Search
Close this search box.

Jaké tepelné čerpadlo k bazénu? Recenze 10 nejlepších

Shrnutí: Tepelné čerpadlo může být skvělým řešením nejen pro vytápění a ohřev vody v domácnosti, ale také pro venkovní bazén. Tímto elegantním a bezúdržbovým způsobem si můžete prodloužit koupací sezónu a celý zážitek z plavání si zpříjemnit. Zvláště, pokud máte bazén větší, tak jeho vyhřátí rozhodně oceníte. Naprosto stěžejními faktory při výběru tepelného čerpadla je objem bazénu a jeho izolace. 

 • Velmi zajímavý poměr ceny a výkonu je Viessmann Vitocal 200-S, jehož dodání a montáž nabízí třeba firma Acetex. Tohle čerpadlo vám vytopí i dům jako takový. 
 • Alpha Innotec Alira LWA je pro velmi náročné zákazníky, kteří kromě bazénu také chtějí vyhřát i dům a vodu užitkovou. Pro podrobnosti můžete kontaktovat třeba firmu Woltair.
 • Marimex Premium 5000 beru jako spolehlivou volbu za dobrou cenu pro ty, kteří chtějí vyloženě jen čerpadlo pro bazén. 
 • Poolex Silverline Modele 90 pak bude ideální variantou pro ty, kdo jsou nároční a mají velký bazén a chtějí výkonné čerpadlo pouze pro tento účel. 

1. místo

Viessmann Vitocal 200-S

Komplexní vytápění a ohřev za rozumnou cenu.

2. místo

Alpha Innotec Alira LWA

Ta správná volba pro nejnáročnější klienty, kteří ocení i povedený design..

3. místo

Marimex Premium 5000

Dobrý poměr ceny a kvality od známé firmy.

4. místo

Poolex Silverline Modele 90

Oblíbená značka s mnoha modely - tento konkrétní uspokojí náročné majitele velkých bazénů.

Při výběru tepelných čerpadel se dá jít v podstatě dvěma cestami. Buď rovnou sáhnete po výkonném čerpadle, které můžete propojit i se zbytkem domu, nebo sáhnout po menších tepelných čerpadlech, která jsou určena jen a pouze pro bazény. Za sebe nemohu doporučit nebo naopak zavrhnout ani jednu z variant, každá má své výhody a nevýhody. V recenzích proto naleznete pět variant pro obě situace!
Hlavní výhody klasických tepelných čerpadel jsou komplexní zastřešení celého vytápění – propojení s topením v domě, s ohřevem vody. A tím pádem i velké finanční úspory v budoucnu v rámci nákladů na energie. Nevýhodou je vyšší cena a to, že vytápěním bazénu se čerpadlo opotřebovává rychleji, než kdyby topilo jen v domě. Výhodou menších čerpadel pro bazény je jejich nižší cena a doporučuji ji těm, kteří zkrátka vytápění domu řešit nechtějí. Nevýhodou je totiž to, že toto čerpadlo nelze využít už jinak než jen na bazén. 

Vybrala jsem podle mého průzkumu nejlepší čerpadla k bazénu:

 1. Viessmann Vitocal 200-S
 2. Alpha Innotec Alira LWA
 3. Marimex Premium 5000
 4. Poolex Silverline Modele 90
 5. Stiebel Eltron HPA
 6. Daikin Altherma 3 H HT
 7. Sinclair S-Therm Ontario
 8. Hitachi Evolution
 9. Neo
 10. Mr Silence

1. Viessmann Vitocal 200-S recenze

Komplexní vytápění a ohřev za rozumnou cenu.

 • Poměr kvality a ceny
 • Tichý chod
 • Invertor
 • Dostupnost u mnoha dodavatelů
 • Ideální pro ohřev bazénu i domácnosti
 • Nehodí se jen pro ohřev bazénu

Kdy zvažovat Viessmann Vitocal 200-S?

