 • Dle recenzí často průtahy
 • Webové stránky zaměřené spíše na energie, o čerpadlech málo informací

Kdy zvažovat E.ON? 

Zvažovat E.ON bych určitě doporučila těm, kteří jsou už nyní klienty této firmy, případně pokud se jimi chcete stát – takovým zákazníkům jsou totiž poskytnuty velmi výhodné tarify a nabídky v podobě slev, garancí, servisů a dalšího. Navíc tak budete mít veškerou “energii” pod jednou střechou a u jednoho dodavatele, což je zkrátka jednodušší. 

Proč jsem vybrala E.ON?

E.ON jsem vybrala z toho důvodu, že mi přijde zajímavé a výhodné spojit tepelné čerpadlo s dodavatelem energie a těžit tak výhody dvojnásob – nejen z čerpadla, které je celkově úsporným řešením, ale i z výhodnějších tarifů, které potom E.ON nabídne pro jejich klasické produkty.

Stejným způsobem lze u E.ON řešit i případnou poptávku na instalaci fotovoltaiky. V rámci tepelných čerpadel je také velká výhoda, že firma pomůže s financováním, na stránkách má transparentně zpracovanou případovou studii toho, jak pak může splácení tepelného čerpadla vypadat. Samozřejmostí je vstupní konzultace pro vytvoření individuální nabídky na míru. Trochu mi chyběly informace o rychlosti dodání, celkově s ohledem na to, že tepelná čerpadla nejsou primárním produktem společnosti E.ON, tak je trochu obtížnější se na webových stránkách dozvědět vše. 

Uživatelské recenze E.ON

Na firmu E.ON jako takovou naleznete samozřejmě recenzí a diskuzí mnoho – jedná se o známou společnost. Mě ale zajímala přímo realizace instalace tepelných čerpadel a to jsem získala na Refsite. Mám-li recenze shrnout, klienti si chválí dobrou vstupní konzultaci a komunikaci, kdy jim bylo vše podrobně vysvětleno, naopak kritizují průtahy a pomalé dodání.

Další parametry 

Pomoc s dotací a financováním

Ano

Následný servis čerpadla

Ano v rámci tarifu jako jejich zákazník

Webové stránky

Eon.cz

Produkty

TČ, fotovoltaika, dodavatel energie 

Sjednání

Online vyplněním formuláře, případně po telefonu

5. Tepelná čerpadla Morava recenze

Společnost, která se zaměřuje spíše na fotovoltaiku, ale zvládne i realizaci TČ.

 • Profesionální komunikace
 • Široké portfolio
 • Dobré recenze
 • Pomoc s dotacemi
 • Působí spíše na Moravě (ale dle zakázky se nebrání i jiným lokalitám, klidně i v zahraničí)

Kdy zvažovat Tepelná čerpadla Morava? 

Jak už název napovídá, tato společnost má nejsilnější pokrytí hlavně na Moravě, takže logisticky dává největší smysl, pokud tuto firmu zvážíte ve chvíli, kdy je na Moravě i vaše nemovitost. Není to ale nutné – firma realizuje zakázky po celé ČR. 

Proč jsem vybrala Tepelná čerpadla Morava?

Budu-li úplně upřímná, o této firmě jsem osobně tolik neslyšela. Velmi často na ni ale narazíte při procházení recenzí a jelikož má velmi dobré ohlasy, tak jsem se po prostudování jejich webových stránek rozhodla ji do tohoto seznamu zařadit – přesvědčili mě hlavně velkým výběrem produktů. 

Vedle tepelných čerpadel vám může firma pomoci také s podlahovým vytápěním, rekuperací nebo fotovoltaikou. Firma postupuje klasickým způsobem – vložíte poptávku, absolvujete konzultaci ohledně konkrétního řešení, domluvíte si montáž a poté vám společnost zajistí i případný další servis. Zároveň Tepelná čerpadla Morava pomohou s dotacemi. V nabídce společnosti jsou čerpadla IVT a Alpha Innotec.

Uživatelské recenze Tepelná čerpadla Morava

Jak už jsem zmínila dříve – na tuto firmu mě přivedlo množství pozitivních ohlasů a recenzí na internetu. Pokud by vás zajímaly podrobněji, zkuste se podívat například na Google, 1t nebo třeba Refsite. Ve stručnosti bych mohla vše shrnout tak, že Tepelná čerpadla Morava bodují svou profesionální komunikací, příjemným vystupováním, kvalitou odvedené práce a dodržováním termínů. 

