Search
Close this search box.

Jaký bojler k tepelnému čerpadlu? Srovnání nejlepších

Shrnutí: Kombinace tepelného čerpadla a bojleru je skvělým řešením. Můžete takto zajímavým způsobem uspořit a ušetřit si spoustu starostí. Při výběru je však třeba dbát na správný typ, velikost a samozřejmě i spolehlivou značku kompatabilní s čerpadlem. Ideální je na bojler myslet už ve chvíli, kdy pořizujete čerpadlo jako takové a vše zadat dodavatelské firmě jako jednu zakázku. V tomto článku vám poskytnu jak tipy na konkrétní produkty, tak i doporučení, co si při výběru promyslet a ohlídat!

 • Stiebel Eltron je skvělá značka, která vyrábí tepelná čerpadla a v kombinaci s nimi nabízí zásobník vody PSH 200 Classic. Tuto značku nabízí například Acetex, který vám pomůže od konzultace až po realizaci, zásobník disponuje objemem 190 litrů.
 • Modulární koncepce zásobníku spolupracující s čerpadly značky Viessmann je jejich Vitocell Modular 100-VE. Viessmann je – i v rámci tepelných čerpadel – skvělou volbou ve symslu poměru kvality a ceny. Tento zásobník o objemu 200, 250 nebo 300 litrů s minimalistickým designem můžete poptat samostatně, nebo opět řešit rovnou i v kombinaci s čerpadly, které má v nabídce Acetex.
 • Hledáte komplexní řešení čerpadla i ohřevu teplé vody a prioritou je pro vás kvalita? Doporučuji Alpha Innotec WWS, ideálně však poptejte tepelné čerpadlo LWD rovnou i se zásobníkem vody, řešení na míru nabídne např. Woltair.
 • Už máte čerpadlo a hledáte jednoduché řešení, jak modernizovat bojler? V Česku je velmi oblíbená značka Dražice, úzce spolupracující s čerpadly značky NIBE. Konkrétně řešením pro malé domácnosti (objem 87 litrů) je třeba nepřímotopný ohřívač OKC 100 NTR připravený na napojení k čerpadlu.

1. místo

PSH 200
Classic

Nástěnný zásobník, který zvládne zásobovat koupelnu i kuchyni.

2. místo

Vitocell Modular 100-VE

Modulární koncepce ideální v kombinaci s čerpadlem od Vitocal.

3. místo

Alpha Innotec
WWS

Volba pro náročné, když chcete výkon bez kompromisů.

4. místo

OKC 100
NTR

Zákazníci v Česku velmi často sáhnou po této ověřené značce!

Pokud hledáte bojlery k tepelným čerpadlům, můžete být v podstatě ve dvou situacích: buď už čerpadlo máte a chcete jen modernizovat bojler, nebo budete pořizovat jak čerpadlo tak bojler. Já jsem se spíše zaměřila na druhou situaci, protože tím způsobem vám mohu poskytnout komplexnější radu. Nic vám ale nebrání danou značku a případně i dodavatelskou firmu kontaktovat jen kvůli bojleru. 

Vybrala jsem podle mého průzkumu nejlepší bojlery v kombinaci s tepelným čerpadlem:

 1. PSH 200 Classic
 2. Vitocel Modular 100-VE
 3. Alpha Innotec WWS
 4. OKC 100 NTR
 5. Daikin D3V3

1. PSH 200 Classic recenze

Nástěnný zásobník, který zvládne zásobovat koupelnu i kuchyni.

 • Velký objem vhodný pro větší rodiny
 • Kvalitní výrobce
 • Možno spojit i se zakázkou na tepelné čerpadlo od stejné značky
 • Kvalitní tepelná izolace
 • Nízká cena
 • Pomalejší ohřev

Kdy zvažovat Stiebel Eltron PSH 200?

Značka Stiebel Eltron je spolehlivá, výrobce dodává kvalitní produkty a bude dobrou volbou jak pro bojler, tak ale i pro tepelné čerpadlo jako takové. Ideální bude, pokud se v rámci realizace obrátíte na Acetex, kde s vámi obchodní zástupce projde vaše individuální potřeby a pomůže vám vybrat správnou kombinaci. Zásobníky PSH Classsic se dodávají v různých velikostech, 200 je největší a má objem 192 litrů.