Viessmann Vitocal 200-S je taková rozumná a spolehlivá volba pro naprostou většinu domácností. Toto čerpadlo volte, pokud máte zájem vyhřívat nejen bazén, ale i domácnost. Čerpadlo oceníte také pro tichý provoz. Zajímá vás blíže? Doporučuji ozvat se firmě Acetex, která vám se vším pomůže. 

Proč jsem vybrala Viessmann Vitocal 200-S?

Navzdory nižší ceně poskytuje toto čerpadlo slušný výkon, což je důležité pro většinu moderních rodin, které musí myslet hlavně na svůj rozpočet. Mě osobně oslovil také tichý provoz, elegantní design a podle uživatelských recenzí spolehlivý chod s funkcí invertoru. Toto zařízení navíc umožňuje i chlazení v horkých dnech. Čerpadlo je zároveň díky své oblíbenosti dostupné. Viessmann Vitocal 200-S zkrátka určitě doporučuji minimálně prozkoumat, pokud hledáte topení domu, vody i bazénu. 

Viessmann Vitocal 200-S a uživatelské recenze

Značka Viessmann je dobře známá, a proto, pokud máte zájem o detailnější studium a zkušenosti zákazníků, najdete dostatek informací. Recenze, které jsem našla, popisují toto čerpadlo jako bezproblémové a zdůrazňují, že provoz je skutečně tichý. Nebude se ale hodit pro ty, kdo chtějí vyhřívat jenom bazén. 

2. Alpha Innotec Alira LWA recenze

Ta správná volba pro nejnáročnější klienty, kteří ocení i povedený design.

 • Vysoký výkon
 • Nízká hlučnost
 • Moderní design spojující odolné materiály a vkusný vzhled
 • Vhodné pro ty nejnáročnější klienty
 • Ideální i pro velké objekty.
 • Vysoká cena 
 • Nehodí se, pokud vám jde jen o vyhřátí bazénu.

Kdy zvažovat Alpha Innotec Alira LWA? 

Alpha Innotec Alira LWA je ideální volbou pro ty, kteří kladou důraz na kvalitu a výkon. Tento model je vhodný pro náročné zákazníky a ideální pro větší rodinné domy, vily, bytové domy a dokonce i firemní budovy, takže s bazénem si rozhodně také poradí. Je sice pravda, že s výkonem přichází i vyšší cena, ale pokud máte k dispozici dostatek finančních prostředků a nevadí vám investovat více, určitě byste měli blíže zvážit tento model.

Proč jsem vybrala Alpha Innotec Alira LWA?

Alpha Innotec Alira LWA je pro mě jasnou volbou v okamžiku, kdy hledám špičkovou kvalitu a nejsem omezena cenovým rozpočtem. Toto tepelné čerpadlo je schopno uspokojit potřeby i větších objektů, jako jsou bytové domy a firemní sídla, díky svému výkonnému provozu.

Tento model spojuje všechny důležité aspekty: vysoký výkon a účinnost, nadstandardně tichý provoz, odolnou a robustní konstrukci, která se pyšní elegantním designem, a intuitivní ovládání přes internet pro maximální pohodlí. Tepelné čerpadlo disponuje časovými programy a speciálním nočním režimem. Samozřejmostí je také možnost vytápění, ohřevu vody a dokonce chlazení v režimu klimatizace, vše v jednom zařízení.

Uživatelské recenze Alpha Innotec Alira LWA

Recenze uživatelů tepelných čerpadel od Alpha Innotec jsou prakticky bez negativních ohlasů. Zde platí, že vyšší cena skutečně přináší výjimečnou kvalitu. U modelu LWA majitelé chválí spolehlivost, bezproblémový provoz, vysoký výkon a nízkou hladinu hluku

3. Marimex Premium 5000 recenze

Dobrý poměr ceny a kvality od známé firmy.