Další parametry 

Pomoc s dotací a financováním

Ano

Následný servis čerpadla

Ano

Webové stránky

Tc-morava.cz

Produkty

TČ, fotovoltaika, rekuperace, podlahové vytápění

Sjednání

Online vyplněním formuláře, případně po telefonu

6. Venta recenze

Firma dodávající kvalitní tepelná čerpadla od firmy Viessmann.

 • Velké portfolio produktů
 • Ideální při stavbě nebo rekonstrukci
 • Pomoc s dotacemi
 • Nabídka a konzultace zdarma
 • Málo recenzí

Kdy zvažovat Venta?

Venta je firma známá spíše pro realizaci koupelen, její portfolio je ale mnohem větší, a tak rozhodně stojí za zvážení třeba v případě, že zrovna stavíte – u této firmy můžete totiž vyřešit právě zmíněné koupelny, ale také dlažbu, rekuperaci, jímky a nádrže, solární panely a fotovoltaiku, elektro nebo právě tepelná čerpadla.

Proč jsem vybrala Venta?

Firmu Venta jsem vybrala v podstatě z jednoho hlavního důvodu. Je to právě široké portfolio produktů, které lidem, kteří staví nový dům, případně ten starý poctivě a od podlahy rekonstruují, poskytne spoustu možností vyřešit vše na jednom místě a je dobré o této možnosti vědět. 

Hlavní web je koncipovaný spíše jako e-shop, podrobnější informace o realizaci a instalaci tepelných čerpadel naleznete zde. Ač se firma na TČ nespecializuje, tak nabízí plnohodnotný servis – konzultaci zdarma, nabídku, pomoc s dotacemi, záruční i pozáruční servis. Vše platí i pro fotovoltaiku. 

Uživatelské recenze Venta

Oproti jiným firmám mi zde chybělo větší množství recenzí, na Facebooku také bohužel nic není. Nakonec jsem ale vyšla alespoň z hvězdičkového hodnocení na Seznamu a Heuréce. Tyto recenze se nezaměřují přímo na TČ, přesto však díky nim jde vidět, že Venta je solidní firma s kvalitním zbožím. 

Další parametry 

Pomoc s dotací a financováním

Ano

Následný servis čerpadla

Ano

Webové stránky

Koupelny-venta.cz

Produkty

Tepelná čerpadla, fotovoltaika, koupelny, rekuperace, dlažby, elektro,….

Sjednání

Online formulář, telefonicky, osobně

Vedle toho, že je ČEZ dodavatel energií, tak zároveň nabízí i instalaci tepelných čerpadel a fotovoltaiky.

 • Možnost čerpat výhodnější tarify
 • Výhodné pro klienty ČEZ
 • Tepelná čerpadla i fotovoltaika
 • Pomoc s dotacemi a financováním
 • Horší komunikace
 • Informace se na webu hůře hledají

Kdy zvažovat ČEZ? 

Stejně jako u výše recenzované firmy E.ON, i tady jsou důvody podobné – nechat si tepelné čerpadlo nainstalovat od skupiny ČEZ je zajímavá varianta hlavně v případě, že už jste jejich klientem, případně že se jím chcete stát. Samozřejmě to ale není podmínkou. 

Proč jsem vybrala ČEZ?

Ne všichni klienti ČEZu vědí o této možnosti a přitom by to pro ně byla snadná možnost – když už s touto společností jednají. Právě proto jsem zde chtěla ČEZ zmínit. Vedle toho oceňuji, že se nemusíte omezovat jen na tepelné čerpadlo – společnost vám klidně nainstaluje i fotovoltaiku. 

I ČEZ pomůže se vším všudy. Na začátku vaší poptávky vás bude čekat odborná konzultace, aby se správně vybralo vhodné řešení. Návrh je zdarma. Dále společnost pomůže i s financováním a dotacemi. Zároveň po pořízení tepelného čerpadla můžete získat výhodnější distribuční sazbu. Na webu naleznete jednoduchou případovou studii, díky které můžete odhadnout, na kolik vás vše vyjde – v tomto ohledu velmi oceňuji transparentnost. 