Proč jsem vybrala Stiebel Eltron PSH 200?

Stiebel Eltron považuji za solidní značku vhodnou jak do moderních novostaveb, tak i pro rekonstrukce a líbí se mi, že takto můžete snadno poptat komplexní řešení jak čerpadla tak i ohřev teplé vody v jednom – mít vše pod jednou značkou je vždy trochu jistější v rámci fungování a kompatability jednotlivých systémů.

Konkrétně model 200 Classic je největší v nabídce, zvládne proto i náročnější domácnost. Teplotu lze vybrat v rozsahu od 30 do 70 stupňů Celsia, zásobník má kvalitní tepelnou izolaci a velmi jednoduché ovládání. 

Stiebel Eltron PSH 200 a uživatelské recenze

Konkrétních recenzí není moc, na Zboží.cz jsou zákazníci spokojeni. Další hodnocení a recenze chválí velký objem, nízkou váhu v porovnání s velikostí a já bych ještě přidala jako plus velmi dobré hodnocení výrobce jako takového, což vám může pomoci i v rozhodování se ohledně čerpadla. 

2. Vitocell Modular 100-VE recenze

Modulární koncepce ideální jako kombinace s tepelným čerpadlem od Vitocal.

 • Modulární koncept – kombinace zásobníků teplé vody a topné vody
 • Možno spojit i s poptávkou čerpadel od stejné značky 
 • Kompaktní rozměry
 • Trochu vyšší cena

Kdy zvažovat Viessmann Vitocell Modular 100-VE?

Stejně jako u předchozího, i tento zásobník jsem vybírala s důrazem na to, abyste mohli rovnou poptat i tepelné čerpadlo. Viessmann je ověřená volba s dobrým poměrem kvality a ceny. Konkrétně tento model je kombinací zásobníku TV  a akumulačního zásobníku topné vody, ale v nabídce má firma i varianty oddělené. 

Proč jsem vybrala Viessmann Vitocell Modular 100-VE?

Na Viessmannu se mi líbí variabilita řešení – je těžké v rámci článku doporučit jeden jediný model do všech domácností a zde máte určitě možnost poradit se například skrze firmu Acetex. Ta dodává od Viessmann jak zásobníky, tak i čerpadla a vymyslí řešení přímo pro vás. Viessmann je německý výrobce, který funguje už desítky let a na trhu má své jasné místo.

Co se konkrétně tohoto modelu týče, zásobníky teplé vody jsou o objemu 200, 250 a 300 litrů, takže i větší domácnost bude spokojena. Zásobníky topné vody mají 50 nebo 75 litrů. Zásobník má ochranu proti korozi, díky modulárnímu řešení nezabírá ani moc prostoru a design působí minimalisticky. 

Viessmann Vitocell Modular 100-VE a uživatelské recenze

Na zásobníky vody a bojlery bohužel nelze najít moc recenzí všeobecně, i tak ale můžu poskytnout reálné zkušenosti a hodnocení firmy Viessmann jako takové, což ve finále o kvalitě jejich výrobků vypovídá obdobně. Zákazníci si tepelná čerpadla chválí, líbí se jim kvalita zpracování i přístup firmy.

3. Alpha Innotec WWS recenze

Volba pro náročné, když chcete výkon bez kompromisů.

 • V případě čerpadla zásobník vody součástí nabídky.
 • Vysoká kvalita. 
 • V případě pouze zásobníku výběr objemů. 
 • Dražší
 • Málo informací, firma o samostatných zásobnících příliš nemluví.

Kdy zvažovat Alpha Innotec WWS?

V případě zásobníku WWS od Alpha Innotec rovnou doporučuji podívat se i na jejich tepelná čerpadla, konkrétně třeba LWD. Tato značka totiž dává smysl v případě, že chcete špičkový výkon ve všech ohledech. 

Proč jsem vybrala Alpha Innotec WWS?