 • Poměr cena a výkon.
 • Zlatá střední cesta.
 • Ideální, pokud chcete jen ohřát bazén.
 • Určen jen pro vyhřívání bazénu, ne domácnosti

Kdy zvažovat Marimex Premium 5000

Marimex Premium 5000 vám udělá radost, pokud zaprvé hledáte čerpadlo jen pro bazén a ne pro domácnost jako takovou a zadruhé pokud chcete takovou zlatou střední cestu v rámci kvality a ceny. Toto čerpadlo bude vhodné pro většinu běžných bazénů.

Proč jsem vybrala Marimex Premium 5000?

Model Marimex Premium 5000 je oblíbené a dobře hodnocené tepelné čerpadlo, které lze pořídit za méně než 20 000 Kč, takže poměr cena výkon u tohoto čerpadla hodnotím jako jeden z nejvýhodnějších.. Je vhodné pro středně velké a větší bazény, s optimálním objemem 22 m3 a maximálním až 30 m3. Ovládání je snadné díky jednoduchému panelu s LED displejem. Pro normální rodinný bazén bude tato značka dle mého názoru ideální – Marimex je známý a často volený výrobce, který se celkově zabývá bazény a bazénovou technikou.

Marimex Premium 5000 a uživatelské recenze

Recenze na toto čerpadlo lze nalézt třeba na portálu Heuréka. Zákazníci si chválili snadnou montáž, spolehlivý provoz, dobrou cenu. Pro náročnější zákazníky se ale samozřejmě najdou výkonnější modely.

4. Poolex Silverline Modele 90 recenze

Oblíbená značka s mnoha modely - tento konkrétní uspokojí náročné majitele velkých bazénů.

 • Velmi vysoký výkon a efektivita
 • Povedený design
 • Tichý chod
 • Poměr cena výkon
 • Určen jen pro vyhřívání bazénu, ne domácnosti
 • Chybí recenze

Kdy zvažovat Poolex Silverline 

Poolex je dobrá značka, která nabízí mnoho variant, takže určitě můžete projít jejich portfolio ve chvíli, kdy hledáte čerpadlo čistě pro ohřev bazénu. Tento model pak určitě zvažte v případě velkého bazénu a náročnějších požadavků na výkon.

Proč jsem vybrala Poolex Silverline?

Tepelné čerpadlo Poolex Silverline Modele 90 je výkonné zařízení, ideální pro větší bazény s objemem 40-50 metrů krychlových. Dosahuje výborného topného faktoru i výkonu. Pracuje efektivně i při nižších teplotách vzduchu. Používá rotační kompresor Mitsubishi a titanový dvojitý spirálový výměník Twisted Tech. Ovládání je jednoduché díky LCD ovládacímu panelu s technologií Touch&Go, který umožňuje volitelný ohřev v rozmezí 15-40°C. Čerpadlo funguje efektivně při pracovních teplotách 10-40°C a nabízí vysokou kvalitu zpracování a účinnosti ohřevu.

Poolex Silverline a uživatelské recenze

Nenašla jsem recenze přímo na tento model, značka Poolex jako taková je ale hodně oblíbená a známá, na jiné modely naleznete recenze například zde.

5. Stiebel Eltron HPA recenze

Výkonné čerpadlo, které si poradí s vyhřátím bazénu i celého domu a hodí se i do starších staveb s radiátory.

 • Dostupnost.
 • Výkon.
 • Tichý chod.
 • Značka na trhu už desetiletí.
 • Vyhřeje celý dům a zvládne i chlazení
 • Horší design.
 • Vyšší pořizovací cena, nedával by smysl, pokud chcete jen vyhřát bazén.

Kdy zvažovat Stiebel Eltron HPA? 

Toto čerpadlo doporučuji náročnějším zákazníkům, kteří hledají čerpadlo k vytápění domu, ohřevu vody i vyhřátí venkovního bazénu. Jedná se o komplexní řešení. Díky vysoké výhřevnosti toto čerpadlo zvládne spoustu výzev včetně velkých bazénů a starého systému radiátorů v domě. 

Proč jsem vybrala Stiebel Eltron HPA?