Uživatelské recenze ČEZ

Pokud budete hledat uživatelské recenze, zkuste hledat také Tenaur – to je totiž montážní firma ČEZu, skrze které instalace čerpadel realizuje. Několik ohlasů jsem našla například na webu 1t nebo na Refsite. Reference jsou trochu rozporuplné – chváleni jsou hlavně konkrétní řemeslníci, kteří jsou profesionální a vědí, co dělají, také rychlost montáže. Na druhou stranu se kritika snáší často na horší komunikaci, což souvisí s velikostí firmy a s “roztříštěním” komunikace mezi ČEZ jako takový a Tenaur. 

Další parametry 

Pomoc s dotací a financováním

Ano

Následný servis čerpadla

Ano

Webové stránky

Cez.cz

Produkty

TČ, fotovoltaika, dodavatel energie 

Sjednání

Online formulář, případně telefonicky

8. Čerpadla IVT recenze

Výrobce kvalitních čerpadel, který nabízí i montáž.

 • Velmi kvalitní čerpadla s vysokým topným faktorem
 • Výrobce zároveň zařídí montáž
 • Dobrá kalkulačka na webových stránkách
 • Málo informací k instalaci – web je řešený spíše jako eshop

Kdy zvažovat Čerpadla IVT? 

IVT je hlavně výrobce čerpadel, a to kvalitních, známých pro svůj vysoký výkon a vysoký topný faktor. Pokud se rozhodnete pro tuto značku čerpadel, tak je nejsnazší kontaktovat právě přímo Čerpadla IVT i pro instalaci. 

Proč jsem vybrala Čerpadla IVT?

Ve chvíli, kdy budete mít jasno v konkrétním produktu, tak mi dává smysl jít přímo za dodavatelem těchto čerpadel. Považuji je za výkonná a spolehlivá, mají velmi kladné recenze. 

Webové stránky Čerpadla IVT jsou stavěna spíše jako e-shop, můžete si projít jejich sortiment, seznámit se s jednotlivými modely. Co se mi líbí, to jsou dvě možnosti zadání zakázky – buď rovnou poprosíte o konzultaci, nebo pro základní přehled využijete snadnou kalkulačku, která se vás zeptá na podrobnosti o dané nemovitosti a vyjede vám doporučené řešení. Firma IVT je držitelem celé řady ocenění a patří k nejspolehlivějším výrobcům na trhu. 

Uživatelské recenze Čerpadla IVT

Na internetu narazíte převážně na recenze čerpadel jako takových. Případně velmi zajímavá je tato studie pojednávající právě mimo jiné o čerpadlech IVT – ta v tomto testu dopadla na výbornou. Nedostatek recenzí na montáž je vlastně jediná výtka, kterou vůči IVT mám – i na webových stránkách je k montáži málo informací. 

Další parametry 

Pomoc s dotací a financováním

Ano

Následný servis čerpadla

Ano

Webové stránky

Cerpadla-ivt.cz

Produkty

Tepelná čerpadla

Sjednání

Online formulář, kalkulačka, telefon

9. ACOND recenze

Výrobce tepelných čerpadel Acond, který zároveň nabízí i kompletní montáž.

 • Kvalitní tepelná čerpadla
 • Profesionální přístup, konzultace zdarma
 • Dobrá komunikace
 • Pomoc s dotacemi
 • Na výběr (poměrně logicky) pouze čerpadla Acond

Kdy zvažovat ACOND? 

Acond je kvalitní česká značka, která dodává tichá a výkonná čerpadla. Jsou však “pouze” dvě, takže pokud chcete vybírat z hodně možností, tady úplně nepochodíte. Na druhou stranu kvalita by měla převažovat nad kvalitou – po profesionální konzultaci s firmou zjistíte, že jedno z těchto dvou čerpadel bude vaší nemovitosti vyhovovat. 

Proč jsem vybrala ACOND?

Acond je česká firma, která si tepelná čerpadla sama vyrábí a kdykoliv jsem o ní zaslechla, šlo pouze o pozitivní zkušenosti – z toho důvodu jsem ji zde zkrátka musela zahrnout. Na tato čerpadla se můžete spolehnout, jsou tichá, kvalitní a v rámci montáže má firma profesionální přístup.

Acond pro vás připraví konzultaci zdarma, na jejímž základě se dohodnete na konkrétním řešení. Tato společnost vám může pomoci i s vyřízením případných dotací. Webové stránky jsou přehledné, oceníte jistě časté otázky, které pomáhají lépe nahlédnout firmě pod pokličku. Acond poskytuje pětiletou záruku na čerpadlo, na kompresor uvnitř dokonce 10 let. 