Úmyslně v této recenzi rovnou zmiňuji i tepelné čerpadlo, nejen zásobník, protože mi rozhodně dávají smysl společně. Pro konkrétní kombinaci a nabídku určitě doporučuji kontaktovat například Woltair, tato firma totiž značku Alpha Innotec nabízí a vytvoří vám řešení na míru. 

Konkrétně zásobník teplé vody WWS je nabízen ve čtyřech variantách, s objemem nádrže od 199 do 468 litrů. Nejmenší varianta je pro běžnou domácnost ideální. V případě, že budete poptávat i tepelné čerpadlo, tak to již v nabídce zásobník na teplou vodu má. Řešení od Alpha Innotec je otázkou nabídky na míru, pro náročné určitě doporučuji kontaktovat.

Alpha Innotec LWD WWS a uživatelské recenze

O zásobníku WWS moc uživatelských zmínek není, dodávám však informace o firmě jako takové. Pokud se rozhodnete poptat i čerpadlo (např. mnou doporučované LWD), pak je součástí hydraulická věž HDT pro ohřev vody se zásobníkem o objemu 180 litrů. A čerpadla jsou opravdu vychvalovaná – vysoký výkon, tím pádem i velká úspora,  tichý provoz, kvalitní výroba…

4. OKC 100 NTR recenze

Neřešíte až tak čerpadlo a hledáte hlavně bojler? V Česku se velmi často sáhne po této značce!

 • Poměr ceny a kvality.
 • Hodně recenzí, oblíbený produkt.
 • Jednoduchá instalace.
 • Těžší orientace v nabídce firmy, pokud chcete řešit komplexnější zakázku.

Kdy zvažovat Dražice nepřímotopný ohřívač OKC 100 NTR?

Značka Dražice patří k těm nejoblíbenějším u nás, co se bojlerů týče. V případě, že hledáte bojler, který chcete napojit na vaše čerpadlo, je dost možné, že právě tohle bude ta správná volba. Konkrétně tento model je myšlen přímo k propojení, nemá vlastní zdroj tepla a je určen k připojení k externímu zdroji – nejen čerpadlu, ale i kotlu, na solár či ke krbové vložce.

Proč jsem vybrala Dražice nepřímotopný ohřívač OKC 100 NTR?

Dražice jsou hodně známou značkou, pokud byste i v tomto případě byli v situaci, kdy pořizujete tepelné čerpadlo spolu s bojlerem, tak Dražice úzce spolupracují se značkou NIBE. Na tomto čerpadle oceňuji výběr objemu 80 až 200 litrů, takže se bude hodit i pro malé domácnosti, dále praktické možnosti přidat držák na ručník a vysoce kvalitní izolaci. 

Dražice nepřímotopný ohřívač OKC 100 NTR a uživatelské recenze

Na oblíbenosti značky se dobře propsalo i to, že je na produkt dostatek recenzí, a to třeba na stránkách Mall.cz. Zákazníci jsou spokojeni s provozem, říkají, že dobře funguje, na Heuréka.cz zmiňují také dobrý poměr kvality a ceny, rychlý ohřev, jednoduchou instalaci.

5. Daikin D3V3 recenze

Zásobník na teplou vodu s velkým výběrem v rámci objemu.

 • Výběr z pěti různých objemů.
 • Kvalitní výrobce.
 • Možno spojit i se zakázkou na tepelné čerpadlo od stejné značky.
 • Doplňkové topné těleso
 • Vyšší cena

Kdy zvažovat Daikin D3V3?

Daikin D3V3 fungují samozřejmě nejlépe v kombinaci s tepelnými čerpadly od stejné značky, konkrétně bych doporučila kombinovat s TČ Daikin Altherma 3.  Daikin je spolehlivá značka pro náročnější, uspokojí všechny typy domácností, protože vybírat můžete 150, 180, 200, 250 a 300 litrů velký zásobník.

Proč jsem vybrala Daikin D3V3?

I tepelná čerpadla Daikin mají skvělou pověst a v kombinaci s nimi je nejlepší vzít rovnou i zásobník na teplou vodu. Je poněkud dražší, ale opět platí, že kdo chce kvalitu, tak se větší investici nevyhne. Tento zásobník je v pěti velikostech, je dodáván s kompletní hydraulickou sadou pro propojení, má doplňkové elektrické topné těleso pro větší flexibilitu vytápění a vodu dokáže vyhřát nadstandardně rychle. 