Stiebel Eltron má můj obdiv zejména díky svým dlouholetým zkušenostem a vynikajícím recenzím. Nabízí kvalitní a výkonná čerpadla, která nejsou známá žádnými problémy nebo poruchami. Firma se zaměřuje zejména na čerpadla vzduch-voda a to platí i o tomto čerpadle, ale má také varianty pro země-voda systémy. 

Co je důležité, tato značka je ideální i pro majitele starších domů s radiátory, neboť radiátory vyžadují vyšší teplotu vody, kterou Stiebel Eltron snadno zvládne (HPA také postačí, WPL je ještě výkonnější). Můžete se obrátit na firmu Acetex, která obdržela výborné recenze ohledně instalace a nabízí čerpadla této značky. Model HPA slouží k vytápění i hlazení, není hlučný a má záruku 5 let.

Uživatelské recenze Stiebel Eltron HPA

V rámci recenzí doporučuji projít refsite.info. Produkty této firmy mají 99% hodnocení, zákazníci si chválí nízkou hlučnost, kvalitní provoz, výkonové parametry. Naopak si občas povzdechnou nad designem, který by mohl být promyšlenější. 

6. Daikin Altherma 3 H HT recenze

Výkonné čerpadlo s oceňovaným designem.

 • Vysoký výkon i v nízkých teplotách
 • Design s mnoha oceněními
 • Invertor
 • Dostupnost u dodavatelů
 • Výroba v Česku
 • Primárně určen spíše pro novostavby
 • Nehodí se jen pro vytápění bazénu
 • Vyšší cena

Kdy zvažovat Daikin Altherma 3?

Tohle tepelné čerpadlo bych viděla jako dobrou variantu pro kombinaci podlahového vytápění, napojení na ohřev vody a výhřev bazénu v jednom. Tato čerpadla jsou kvalitní a výkonná, přičemž výrobce je primárně doporučuje pro nové stavby, pro radiátory by nemusela mít dostatečně horkou vodu.

Proč jsem vybrala Daikin Altherma 3?

Toto čerpadlo má v portfoliu firma Woltair a mě zaujalo z několika důvodů. Je spolehlivé i v náročných podmínkách, zvládá vytápět a ohřívat vodu i při teplotách klesajících až na -25°C. Nabízí vysoký výkon, kompaktní rozměry pro jednoduchou instalaci a intuitivní uživatelské rozhraní. Nemá smysl jej pořizovat, pokud chcete řešit jen bazén, pro komplexnější vyhřátí celého domova je to ale určitě jedna z nejzajímavějších voleb. Daikin si hodně potrpí na design, takže ač zrovna u čerpadla to nevnímám jako nejpodstatnější parametr, i promyšlený vzhled samozřejmě potěší. 

Daikin Altherma 3 a uživatelské recenze

Pokud se o čerpadle budete chtít dozvědět více, doporučuji projít například tuto diskuzi, odborný článek, nebo si třeba poslechnout toto video. Mohu říci, že uživatelé si ho velmi chválí. Jejich spokojenost spočívá ve tichém provozu a v tom, že je čerpadlo vyráběno v České republice, což usnadňuje komunikaci a případný servis. Některé stížnosti se týkají nastavení oběhového čerpadla, což je však záležitostí servisního technika, a ne závadou na samotném čerpadle.

7. Sinclair S-Therm Ontario recenze

Odolně konstruované čerpadlo se zajímavým poměrem ceny a výkonu.

 • Dobrá cena.
 • Více variant – monoblok i split, možnost ohřevu vody.
 • Dostupnost.
 • Výroba v Česku.
 • Málo recenzí
 • Nehodí se jen pro vytápění bazénu, je lepší pro kombinaci topení domu.

Kdy zvažovat Sinclair S-Therm Ontario?

Toto čerpadlo má v nabídce například firma Energosolar. U Sinclair čerpadel můžete vnímat jako výhodné to, že jsou vyráběna v Česku, což usnadňuje servis a celkovou komunikaci. Toto čerpadlo bude variantou pro ty, kteří chtějí vyhřívat nejen bazén, ale i domácnost. 