Uživatelské recenze ACOND

Třebaže Acond není jednou z nejznámějších firem, recenzí naštěstí naleznete dostatek. Opět mi pro autentickou zpětnou vazbu pomohly webové stránky Refsite, kde se můžete podívat jak na recenze produktů jako takových, tak i na recenze montáže. Recenze jsou všehovšudy kladné, klienti si firmu velmi chválí – a to v podstatě celý proces od prvotní komunikace až po samotnou realizaci, která byla rychlá, profesionální. Stejně tak zákazníci chválí produkt jako takový, čerpadla jsou tichá a z kvalitních a odolných materiálů. Narazila jsem na pouhé dvě recenze zmiňující určité zpoždění objednaného servisu.

Další parametry 

Pomoc s dotací a financováním

Ano

Následný servis čerpadla

Ano

Webové stránky

Acond.cz

Produkty

Tepelná čerpadla

Sjednání

Online formulář, telefonicky

10. Schlieger recenze

Známý dodavatel, česká firma, která má v portfoliu také fotovoltaiku a ohřev vody.

 • Pomoc s dotacemi
 • Velké množství realizací po celé ČR
 • Konzultace zdarma 
 • Možnost instalovat zároveň i fotovoltaiku
 • Špatná komunikace na základě reportů zákazníků
 • Dle recenzí často i problémy s montáží, poruchy

Kdy zvažovat Schlieger? 

Schlieger má na trhu své pevné místo, je dobrou volbou třeba v případě, že chcete čerpadlo kombinovat ještě se solárními panely. Schlieger má své vlastní tepelné čerpadlo, pokud vám tedy parametry vyhovuje, tak je nejlepší jít rovnou za výrobcem i s montáží.

Proč jsem vybrala Schlieger?

Schlieger je na trhu známý dodavatel, obstaral již obrovské množství zakázek (na svých webových stránkách uvádí dokonce již 10 618 realizací po ČR. Proto věřím, že by v tomto seznamu měli zaznít. Nutno však podotknout, že ze všech velkých dodavatelů právě na tuto firmu začíná výrazněji přibývat ne úplně spokojených recenzí. Na ty se však podíváme níže.

Schlieger nabízí osobní konzultaci zdarma, stejně jako pomoc s vyřízením dotace a následně mnohaleté záruky. Čerpadla si vyrábí vlastní, pro rodinné domy je to model Premium X. Zakázku lze zároveň spojit i s instalací fotovoltaiky, kterou tato firma také nabízí. 

Uživatelské recenze Schlieger

V rámci uživatelských recenzí aktuálně firma Schlieger nesklízí jenom chválu. Nejdříve k tomu pozitivnímu – osobní setkání s obchodními zástupci je většinou pozitivní, klienti si chválí profesionální přístup a že jim bylo vše dobře vysvětleno. Problém pak ale nastává s realizací – množí se recenze zmiňující pomalou nebo žádnou komunikaci, chybi v instalaci a podobně. Hodně informací můžete přímo od zákazníků načerpat například na Facebooku.

Další parametry 

Pomoc s dotací a financováním

Ano

Následný servis čerpadla

Ano

Webové stránky

Schlieger.cz

Produkty

Tepelná čerpadla, fotovoltaika, ohřev vody

Sjednání

Online, telefonicky

Výběr montážní firmy tepelného čerpadla: tipy

Recenze, které jsem sepsala, jsou sice co nejobjektivnější, přesto se každý z vás čtenářů nachází v jiné situaci a má jiné požadavky. Podle čeho byste se tedy měli rozhodovat a na které otázky si sami odpovědět, než se rozhodnete pro konkrétní firmu?

1) Promyslete si, jaký systém byste preferovali.

Když už řešíte soběstačnost vaší nemovitosti, tak je dobré se zamyslet také nad tím, jestli ji rovnou nezkombinovat třeba s fotovoltaikou. Pokud tuto možnost máte, tak se vám výběr dodavatelů poměrně zúží a výběr bude snazší.

2) Ujistěte se, co vše vybraná firma nabízí.

Některé společnosti fungují jen jako e-shop a čerpadla pouze prodávají, ale montáž si musíte sehnat u firmy jiné. Ač se to nedá říct plošně, tak to většinou nevychází dobře cenově – mnohem výhodnější finančně a jednodušší pro vás papírově je sehnat firmu, která zařídí vše kompletně od začátku do konce. 