Daikin D3V3 a uživatelské recenze

Ani na tento zásobník nejsou k dispozici konkrétní ohlasy zákazníků, je proto dobré zaměřit se na pověst Daikinu jako celku. Daikin je na trhu 18 let, výrobu má v Česku a zákazníci si chválí kvalitu čerpadel, promyšlený design včetně ovládání a výkon vedoucí k viditelným úsporám. 

Na co při výběru bojleru nezapomenout?

Volba vhodného bojleru pro tepelné čerpadlo závisí na několika faktorech, včetně typu tepelného čerpadla, jeho výkonu a vašich potřebách ohledně dodávky teplé vody. Zde je několik faktorů, které byste měli zvážit při výběru bojleru pro tepelné čerpadlo:

 • Typ tepelného čerpadla: Existuje několik typů tepelných čerpadel jako jsou vzduch-voda, voda-voda a země-voda. Různé typy mohou vyžadovat různé typy bojlerů. Pro domácnost se nejčastěji volí varianta vzduch-voda. Pokud zjistíte, že do domácnosti plnohodnotné tepelné čerpadlo pořídit nemůžete, pořád můžete alespoň sehnat bojler se zabudovaným malým tepelným čerpadlem – výběru tohoto produktu jsme se věnovali v samostatném článku. 
 • Velikost tepelného čerpadla: Zjistěte, jaký je výkon tepelného čerpadla, aby bylo možné určit, kolik teplé vody zvládne ohřát a jaký bojler bude ideální. Ideální situace je, když s bojlerem zároveň pořizujete tepelné čerpadlo a nadimenzování tepelného čerpadla tak můžete řešit také dle toho, kolik teplé vody v domácnosti potřebujete – viz další bod. 
 • Objem bojleru: Objem bojleru by měl odpovídat vašim potřebám ohledně teplé vody. Musíte zvážit, kolik lidí bude v domácnosti a jak často bude potřeba teplá voda. Máte jen sprchový kout, nebo i často využívanou vanu? Velikost bojleru pro “běžnou” domácnost se může pohybovat kdekoliv od 80 do 200 litrů. 
 • Způsob ohřevu: V tomto článku se zabýváme bojlery v kombinaci s tepelným čerpadlem, já osobně je vnímám jako nejefektivnější cestu. Tepelná čerpadla jsou totiž obvykle velmi energeticky účinná, což může snížit náklady na provoz bojleru. Zvolte proto bojler, který je kompatibilní s tepelným čerpadlem a co nejvíce využije jeho efektivitu.Je ale dobré zvážit samozřejmě všechny možnosti. Existují bojlery s různými způsoby ohřevu vody, například elektrické, plynové, solární atd. Můžete zvážit, který způsob ohřevu je pro vás nejvhodnější.
 • Systém řízení: Ujistěte se, že váš bojler může být snadno integrován do systému tepelného čerpadla a řízen tak, aby efektivně využíval teplou vodu podle potřeby.
 • Cena a dostupnost: Zvažte svůj rozpočet a dostupnost různých typů bojlerů na trhu.
 • Profesionální konzultace: Je důležité váš výběr konzultovat s odborníkem na vytápění a chlazení, aby bylo možné provést důkladnou analýzu a zvolit ten nejvhodnější bojler pro vaše tepelné čerpadlo.Tento bod je o to důležitější, pokud s bojlerem pořizujete i tepelné čerpadlo, tam to bez osobní konzultace v podstatě nejde a je to jedině dobře – nabídka na míru vám ušetří spoustu starostí s nevhodným výběrem. 

Proč je důležité nezanedbat výběr a sladit druh tepelného čerpadla s druhem bojleru také moc hezky vysvětluje například tento článek od firmy Woltair

Jak je to s teplotou ohřívané vody? 