Proč jsem vybrala Sinclair S-Therm Ontario?

Oceňuji, že tento model poskytuje širokou škálu možností pro různé potřeby. Výrobce nabízí monoblok i split verzi a zároveň klasic­ký model a variantu „vše v jednom“ s vestavěnou nádrží na teplou vodu. Všechna čerpadla jsou vybavena invertorem, což znamená, že jsou úspornější a efektivnější a i přes svou vysokou účinnost jsou cenově dostupná. 

Sinclair S-Therm Ontario a uživatelské recenze

K recenzím tohoto čerpadla jsem bohužel měla trochu potíže s nalezením konkrétních hodnocení. Dokonce i na stránkách Refsite byly k dispozici pouze tři recenze, ačkoliv byly pozitivní. Abych mohla získat více informací, podívala jsem se na firmu Energosolar, která tato čerpadla instaluje, a prozkoumala hodnocení a recenze jejich provedených instalací. Naštěstí jich bylo dostatek a většina z nich byla velmi pozitivní. 

8. Hitachi Evolution recenze

Střední cesta z hlediska výkonu a ceny, ideální pro většinu bazénů.

 • Zlatá střední cesta
 • Dobrý poměr cena/výkon
 • Tichý chod
 • Určen jen pro vyhřívání bazénu, ne domácnosti
 • Chybí recenze

Kdy zvažovat Hitachi Evolution?

Hitachi Evolution je čerpadlo určené vyloženě cíleně pro ohřev bazénů, ne domova. Ideální bude pro bazény o objemu vody od 25 do 40 m3, pokud se bavíme o modelu 40, ale dobrou zprávou je, že v nabídce jsou i menší varianty. 

Proč jsem vybrala Hitachi Evolution?

Hitachi Evolution je pro mě zajímavá volba v rámci hledání “zlaté střední cesty”. Ohřev na principu voda-vzduch s automatickým odmrazováním (provozní teplotu uvádí výrobce na -5 stupňů Celsia), jednoduchým ovládáním skze displej, snímač průtoku vody a pět let záruka, to vše za zajímavou cenu. 

Hitachi Evolution a uživatelské recenze

U čerpadel na bazény je zkrátka problém hledat velké množství relevantních recenzí. Pro menší model jsem našla tato tři hodnocení. Uživatel chválí tichý chod, snadnou instalaci, naopak zmiňuje horší displej.

9. Neo recenze

Prémiové tepelné čerpadlo pro bazény ideální pro náročné.

 • Velmi vysoký výkon a efektivita, i díky invertoru
 • Ideální pro náročné
 • Celoroční provoz 
 • Snadné ovládání
 • Dva režimy – boost a tichý chod.
 • Vysoká cena
 • Určen jen pro vyhřívání bazénu, ne domácnosti
 • Chybí recenze

Kdy zvažovat Neo?

Neo je v porovnání s jinými modely rozhodně výrazně dražší, odpovídá tomu ale kvalita. Díky tomuto čerpadlu si budete moct plavat celoročně, zvládá provoz až do -10 stupňů Celsia. Je určen jen pro výhřev bazénu, ne topení domácnosti. 

Proč jsem vybrala Neo?

Tepelné čerpadlo Neo vám umožňuje užívat si bazén po celý rok. To platí i v zimě, kdy využívá energii z okolního vzduchu k ohřevu vody v bazénu a to až do teploty -10 °C. Má dva režimy: Režim Boost s inteligentní optimalizací pro rychlý ohřev a režim Silence s nižší hladinou hluku o 3 dB (A) ve srovnání s režimem Boost. Tepelné čerpadlo může pracovat v širokém rozmezí teplot vzduchu od -10 °C do 43 °C, ale ideálně funguje při teplotě vzduchu mezi 15 °C a 25 °C a snadno se ovládá přes aplikaci. Vnímám toto čerpadlo jako skvělou volbu pro náročné. 