3) Projděte si recenze klientů.

Nejvíce vám samozřejmě řeknou autentické zkušenosti zákazníků. Zvláště zpozorněte u kladných i záporných hodnocení, která se opakují od více zdrojů, klientů, článků. V poslední době se velmi často setkáte s kritikou doby dodání, že vše dlouho trvá, to je ale spíše celková situace napříč trhem v podstatě bez ohledu na konkrétní firmu. 

4) Dbejte na pečlivou dokumentaci a konzultaci před dodáním.

Solidního dodavatele poznáte také podle toho, že vám bude schopný poskytnout individuální konzultaci a doporučit unikátní řešení přesně dle vaší nemovitosti.

5) Pošlete více poptávek kvůli nákladům.

Ceny dodavatelů TČ nejsou vždy úplně transparentní. Udělejte si proto předvýběr několika firem a na ty pošlete nezávaznou poptávku. To vám umožní rozhodovat se nejen dle konkrétních podmínek, servisu, garancí a podobně, ale hlavně podle ceny. 

6) Projděte si, jaké další služby jsou v ceně.

V ceně služby většinou není jen tepelné čerpadlo a jeho montáž. Solidní firma vám může také zařídit veškerou potřebnou stavební dokumentaci, dotace, poskytne garance, prodloužené záruky, servis,… To vše si projděte v podmínkách a u jednotlivých dodavatelů porovnejte. Firma, která se může zdát cenově nejvýhodnější, může mít například tyto služby hodně osekané. 

Tepelná čerpadla – ceny a dotace. 

Náklady na vybavení vaší domácnosti čerpadlem se hodně liší a mohou se pohybovat v řádů desítek až stovek tisíc korun. Je těžké odhadnout celkové náklady, protože konkrétní kalkulace, do nichž je zahrnuta i montáž, poskytují jednotliví dodavatelé až pro konkrétní poptávky. 

Celkovou částku lze ale hodně snížit, a to díky státním dotacím Nová zelená úsporám. O dotaci lze zažádat online a můžete tak ušetřit kolem 100 000 Kč. Většina firem, které vám tepelné čerpadlo dodají a zároveň i nabídnou montáž, má vyjednání a zařízení dotace v rámci svých služeb.

Často kladené otázky

❓Jak dlouho bude montáž tepelného čerpadla trvat?

Samotná montáž, tedy přímá instalace na vašem pozemku, trvá většinou jen 1 až 4 dny. A to pokud se bavíme o nejoblíbenější variantě čerpadla vzduch/voda. Od nápadu pořídit si čerpadlo k topení vlastním čerpadlem je ale cesta mnohem delší, protože ne vždy jsou čerpadla na skladě, řeší se realizace, firma má hodně zakázek,… Stejně tak může situaci zkomplikovat to, že se rozhodnete pro technologii čerpadla země/voda, protože pak potřebujete na pozemku řešit stavební povolení pro vrty a podobně. Celý proces tak může být v řádu měsíců. 

❓Tepelné čerpadlo svépomocí nebo s firmou?

Nikdo vás nenutí využít profesionální montáže – tepelné čerpadlo si můžete i jen koupit a nainstalovat sami. Rozhodně však své vědomosti a schopnosti v tomto ohledu nepřeceňujte, nejedná se o standardní kutilský projekt a vyžaduje to mnohem větší znalosti. Na instalaci svépomocí je mnohem jednodušší technologie vzduch/vzduch, což je v podstatě pokročilejší klimatizace a s pomocí studia a internetu instalaci nejspíše zvládnete, na ostatní typy čerpadel už spíše objednejte firmu. 

❓Jak často bude tepelné čerpadlo potřebovat profesionální servis?

V rámci každodenního používání nepotřebují dnešní čerpadla v podstatě žádnou údržbu. Rozhodně však doporučuji, stejně jako většina profesionálních firem, provést pravidelnou údržbu vždy před zimou, na konci léta – tedy před sezónou. U nejčastější varianty čerpadla vzduch/voda se hlavně kontrolují lamely výparníku a odtok kondenzátu. Zhruba každý druhý rok je pak vhodné provést profesionální servis, který zařízení zkontroluje podrobněji a vy budete mít jistotu, že v zimě neskončíte bez tepla. 

Užitečné odkazy

Video

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu a jak tvoříme obsah? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kam dál?