V poslední době se lidé snaží šetřit, kde se dá a jedním z postupů je snižování teploty vody v bojleru a tedy i spotřeby energie. Teplota vody v bojleru má však svá pravidla a úskalí, na co si tedy dát pozor? 

Teplota, na kterou je potřeba ohřívat vodu v bojleru, může být různá v závislosti na konkrétním využití a potřebách domácnosti. Většina domácností si volí teplotu mezi 49°C až 60°C. Tato teplota je považována za bezpečnou a dostatečně horkou pro většinu běžných účelů, jako je sprchování, mytí nádobí a prádla. 

Udržování teploty vody v tomto rozmezí pomáhá minimalizovat riziko růstu bakterií, jako je Legionella, které se mohou vyskytovat v teplé vodě, a zároveň zajišťuje pohodlné užívání teplé vody. O této nemoci v poslední době vyšlo několik článků, někdo se možná až zbytečně vyděsil a někdo naopak rizika podceňuje, v případě jakýchkoliv oba proto doporučuji prostudovat stránku této nemoci přímo určenou. 

Důležité je také vzít v úvahu riziko popálení, zejména u dětí a starších osob. Teplota vody nad 60°C může být nebezpečná a způsobit vážná popálení. Proto je důležité udržovat správnou teplotu vody v souladu s bezpečnostními normami a pokyny výrobce bojleru.

Celkově řečeno, volba správné teploty vody v bojleru je kompromisem mezi bezpečností a komfortem. Je důležité si uvědomit konkrétní potřeby a okolnosti vaší domácnosti a zvolit teplotu, která vám nejen poskytne pohodlnou a hygienickou teplou vodu, ale zároveň bude bezpečná pro všechny členy rodiny.

A pokud jde o finance a náklady na energie? Právě proto je skvělou volbou kombinovat bojler s tepelným čerpadlem – díky němu uspoříte nejvíce a pár stupňů Celsia navíc vás již nebudou muset trápit! U každého čerpadla naleznete infromaci, jak moc je schopné vodu vyhřát. 

Výhody bojleru napojeného na tepelné čerpadlo. 

Pořád váháte, jestli má pořízení bojleru napojeného na tepelné čerpadlo smysl? Zde jsou hlavní důvody, proč do této kombinace investovat!

 • Energetická účinnost: Tepelná čerpadla jsou známá svou vysokou energetickou účinností. Tím, že připojíte bojler k tepelnému čerpadlu, můžete využít tuto účinnost i při ohřevu teplé vody. Tepelné čerpadlo využívá okolní teplo, což je mnohem efektivnější než tradiční metody ohřevu vody, jako je elektrický ohřev.
 • Úspora nákladů na energii: Díky vyšší energetické účinnosti tepelného čerpadla můžete očekávat nižší náklady na energii pro ohřev teplé vody. To může vést k úsporám na vašem účtu za elektřinu nebo plyn.
 • Snížení emisí skleníkových plynů: Tepelná čerpadla jsou šetrná k životnímu prostředí, protože produkování tepla pomocí této technologie zahrnuje méně emisí skleníkových plynů než spalování fosilních paliv. Připojení bojleru k tepelnému čerpadlu může snížit vaši uhlíkovou stopu.
 • Konzistentní teplá voda: Tepelná čerpadla jsou schopna udržovat konstantní teplotu teplé vody, což znamená, že nebudete mít problémy s kolísáním teploty vody během sprchování nebo mytí nádobí.
 • Dlouhá životnost: Tepelná čerpadla a moderní bojlery jsou obvykle navrženy s ohledem na dlouhou životnost. To znamená, že můžete očekávat, že váš systém bude fungovat spolehlivě po mnoho let.
 • Možnost využití obnovitelných zdrojů energie: Pokud máte k dispozici obnovitelné zdroje energie, jako jsou solární panely, můžete tyto zdroje využít k napájení tepelného čerpadla, což ještě více sníží náklady na energii a ekologický dopad.

Video:

Zdroje a zajímavé odkazy:

Správná kombinace tepelného čerpadla a bojleru

7 zajímavostí o používání TČ pro ohřev teplé vody

Zásady TČ a ohřevu TUV

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu a jak tvoříme obsah? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kam dál?