Neo a uživatelské recenze

Bohužel jsem nesehnala přímo konkrétní uživatelské recenze, u bazénových čerpadel je to vždy komplikovanější. Podle parametrů ale čerpadlo bude opravdu velmi zajímavé a určitě stojí za zvážení.

10. Mr Silence recenze

Krátké shrnutí

 • Velmi vysoký výkon a efektivita, i díky invertoru
 • Ideální pro náročné
 • Ohřev i chlazení
 • Tichý chod
 • Povedený design a snadné ovládání
 • Vysoká cena
 • Určen jen pro vyhřívání bazénu, ne domácnosti
 • Chybí recenze

Kdy zvažovat Mr Silence?

Pokud chcete pořídit čerpadlo jen pro výhřev bazénu a máte velké nároky, Mr Silence bude dobrou variantou. Uspokojí i ty nejnáročnější, majitele velkých objemných bazénů. 

Proč jsem vybrala Mr Silence?

Toto čerpadlo pro mě symbolizuje kvalitu mezi tepelnými čerpadly určenými specificky pro bazény. Zvládá i opravdu velké bazény, má vysoký výkon jak pro ohřev tak pro chlazení, disponuje invertorem, který zvyšuje celkovou efektivitu vytápění a to vše přitom za zachování tichého chodu, který by vás při relaxaci neměl nijak výrazně rušit. 

Mr Silence a uživatelské recenze

Sehnat uživatelské recenze k bazénovým čerpadlům je trochu náročnější, podívat se můžete ale alespoň na toto video

Jak vybrat tepelné čerpadlo pro bazén?

Výběr tepelného čerpadla pro bazén závisí na několika faktorech, včetně velikosti bazénu, klimatických podmínek, dostupných zdrojů energie a vašich preferencí. Zde je několik kroků, které vám pomohou při výběru tepelného čerpadla pro bazén:

 • Rozmyslete si, zda bude čerpadlo vyhřívat i dům, nebo chcete jen čerpadlo pro bazén. Názory se různí, zde najdete doporučení systémy spojit, zde najdete argumenty, proč vzít čerpadlo pro bazén zvlášť. 
 • Určete velikost bazénu. Zjistěte objem vody ve vašem bazénu, protože tato informace je klíčová pro správný výběr tepelného čerpadla. Měřte délku, šířku a hloubku bazénu a použijte tyto údaje k výpočtu objemu. 
 • Stanovte požadavky na teplotu. Určete požadovanou teplotu vody v bazénu a délku období, kdy budete potřebovat ohřívat bazén. Toto pomůže určit, jaký výkon tepelného čerpadla budete potřebovat.
 • Zvažte dostupné zdroje energie. Existují různé typy tepelných čerpadel, vzduch-vzduch je samozřejmě pro bazény nepoužitelný, a tak nejspíše skončíte u varianty vzduch-voda. Zajímavé mohou být ale v některých případech i země-voda. 
 • Zjistěte klimatické podmínky. Klimatické podmínky ve vaší oblasti budou hrát roli v rozhodování o typu tepelného čerpadla. V chladnějším podnebí (v případě Česka ve vysokohorských oblastech) může být nutné tepelné čerpadlo s vyšším výkonem.
 • Zvažte účinnost a náklady na provoz. Podívejte se na energetickou účinnost tepelného čerpadla a zhodnoťte očekávané náklady na provoz. Vysoce účinná zařízení obvykle mají vyšší počáteční náklady, ale mohou ušetřit peníze na dlouhodobém provozu.
 • Porovnejte ceny a nabídky. Zkoumejte různé značky a modely tepelných čerpadel a porovnejte ceny a nabídky od různých prodejců.
 • Nepodceňte výběr spolehlivého dodavatele. Profesionální instalace tepelného čerpadla je obvykle nezbytná, aby bylo zařízení správně nainstalováno a nastaveno pro optimální výkon.

Video

 

Užitečné zdroje

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu a jak tvoříme obsah? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kam dál?